Čadčianski tenisti na úvod deklasovali Vrútky

Okrem áčka si výborne počínal aj rezervný tím, ktorý zvíťazil v Dubnici nad Váhom.

Zľava: hrajúci kapitán tímu Miloš Herman, Matej Baliak, Martin Pištek, Peter Pištek a Daniel Vala. Zľava: hrajúci kapitán tímu Miloš Herman, Matej Baliak, Martin Pištek, Peter Pištek a Daniel Vala. (Zdroj: TK ZZO ČADCA)

TK Vrútky – TK ZZO Čadca 1:6

Tenisti Čadce vycestovali v sobotu 28. apríla v rámci prvého kola 1. Triedy Stredoslovenského regiónu do Vrútok. Napriek tomu, že pred súbojom viselo nad výkonnosťou hráčov mnoho otáznikov, presvedčili, že sú na novú sezónu pripravení.

V zápase s Vrútkami boli čadčianski tenisti posilnení kvalitným českým hráčom Danielom Valom jednoznačne lepší a zaslúžene zvíťazili. Jediný komu zápas vôbec nevyšiel, bol na päťke hrajúci Martin Pištek, ktorému chýbala úderová istota a hladko prehral s domácim Lukášom Gottwaldom, keď dostal dvoch kanárov.

Prečítajte si tiež: Čaro dedinských štadiónov (1): Niekde dostala prednosť cesta, inde im ostali oči pre plač Čítajte

Na štvorke vybojoval Matej Baliak víťazstvo s nepríjemným ľavákom Michalom Blizniakom. Zápas sa lámal v prvom sete, keď čadčiansky hráč šnúrou troch gemov po sebe otočil nepriaznivý stav z 3:4 na 6:4.

Na trojke podal Peter Pištek stabilný výkon, keď aj napriek hernej vyrovnanosti hladko zvíťazil nad Tomášom Jurkom 6:2 6:1. Vo výmenách bol trpezlivejším hráčom, držal loptu vo dlhšie ako súper, ktorý sa snažil hrať agresívne, ale časté chyby ho pripravili o šancu na lepší výsledok.

Na dvojke Daniel Vala (víťaz majstrovstiev ČR vo štvorhre) dominoval počas celého zápasu s Romanom Marunom, v ktorom nakoniec stratil len tri gemy.

Na jednotke hrajúci kapitán mužstva Miloš Herman nezačal zápas s Martinom Janušom dobre a v prvom sete prehrával už 0:3, ale zabojoval a skoncentroval sa a sériou šiestich víťazných hier otočil prvý set na 6:3. Tento moment súpera zlomil a Miloš si už postrážil aj druhý set, v ktorom súperovi dovolil uhrať ešte o gem menej.

Štvorhry sa odohrali taktiež v réžii tenistov Čadce. Silná dvojica Vala – Peter Pištek zvíťazila vďaka výbornej hre v pohode hrajúceho českého tenistu na sieti a na returne, ktorý bol o triedu lepší od ostatných hráčov.

Druhá dvojica Baliak – Herman sa zas mohla spoľahnúť na kvalitný Baliakov servis a po výsledku 6:4 6:2 si Čadčania pripísali šiesty bod a udali konečnú podobu skóre zápasu na 6:1 vo svoj prospech.

Už cez víkend čaká na tenistov Čadce oveľa ťažšia skúška v podobe tenistov z Prievidze, ktorí sú jedným z kandidátov na postup.

Miloš Herman, kapitán TK ZZO Čadca: „V úvodnom zápase sezóny naši hráči potvrdili dobrú formu a pripravenosť pred ďalšími zápasmi v tomto ročníku. Som s výkonom družstva maximálne spokojný. Myslím si, že tento výsledok je aj dobrou pozvánkou na domáci duel s Prievidzou.“

Dvojhry: L. Gottwald – M. Pištek 6:0 6:0, M. Blizniak – M. Baliak 4:6 2:6, T. Jurko – P. Pištek 2:6 1:6, R. Maruna – D. Vala 1:6 2:6, M. Januš – M. Herman 3:6 2:6.

Štvorhry: T. Jurko/M. Jusko – D. Vala/P. Pištek 2:6 1:6, R. Maruna/M.Januš – M. Herman/M. Baliak 3:6 4:6.

Zvíťazilo aj béčko

Cez víkend hájil farby TK ZZO Čadca aj rezervný tím, ktorý bojuje v III. triede A Stredoslovenského regiónu.

Program

Druhé kolo odohrá TK ZZO Čadca na domácich kurtoch 5.5.2018 proti TK Baník Prievidza. Zápas začína o 9. hodine.

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Tenis  na sport.sme.sk

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

9 h
Turnaj vo Vysokej nad Kysucou v roku 2015. Zľava Miroslav Petrák ml., Jakub Kolesnáč, Krenželák a Miroslav Petrák st.

Pred svojím prvým zápasom zahviezdil.

12 h
Spoločné foto po testovaní v Kysuckom Novom Meste.

Primátor Marián Mihalda nerozumie, odkiaľ sa berú percentá pozitívnych.

17 h
Jozef Mozol, poradca ministra dopravy SR.

Jeho prvé kroky viedli na stretnutie so zástupcami dolných Kysúc. Zdôrazňuje však, že k dispozícii je celému regiónu.