Regionálny futbal: Krásno remizovalo, prvé víťazstvo Čadce zariadil Jarabica

Pozrite si výsledky, komentáre a tabuľky III., IV. a V. ligy dospelých.

MŠK Tatran Krásno nad Kysucou (v kockovanom) doma remizovalo s Martinom.MŠK Tatran Krásno nad Kysucou (v kockovanom) doma remizovalo s Martinom. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

TIPOS III. liga Stred

Krásno nad Kysucou – Martin 2:2 (0:1)

Krásno nad Kysucu si v 1. a 3. minúte vypracovalo dve čisté šance, otvárací gól však nestrelilo. Ako už tradične, aj v tomto zápase domáci úvod nezvládli, nedostatočne venovali pozornosť defenzíve a hostia sa tak zo svojho prvého útoku dostali do šance, ktorú premenil na gól Vajagić – 0:1. Rýchly gól domácimi futbalistami celkom otriasol. Domáci si nedokázali prihrať, hrali rozhárane, čo hostia využívali na rýchle kontry. Martin v prvých 20 minútach niekoľkokrát nebezpečne ohrozil bránu Gavláka, ktorý zneškodnil viacero sľubných šancí. Po polhodine hry si domáci vypracovali dobrú príležitosť, no Hážer bol pozorný.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Derby rozhodol Radovan Fujak, šláger VII. ligy skončil remízou Čítajte

Domáci futbalisti začali hrať po obrátke ako vymenení. Kombinovali, hrali ofenzívnejšie a v 52. minúte aj vyrovnali. O zmenu skóre sa postaral Harman – 1:1. Po tomto momente Krásno zvýšilo tlak a po peknej kombinačnej akcii v 62. minúte otočilo skóre zápasu vo svoj prospech, keď Koleno prízemnou strelou prekonal Hážera – 2:1. Po tomto góle domáci hráči premárnili ešte dve čisté šance, čo sa im v závere zápasu vypomstilo. Nedostatočne bránili a k lopte sa dostal v 81. minúte opäť Vajagić, ktorý hlavou poslal loptu za chrbát domáceho gólmana – 2:2. Skóre sa už do konca zápasu nemenilo.

Góly: 52. Harman, 62. Koleno – 5., 81. Vajagić. Bez kariet. Rozhodoval Galád, 200 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Staňo, Beniač, Greguš, F. Pagáč (63. D. Pagáč), Dzirbík, Kopásek, Koleno, Rajnoha, Harman (71. Ševčík), Chupáč.

MARTIN: Hažer – Palenčár, Stašík, Vojvoda, Jesenský, Boďa (86. Cíger), Vajagić, Tomka, Chovanec (71. Vukelić), Kračmer (52. Repáň), Lanko.

Kalinovo – Čadca 0:1 (0:0)

Zápas začal vo vlažnom tempe. Domáci boli zatiahnutí na vlastnej polovici a nechali hrať hostí. Tí sa to snažili využiť, ich akcie však končili na šestnástke domácich, z čoho Kalinovo vyrážalo do rýchlych protiútokov. Domáci si vypracovali aj pár štandardných situácií, no obrana Čadce a brankár Hlava si s nimi poradili. V 39. min šiel Pliešovský po ideálnom vysunutí Šebíkom sám na bránu, no Rusnák včas vybehol a túto šancu zmaril.

Viac vzruchu priniesol druhý polčas. Hostia začali aktívne, mali tri veľmi dobré šance. Prvú zahodil Zimka, keď sa šikovne uvoľnil na jedenástke, ale prestrelil bránu. O 3 minúty neskôr ostal na zadnej tyči nepokrytý Pliešovský, ale tiež pálil nad. Vydarenú 10-minútovku zakončila Šebíkova strela, ktorú s námahou brankár Kalinova vytlačil na roh. O pár minút neskôr sa po rohu presadil Marián Jarabica a Čadca tak šla do vedenia – 0:1. Domáci po tomto momente otvorili hru, čo vyhovovalo hosťom, ktorí si vytvorili viacero brejkových situácií. V závere chytil najväčšiu šancu domácich Hlava, ktorý po hlavičke vyrazil loptu na roh. Hostia zvíťazili zaslúžene, čo uznali aj domáci fanúšikovia.

Góly: 57. M. Jarabica. ŽK: Rusnák – M. Jarabica, Zimka, Kormaňák. Rozhodoval Rojček, 300 divákov.

KALINOVO: Rusnák – Juhaniak, Ivan, Kolka, Radič, Koták, Segeč, Sarvaš (67. Štefánik), Majkút (60. Hronec), Pešić, Vančo.

ČADCA: Hlava – Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka (90. Samuhel), Polka, Šebík (89. Kormaňák), Kulla (85. Pohančeník), Zubka, Piňo, Pliešovský.

Ostatné výsledky 21. kola: Lučenec – Žarnovica 0:2, Liptovský Hrádok – Fiľakovo 1:0, Teplička nad Váhom – Rimavská Sobota 1:2, Námestovo – Nová Baňa 2:0, Banská Bystrica – Oravské Veselé 1:0, Liptovská Štiavnica – Detva 3:2.

Stráňavy – Staškov 6:1 (2:0)

Prvých 20 minút patrilo domácemu celku. Favorit si vypracoval niekoľko sľubných šancí, no skóre sa nemenilo. Až v 21. minúte sa presadil Rolček a domáci tak viedli 1:0. Následne sa hra vyrovnala, pohrozil aj Staškov, no Šteinigera neprekonal. Domáci zvýšili v závere prvého polčasu, gól do šatní zaznamenal Chrachala.

Po obrátke bola vyrovnaná, no hostia nezvládli posledných 20 minút a nakoniec prehrali vysoko 6:1. Jediný gól Staškova vsietil v 90. minúte Tomáš Gavlák.

Góly: 21., 75. Rolček, 45. Chrachala, 72., 79. Ďuratný, 85. Čerňan – 90. T. Gavlák. ŽK: M. Janči – Sýkora, M. Gottwald. Rozhodoval Grenčík, 100 divákov.

STRÁŇAVY: Šteiniger – Juriga (81. Tandara), Belaník (54. Ďuratný), Bukovčan, M. Janči, Ivan, L. Janči, Vantúch (86. Brezáni), Ševčík (71. Hanuliak), Chrachala (78. Čerňan), Rolček.

STAŠKOV: Kapusniak – Baričák (46. Čačurák), Sýkora, Martiník, Lysík, Brezina, Michalík (71. Barnošák), Kaličák, T. Gavlák, Gracík, Červenec (69. M. Gottwald).

Terchová – Kysucké Nové Mesto 5:0 (1:0)

Terchová sa po dlhej dobe predstavila na vlastnom ihrisku. Domáci zároveň chceli odčiniť poslednú prehru v Makove a od úvodu sa zahryzli do súpera. V 1. minúte faulovali hostia prenikajúceho Baláža a nariadenú penaltu „panenkovským“ spôsobom premenil Ďurica – 1:0. V 16. minúte si Ďuricovu kolmicu spracoval na hranici pokutového územia Papala, ale jeho strelu vytlačil Kubišta na roh. 8 minút pred koncom prvého polčasu mali hostia veľkú šancu po štandardke, ale Sága sa blysol famóznym zákrokom. Do druhého polčasu zmenili domáci rozostavenie a po pár minútach našiel Švec kolmicou Baláža, ktorý zvýšil na 2:0. O 5 minút dostal ideálnu prihrávku Puček, ktorý zvýšil na 3:0. 10 minút pred koncom sa v súboji jeden na jedného presadil Puček a ľavačkou vymietol pavučinu za Kubištom – 4:0. V závere sa Puček neulakomil na hetrik a nahral Šimonovi Jánošíkovi, ktorý do prázdnej brány zavŕšil víťazstvo Terchovej – 5:0. Na výsledku nezmenila nič už ani nepremenená veľká šanca hostí v závere, keď hosťujúci hráč minul prázdnu bránu.

Góly: 1. Ďurica (z 11 m), 52. Baláž, 58. a 81. Puček, 83. Jánošík. Bez kariet. Rozhodoval Roman Králik, 350 divákov.

TERCHOVÁ: Sága – Perexta (60. Cingel), Tlacháč, Sedúch (46. Švec), Oberta, Papala (75. Jánošík), Ďurica (83. Hrnko), Baláž (70. Gorelčík), Puček, Michálek, Gallo.

KNM: Kubišta – Tomáš (72. Mizera), Beliančín, Valiašek, Brodňan, Bugáň, Vlček, J. Čelko, M. Čelko, Štefunda, Ploštica.

Ostatné výsledky 21. kola: Bytča – Žabokreky 1:0, Rosina – Ružomberok B 1:3, Trstený – Diviaky 1:2, Bánová – Belá-Dulice 7:1, Tvrdošín – Závažná Poruba 2:0, Dolný Kubín – Makov, odložené pre virózu v domácom mužstve.

Turzovka – Skalité 2:2 (0:0)

Za pekného počasia prišla na štadión Tatranu slušná divácka návšteva. Domáci mali solídny úvod, dostali sa do dvoch vyložených šancí, ale zlyhali v koncovke. Hra sa následne vyrovnala, náznaky šancí sa striedali na oboch stranách a viac ako kvalita bola na ihrisku vidieť bojovnosť, čo vyhovovalo fyzicky disponovanému mužstvu Skalitého. Futbalisti Turzovky boli oproti predošlému zápasu neistí na prihrávke a vyrábali priveľa ľahkých strát. Polčas sa tak skončil bez gólov.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, po 10 minútach sa do skvelej šance dostal Král, obhodil si Kavčáka, ktorý zatiahol ručnú brzdu, za čo videl červenú kartu. Namiesto očakávaného tlaku prišla hrubá chyba domácich, ktorú využil Krčmárik a otvoril skóre – 0:1. Odpoveď Turzovky bola blesková, Šmahajčík vyrovnal na 1:1 a diváci opäť čakali domáci tlak. Zasa však prišla hrubá chyba a Krčmárik poslal oslabených hostí opäť do vedenia – 1:2. Hoci Turzovka dokázala vyrovnať gólom Šmahajčíka na 2:2, ďalšie šance už ostali nepremenené a zápas tak skončil zaslúženou remízou.

Góly: 68. a 79. Šmahajčík – 63. a 72. Krčmárik. ŽK: Ciesarík (TURZOVKA), ČK: 55. Erik Kavčák (SKALITÉ). Rozhodoval Patrik Ondreáš, 300 divákov.

TURZOVKA: Timek – Zatkuliak (83. R. Rovňaník), Bytčanek, Pavlík, Horčičák, Bibora, Šmahajčík, Král, T. Staník (35. Puchoň), Ciesarík, P. Rovňaník.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Borovička, Mudrík, R. Špilák (30. Laš), Lušňák, Gavenčiak (72. Kožák), Križek, E. Petrák, Krčmárik (88. M. Špilák), E. Petrák ml. (56. Holák).

Rudinská – Belá 1:3 (0:3)

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky mal jasného favorita. Belá o svojom víťazstve rozhodla už v prvom dejstve, keď viedla pred odchodom do kabín 3:0. Po obrátke hostia držali svoj náskok. Znížiť sa podarilo Lukášovi Luciakovi, no Rudinská sa už na viac nezmohla.

Góly: 76. L. Luciak – 11. a 36. Ševčík, 40. Laščiak. ŽK: M. Malíček – Laščiak, Franek. Rozhodoval Uhorskai, 150 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, J. Buček (61. Ondrúšek), L. Luciak (85. Troják), P. Čupa (83. Grešák), M. Malíček (46. Malík), Š. Malík, R. Buček, Zaťovič, R. Malíček (46. M. Malík), Súkeník (74. R. Čupa).

BELÁ: Tichák – Kurcin, Laščiak (83. Holák), Melišík, M. Macho, Šipčiak, Ševčík (60. Š. Macho), Mintách (72. Novosad), Franek (86. Vrábel), Gapa, Krška.

Čierne – Rajecké Teplice/Konská 2:1 (0:1)

Po vlažnom výkone v prvom polčase, v ktorom sa vedenia ujali hostia, domáci ožili a v druhej 45-minútovke vyrovnali z kopačky Baláža. Víťazným gólom v závere zápasu sa zaskvel striedajúci Šulgan, ktorého strela z 25 metrov skončila za chrbtom Šusteka – 2:1. Domáci nepodali oslnivý výkon, ale tri body ostali na domácej pôde.

Góly: 47. Baláž, 89. Šulgan – 11. Šimkulič. ŽK: Šulgan – M. Seko, Mano, ČK: 70. po 2. ŽK M. Seko (R. TEPLICE). Rozhodoval Náther, 250 divákov.

ČIERNE: Krišica – Benko, Strapáč, Jaroš, Kubalík (88. Padych), Švancár, M. Časnocha (46. Šulgan), T. Časnocha, Baláž, Cyprich (55. Jurčík), Krenželák.

R.T.-KONSKÁ: Šustek – M. Seko, V. Stranianek, Kocian, Kováčik, Mano, Štrba, Prieložný (65. J. Stranianek), Strhár, Heřmánek (22. T. Seko), Šimkulič.

Višňové – Zborov nad Bystricou 3:1 (2:0)

Domáci išli do vedenia už v 3. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Turský – 1:0. Višňovský kanonier sa prihlásil o slovo aj o 13 minút, keď zvyšoval na 2:0. Svoj hetrik Turský dokončil v 77. minúte, keď sa presadil cez nepozornú hosťujúcu obranu a zvýšil na rozdiel troch gólov. V závere už len kozmeticky upravil skóre Sýkora na 3:1. Višňové zaslúžene vyhralo.

Góly: 3. (z 11 m), 16. a 77. Turský – 90. Sýkora. ŽK: Sventek – Mihalda, J. Tvrdý, Kocifaj, Štrba. Rozhodoval Ďurkovič, 200 divákov.

VIŠŇOVÉ: Kmecík – Kočiš, Minarčik, Ondák, Valica, Ťažký, Povinec, O. Štefanica, Turský, Sventek, Vlasatý (77. A. Štefanica).

ZBOROV: Šustek – Ganišin (46. Štrba), Mihalda, P. Tvrdý, Ďugel, J. Tvrdý (72. A. Čičala), Podmanický, Sýkora, Kocifaj, Rusnák (77. Kubla), Koňušík (84. Mešťanik).

Strečno – Vysoká nad Kysucou 4:0 (3:0)

V súboji tabuľkových susedov sa zápas niesol jasne v réžii domáceho celku. V 14. minúte si hostia nedali pozor na Labudu a jarná posila otvorila skóre – 1:0. V 30. minúte zvyšoval na 2:0 domáci odchovanec Melo. V závere polčasu ešte navýšil vedenie Strečna opäť Labuda – 3:0. Po zmene strán si domáci pozorne strážili svoje vedenie. Zaslúženú výhru ešte prikrášlil gólom v 69. minúte Kašjak – 4:0.

Góly: 14. a 43. Labuda, 30. Melo, 69. Kašjak. ŽK: P. Beháň, M. Beháň, Bielik – M. Pavlica, Barčák, Planeta. Rozhodoval Ján Janíček, 250 divákov.

STREČNO: Matejčík – P. Beháň, Barošinec, M. Beháň, Syrovatka (64. Bielik), Ilovský, J. Beháň, Padala (76. Sokolovský), Labuda (71. Tučník), Melo (56. Samec), Kašjak.

VYSOKÁ: Malík – Dorman, M. Pavlica, Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec, Šichman, J. Pavlica, Putorík, Kovalík.

Ostatné výsledky 19. kola: Štiavnik – Rajec 3:1, Predmier – Varín 4:1.

1. Belá 18 12 0 6 42:38 36
2. Čierne 19 8 9 2 37:30 33
3. Rajec 18 9 3 6 38:31 30
4. Strečno 18 9 3 6 34:32 30
5. Skalité 18 7 7 4 36:24 28
6. Turzovka 19 7 5 7 53:37 26