Oblastný futbal: Oščadnica s ďalším víťazstvom, duel v Korni rozhodol Šalga

Pozrite si výsledky a komentáre VI. a VII. ligy ObFZ Kysúc.

Futbalisti TJ Tatran Oščadnica.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: RUDOLF KULJOVSKÝ)

VI. liga

Korňa – Vadičov 0:1 (0:1)

Domáci síce mali v zápase hernú prevahu, v 32. minúte však z ojedinelej šance skóroval Šalga – 0:1. Korňa tak mala čo doháňať. Domáce mužstvo však zahodilo množstvo šancí, či už v prvom, alebo druhom polčase, gól streliť nedokázalo, a tak sa z troch bodov radoval Vadičov.

Gól: 32. Šalga. ŽK: Michalíček – Ochodničan, Kubík, Šalga, ČK: 90. po 2. ŽK Šalga (VADIČOV). Rozhodoval Špalek, 150 divákov.

KORŇA: J. Hrtús – Srniček (88. Kubina), Hrčka, Pavol Baričák (46. Kašpar), Korček, Roman, Michalíček, P. Hrtús, Plaček (76. J. Učník), Mich. Učník (68. Tabaček), Mir. Učník (81. Peter Baričák).

VADIČOV: Brišš – Kubík, Minárik, Kubaščík (46. Urbaník), Skrutek, Ochodničan, Kohút, Šalga, M. Zátorský, Ovčík, Madigár.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čierne dostalo päťku, Krásnu nepomohol ani skvelý Gavlák

Nesluša – Radoľa 3:2 (1:1)

Peknú prestrelku videli diváci v Povine, kde hrala svoj domáci duel s Radoľou Nesluša. Za kratší koniec napokon ťahali hostia, ktorí napokon podľahli Nesluši 3:2.

Góly: 2. Repák, 59. Valjašek, 71. Holeščák – 16. Žúbor (z 11 m), 81. Š. Vnuk. ŽK: Š. Vnuk, Macúš (RADOĽA). Rozhodoval Jaroslav Maják, 30 divákov

NESLUŠA: Helt – J. Kopásek, Mečiak, Lisko, Šamaj, Repák (77. Janáč), Kubala (46. Valjašek), Šlapka, Minár, Holeščák, Janec (77. Kloták) .

RADOĽA: Tóth – M. Vnuk, Šuták, I. Vnuk, Poláček, Zátek, Žúbor, Š. Vnuk, Kočiš, Macúš, Valík.

Ochodnica – Radôstka 0:1 (0:0)

Posledná Ochodnica ešte na jar doma nezvíťazila a nepodarilo sa jej to ani proti Radôstke. O osude zápasu rozhodol gól z 56. minúty, keď Olejka prekonal Fekula.

Gól: 56. Fekula. ŽK: J. Slivka (OCHODNICA). Rozhodoval Trúchly, 60 divákov.

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, J. Slivka, Matejka (80. Miko), Piják, Čečko, Mokáň, Škorík, Tarana, Chovanec (63. Kašaj), Mikloš (46. S. Slivka).

RADÔSTKA: Kováč – Poništ, J. Harnas, Kubala (46. Pilka), Strnadel, Jaššo (86. Košút), Boris, Fekula, Lučan, M. Harnas, Mihalík.

Čadca B – Podvysoká 1:0 (1:0)

Na Horelicu zavítal Slovan Podvysoká. Prvú veľkú šancu zaznamenal domáci celok, ktorý už v úvode zápasu nastrelil brvno. Prvý gól mohol padnúť aj v 10. minúte, pokutový kop však Pavol Polaček nepremenil. V prvom polčase mali domáci viac z hry, ale šance boli aj na druhej strane. V druhom polčase sa v 64. minúte gólovo presadil po peknej vybojovanej akcii Kopačka a bolo 1:0. Po góle začali tlačiť hostia, výborný Kopečný však vychytal obrovské príležitosti Podvysokej a aj vďaka nemu domáci napokon zvíťazili a získali všetky tri body.

Góly: 64. P. Kopačka. ŽK: Grečmal, Šimanica (ČADCA B). Rozhodoval Jaroslav Mindek, 80 divákov.

ČADCA B: Kopečný – Čečotka, Švík, P. Kopačka, Grečmal, Blahovec (73. Lušňák), Vessa, Šimanica (64. Laš), Štens, Michalina, Polaček.

PODVYSOKÁ: Srníček – Bytčanek, Gembiczki, Sabela, Slíž (58. Tatarka), Babiš, Bytčánek (56. Kanálik), Frolo, Furdan, Bobek, Krnáč (80. Palica).

Raková – Nová Bystrica 0:3 (0:1)

Domáci napriek značnému oslabeniu boli v úvode celkom aktívni, mali tri dobré šance, avšak zostali nevyužité. Hostia hrozili z protiútokov a po chybe domácej obrany bolo v 23. minúte 0:1. V druhom polčase domácu rozohrávku zachytili dobre pripravení hostia a krásnou strelou z dvadsiatich metrov rozvlnil sieť Cáder – 0:2. Domáci sa už nedokázali dostať späť do zápasu a v závere inkasovali tretíkrát z kopačky Kolena.

Góly: 23. J. Lokša, 54. Miroslav Cáder, 90. O. Koleno. ŽK: M. Bednárik, Rafaj – Dubovický, Griga, Šadibol. Rozhodoval Mikula, 150 divákov

RAKOVÁ: Tomáš Kajánek – J. Krištofík, M. Bednárik, Martin Kajánek, R. Rafaj, P. Elsner (60. M. Vojvodík), M. Vyšlan, J. Majerík, T. Gulčík, J. Golis (58. V. Lutera), J. Roman.

NOVÁ BYSTRICA: M. Poništ – J. Lokša, R. Cabadaj, Miroslav Cáder, P. Džurný, Pavol Dubovický, M. Griga, R. Kováč, Ľ. Pavolko (46. Ľ. Šadibol, 88. Cáder), J. Petrek (80. O. Koleno), Ján Dubovický.

Oščadnica – Olešná 3:0 (1:0)

Domáci potvrdili rolu favorita, už v 6. minúte viedli 1:0 po góle Poláčka. Po polčase pridali ďalšie dva góly a upevnili si tak prvú pozíciu v tabuľke.

Góly: 6. Poláček, 54. Štetina, 71. Vaštík. ŽK: Palica (OLEŠNÁ). Rozhodoval Jozef Klušák, 50 divákov.

OŠČADNICA: P. Gavlák – Štetina (73. Graňa), Vaštík, Lušňák, M. Gavlák (89. Kvašnovský), Belák, Poláček, Franček, Kučák (77. Gužík), F. Fuňák, Jašurek (55. P. Fuňák).

OLEŠNÁ: Podolák – Bocko (68. Kováčik), Palica (71. Škuľavik), Jaroš (82. Janíček), Krištiak, Palárik, Svitek, Chrobák, Dadík, Krenželok (83. Sliž), Ferenčák.

Klubina – Lodno 2:9 (1:2)

Lodno potvrdilo rolu favorita, na pôde poslednej Klubiny strelilo až deväť gólov a zvíťazilo vysoko 2:9.

Góly: 43. P. Minár, 58. D. Jedinák – 29., 57. a 85. M. Šamaj, 40. M. Minár, 47. M. Trnovec (z 11 m), 51. Branislav Jurišta (vl. gól), 55. M. Poništ, 66. D. Franek, 69. Marián Vojtuš (vl. gól). ŽK: Jedinák (KLUBINA). Rozhodoval Jakub Kolesnáč, 20 divákov.

KLUBINA: Lipták – Kubičina, Vojtuš, Karcol, A.Tomčiak, Mesároš, P. Tomčiak, Jurišta, Minár, Jantoš, Jedinák.

LODNO: Bestvina – Poništ, S. Ovečka, Melicherík, Rajtek, P. Ovečka, Trnovec, Minár, Kavčiak (57. Franek), Šamaj, Martikán.

Zákopčie – Snežnica 7:1 (3:1)

Zákopčie pokračuje v naháňačke s Lodnom o prvé miesto. Doma rozbilo Snežnicu 6:1 a na lídra stráca jeden bod.

Góly: 19., 33., 36. Slaninák, 69., 77. R. Švík, 73., 82. V. Klučka – 44. Potočár. ŽK: Potočár (SNEŽNICA). Rozhodoval Fonš, 10 divákov.

ZÁKOPČIE: Rovňanik – P. Kľučka, Adamčík, V. Zjavka, Riško, Pavlina, Slaninák, J. Švík, T. Zjavka, R. Švík, V. Klučka.

SNEŽNICA: Gáper – Potočár, Remšík, Pijak, Mičiak, Bajánek, Pápež, Harcek, Bahna, Kopas, Majtán.

1. Lodno 11 7 2 2 41:21 23
2. Zákopčie 11 7 1 3 61:25 22
3. Snežnica 11 5 1 5 37:38 16
4. Klubina 11 1 0 10 20:75 3

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať