Regionálny futbal: Krásno opäť bez bodu, Kysucké Nové Mesto má nôž na krku

Futbalové súťaže pokračovali cez víkend ďalšími zápasmi.

Kysucké Nové Mesto (v zelenom) sa rozišlo s Dolným Kubínom bez gólov.Kysucké Nové Mesto (v zelenom) sa rozišlo s Dolným Kubínom bez gólov. (Zdroj: MILAN ČIMBORA)

TIPOS III. liga Stred

Čadca – Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Do Čadce pricestoval líder tabuľky. Domáci začali opatrne, hostia držali loptu, no žiadne nebezpečné šance si v úvode nevytvorili. Prvú šancu si vypracovali domáci, keď z pravej strany unikol Patrik Jarabica, no jeho strela mierila nad. Hra sa následne odvíjala medzi šestnástkami, hostia si vypracovali nejaké štandardky. Po jednej z nich aj s prispením domácej obrany otvoril skóre Herich – 0:1. Z brejku mohol vyrovnať Tibor Piňo, ktorý sa rútil sám na Krejčího, mieril však nad. Ďalšie šance si vypracovali Pliešovský so Zimkom, pozorný hosťujúci gólman ich strelecké pokusy kryl.

Prečítajte si tiež: V belasom drese zdvihla pohár nad hlavu aj Monika Bytčánková Čítajte

V druhom polčase sa hra viac otvorila, šance boli na oboch stranách. Hostia dali gól, no pre ofsajd ho arbitri neuznali. Čadca mala optickú prevahu, do zakončenia sa dostal opäť Zimka a potom aj Šebík, s ich zásahmi si brankár poradil. V 80. minúte mal čistú šancu Tlelka, jeho hlavička však mierila nad Krejčího svätyňu. V závere domáci vsadili na jednu kartu, snažili sa vyrovnať. Gól padol však na opačnej strane, z brejku hostia stanovili na konečných 0:2.
Zápas bol vyrovnaný, svedčala by mu viac remíza. Hostia z Banskej Bystrice však trestali všetky chyby domácich futbalistov.

Góly: 22. Herich, 90. Urgela. ŽK: Ševčík (BANSKÁ BYSTRICA). Rozhodoval Ligas, 130 divákov.

ČADCA: Hlava – T. Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Polka, Šebík, Kulla (86. Maslík), Zubka, Piňo, Pliešovský.

BANSKÁ BYSTRICA: Krejčí – Herich, Zumrovski, Tóth (75. Gaško), Starší (80. Lukáč), Laksik, Ševčík (66. Urgela), Snitka, Kovanič, Savić, Ďanovský (54. Kolláti).

Žarnovica – Krásno nad Kysucou 3:1 (1:0)

Futbalisti Krásna nad Kysucou cestovali do Žarnovice s cieľom bodovať, veď v tabuľke sú už namočení v zostupových vodách. Od začiatku zápasu boli lepší na lopte, avšak urobili opäť niekoľko individuálnych chýb a nezískali ani bod.

Skóre sa menilo prvýkrát v 26. minúte. Domáci sa dostali do brejku, brankár Gavlák vybehol až za šestnástku, no domáci útočník ho obišiel, prihral Nepšinský a ten už nemal problém upratať loptu do siete – 1:0. Do konca prvého dejstva už gól nepadol.
Po obrátke udreli prví hostia z Kysúc. Po akcii na pravej strane sa zverenci Jaroslava Šidla dostali do prečíslenia, ktoré zužitkoval na vyrovnávajúci gól Koleno – 1:1. Zápas rozhodol v rozpätí 60. a 67. minúty Štefanka, ktorý strelil dva góly a domáci tak vyhrali 3:1.

Góly: 26. Nepšinský, 60., 67. Štefanka – 48. Koleno. ŽK: Rajnoha, Chupáč (KRÁSNO). Rozhodoval Holas, 150 divákov.

ŽARNOVICA: Höger – Suslov (44. Vrana), Blaho, Listofer, Hudák, Kovchar, Laurov (90. Šarkozi), Nepšinský, Štefanka, Sudimak (63. Širáň), Lipták.

KRÁSNO: Gavlák – Staňo, Beniač, Greguš, F. Pagáč (46. D. Pagáč), M. Ševčík (46. Gábor), Kopásek (75. Dzirbík), Jakubec, Koleno, Rajnoha (46. T. Ševčík), Chupáč.

Ostatné výsledky 22. kola: Martin – Námestovo 0:0, Rimavská Sobota – Kalinovo 3:0, Nová Baňa – Liptovská Štiavnica 1:2, Detva – Teplička nad Váhom 3:2, Oravské Veselé – Liptovský Hrádok 2:0, Fiľakovo – Lučenec 3:0.

Dohrávky 17. kola: Nová Baňa – Čadca 0:3 (0:2), 11. P. Jarabica, 43., 79. Šebík. Kalinovo – Krásno nad Kysucou 3:1 (1:0), 39. Koták, 71., 89. Hronec – 81. Gábor.

Kysucké Nové Mesto – Dolný Kubín 0:0

Stretnutie dvoch vypadnutím ohrozených mužstiev sa hralo v komornom prostredí. Lepšie začali domáci hráči, ktorí sa od úvodných minút zahryzli do svojho súpera. V priebehu celého zápasu mali územnú prevahu, vypracovali si niekoľko sľubných akcií, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. V prvom polčase mužstvo z Oravy dvakrát zachraňoval pred gólom hosťujúci gólman Trabalík. Dolnokubínčania boli v tejto fáze zápasu neškodní a ich útoky boli sporadické. Hráči Kysuckého Nového Mesta celý prvý polčas dominovali, ale z akcií nedokázali vyťažiť ani gól.

V druhom polčase hrali domáci futbalisti aj naďalej aktívnejšie a vypracovali si aj dve výborné strelecké príležitosti. Skúsený Trabalík bol však stále pozorný, a tak držal svoje mužstvo. V nasledujúcich minútach sa osmelili aj hostia, ktorí trikrát nebezpečne ohrozili domácu bránu. Pri týchto akciách sa vyznamenal domáci gólman Milo. Najväčšiu možnosť na skórovanie mali v 62. minúte hostia, lopta však skončila na žrdi domácej svätyne. V záverečných minútach zápasu sa hralo na jednu bránu. Domáci vrhli všetky sily do útoku, no ani v hektickom závere gól nepadol. Mužstvo z Dolného Kubína si z Kysúc odviezlo bod. Kysucké Nové Mesto v tomto dôležitom dueli stratilo ďalšie body a v boji o záchranu to už bude mať veľmi ťažké.

ŽK: J. Válek, Sučák (DOLNÝ KUBÍN). Rozhodoval Kučera, 35 divákov.

KNM: Milo – Belaník, Tomáš (86. Vlček), Beliančín, Valiašek, Brodňan, Bugáň, Kopas (73. Hrošovský), J. Čelko, Štefunda, Ploštica (53. M. Čelko).

DOLNÝ KUBÍN: Trabalík – Cvacho, Zanovit, Š. Válek, J. Válek, Bugan (90. Smoleň), Trojanović, Sučák, Vojtaššák, Šeliga (62. Pšenák), 79. Duraj), Bača.

Staškov – Bánová 0:2 (0:1)

Miernym favoritom duelu boli hostia z Bánovej. Potvrdili to aj na ihrisku, keď sa po dvoch góloch Mráza tešili z víťazstva v pomere 2:0.

Góly: 39., 64. Mráz. ŽK: Martiník, Čačurák, Brezina – Mráz, Lazar, Kostolný. Rozhodoval Jančo, 100 divákov.

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, E. Furdan (76. M. Gottwald), Martiník, Čačurák, Lysík, Brezina, Michalík (84. Bulej), Kaličák, Gavlák, Gracík (70. Smutník).

BÁNOVÁ: Kosa – Kubena, Mráz, Lazar, Kincl, Jasenovský, Adamčík (85. Gašperec), Tkáčik, Kostolný, Štalmach, Sedliaček (71. Sulovský).

Makov – Stráňavy 0:2 (0:0)

Po opatrnom úvode mal prvú šancu zápasu Miloš Kubala, ktorému sadla lopta z voleja, ale na smolu domácich mieril len do dobre stojaceho Šteinigera, od ktorého lopta putovala mimo bránu. Hostia hrali účelovo, nepredviedli oku lahodiaci futbal, ale domácich držali na dištanc a nedovolili im vypracovať si šance. Stráňavy si do prestávky vytvorili dokonca miernu územnú prevahu, ale bez výraznejších príležitostí.

Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou o čo najrýchlejšie vsietenie gólu, najmä krídelník Filo bol aktívny. Makov ako keby urazil futbalovú šťastenu a po výraznejšej prevahe, keď Stráňavy zdržiavali hru a nerozhodný výsledok, nedokázal premeniť ani najvyloženejšie šance. Javorník v druhom polčase nastrelil štyrikrát konštrukciu brány, najmä Křenekova akcia volala po góle, no ten z metra orazítkoval len brvno. Hostia netrpezlivo čakali na príležitosť. Po nepodarenej strele Brezániho sa lopta dostala až ku Hanuliakovi, ktorý krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci sa v snahe o vyrovnanie vrhli do útoku, ale ich strely lietali mimo pre makovského diváka známeho Šteinigera. Hostia v závere po rýchlom protiútoku pridali druhý gól, keď zblízka prekonal bezmocného Kňazoviča Rolček – 0:2. Víťazstvo hostí je vzhľadom na priebeh zápasu prekvapujúce, ale Stráňavy rozumnou a taktickou hrou čakali na svoju šancu a domácich za nemohúcnosť v koncovke kruto potrestali.

Góly: 75. Hanuliak, 81. Rolček. ŽK: Filo – Čerňan. Rozhodoval Gregorec, 200 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Martinka, Kadik (83. Šutý), Hikaník, Kohút, Lojdl, Králik, Beniač (72. Křenek), Filo, Kubala.

STRÁŇAVY: Šteiniger – Juriga, Bukovčan, M. Janči, L. Janči, Ďuratný (78. Tandara), Vantúch (90. Hreus), Ševčík, Chrachala (72. Hanuliak), Rolček (89. Brezáni), Čerňan.

Ostatné výsledky 22. kola: Žabokreky – Rosina 2:1, Ružomberok B – Tvrdošín 3:0, Závažná Poruba – Terchová 1:2, Belá-Dulice – Trstená 7:2, Diviaky – Bytča 0:0.

Dohrávky 17. kola: Závažná Poruba – Staškov 0:1 (0:0), 75. E. Furdan. Belá-Dulice – Makov 1:1 (0:0), 85. (11 m) Debnár – 70. Kubala.

Skalité – Strečno 1:1 (1:0)

Domáci chceli získať tri body a od 1. minúty boli pohyblivejší a aktívnejší. Skóre otvorili po polhodine hry, keď sa krásnou strelou z diaľky presadil Gavenčiak – 1:0. Hostia nemali v úvodnom dejstve žiadne šance, defenzíva Skalitého hrala pozorne a akékoľvek snahy Strečna eliminovala.

V druhom polčase ovplyvnil zápas pokutový kop, ktorý premenil J. Beháň – 1:1. Strečno sa po tomto momente osmelilo, no Skalité malo napriek tomu herne navrch. Vypracovalo si priame kopy, brejkové situácie, no nedotiahlo ich do úspešného konca. Súper si odviezol z Kysúc bod, domácim ostali hlavne po druhom polčase oči pre plač.

Góly: 30. P. Gavenčiak – 54. J. Beháň (11 m). ŽK: Mikula (SKALITÉ). Rozhodoval Chmúrny, 200 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Borovička, Mudrík, Špilák, Lušňák (75. Kožák), Gavenčiak, Križek, Krčmárik, Mikula, Laš (76. E. Petrák ml.).

STREČNO: Matejčík – P. Beháň, Samec, Tučník, (64. Syrovatka) Ilovský, Bielik, J. Beháň, Padala, Barošinec (74. Melo), Kašjak, Labuda.

Vysoká nad Kysucou – Višňové 2:1 (0:0)

Vo Vysokej nad Kysucou sa hral vyrovnaný zápas. Domáci nepodali ideálny výkon, no hostia si počas celého zápasu nevypracovali vyloženejšie šance. Skóre otvoril v 65. minúte Matej Pavlica, hostia vyrovnali z pokutového kopu, keď sa nemýlil M. Minarčík. Tri body získali na radosť divákov domáci hráči, keď výhru Spartaka zariadil po šťastnom odraze druhým gólom v zápase Matej Pavlica.

Góly: 65., 88. M. Pavlica – 75. M. Minarčik (11 m). ŽK: L. Putorík – Ondák, Gaško. Rozhodoval Hones, 200 divákov.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec, L. Putorík, Šichman, J. Pavlica (66. Voštinák), J. Putorík (90. L. Kovalík), K. Kovalík (66. Jančík).

VIŠŇOVÉ: Kmecík – Kočiš, Ondák, Minarčik, Ťažký, Povinec, O. Štefanica (88. Vlasatý), Sventek, Turský, A. Štefanica (71. Gaško), Papajčík.

Zborov nad Bystricou – Štiavnik 2:0 (2:0)

Zborov potreboval po sérii nevydarených zápasov zabrať. V šesťbodovom zápase sa o góly postarali Sýkora a Frančiak, Zborov tak získal tri body a v tabuľke je na ôsmej priečke.

Góly: 26. R. Sýkora, 34. V. Frančiak. ŽK: Sýkora, Kocifaj, Rusnák, Čičala – Bambúch, Všelko, Gulán, Kostelný, Hujo. Rozhodoval Ligas, 150 divákov.

ZBOROV: Šustek – Mihalda, Tvrdý (83. Stasinka), Frančiak (82. Mešťaník), Martinec, Sýkora, Kocifaj, Ďugel (85. Koňušík), Kubla (46. Grajciar), Rusnák (72. Čičala), Neveďal.

ŠTIAVNIK: Mištrík – Bambúch, Pobiak, Všelko, Gulán, Kostelný, Kahát, Hajko, Hujo, Šutara, Piroha.

Varín – Turzovka 1:0 (1:0)

Vo Varíne sa hral obojstranne dobrý zápas. Jediný gól zápasu prišiel po štandardnej situácii, po ktorej sa presadil Lopušan. Následne sa Varín sústredil na obranu, ktorá platila na dobre kombinujúcich hostí. V druhom polčase sa naďalej domáci sústredili na rýchle brejky, zatiaľ čo hostia hrali do plných. Gól však už nepadol a Varín si pripísal tri body.

Gól: 21. Lopušan. Rozhodoval Calík, 70 divákov. ŽK: Kubovich – Šmahajčík, Král.

VARÍN: Ružička – Kubovich, Hruška T., Repáň, Lopušan, Ferjanec (90. Janda), Cvacho, Hruška P., Repaský, Chebeň (1. Ondráš), Koňušiak Ľ.

TURZOVKA: Timek – Bibora (88. Hejčík), Bytčanek, Zatkuliak, Roman, Horčičák, Král, Ciesarík, Rovňaník P., Puchoň (80. Rovňaník M.), Šmahajčík.

Rajecké Teplice-Konská – Rudinská 4:1 (1:1)

Domáci boli od úvodu aktívnejší a zaslúžene sa ujali vedenia po strele Heřmánka v 6. minúte. Rudinskej sa podarilo vyrovnať minútu pred koncom, keď nedorozumenie domácej obrany využil Luciak. Po zmene strán domáci rozhodli o výsledku v priebehu dvanástich minút, keď sa presadili Kováčik, Štrba a svoj štvrtý gól v tomto týždni pridal Heřmánek. Rajecké Teplice zaslúžene zvíťazili.

Góly: 6. a 74. Heřmánek, 62. Štrba, 71. Kováčik – 44. Luciak M. Rozhodoval Martvoň, 100 divákov. ŽK: Malíček M.

R. TEPLICE: Šustek – Kocian (67. Jankech), Knapec (57. Strhár), Seko T., Seko M., Štrba, Stranianek V., Heřmánek (78. Stranianek J.), Mano, Jamečný, Kováčik.

RUDINSKÁ: Gašinec – Luciak M., Buček J., Ondrúšek, Luciak L. (63. Čupa R.), Čupa P., Malíček M. (80. Grešák), Malík (82. Urbánek), Buček R., Zaťovič, Súkeník (70. Malíček R.).

Rajec – Čierne 2:0 (0:0)

Prvé meranie síl týchto súperov prinieslo víťazstvo Rajca, na čo chceli domáci futbalisti nadviazať aj v 20. kole. V šlágri kola nechcel ani jeden celok spraviť zbytočnú chybu, čo sa podpísalo aj pod obraz hry. Aktívnejší domáci sa ujali vedenia v druhom polčase po góle Persona. V 71. minúte využil chybu hostí opäť Person a bolo 2:0. Vedenie si už futbalisti Rajca postrážili a dostali sa v tabuľke pred Čierne.

Góly: 53. a 71. Person. Rozhodoval Balogh, 100 divákov. ŽK: Kašuba – Strapáč.

RAJEC: Fraštia – Miko Ma., Drahno, Hájek, Kašuba (85. Sudor), Rybár, Miko Mi., Hollý, Kordiš, Person (77. Panák), Jeťko.

ČIERNE: Krišica – Benko, Strapáč, Malik, Časnocha T., Jaroš, Kubalík (85. Padych), Švancár (51. Jurčík), Časnocha M., Krenželák, Baláž.

Zostávajúci výsledok 20. kola: Belá – Predmier 2:0 (1:0).

Dohrávky 14. kola: Rajecké Teplice-Konská – Zborov nad Bystricou 3:0 (1:0), 18. Heřmánek, 68. Šimkulič, 83. Kováčik. Skalité – Rajec 0:2 (0:1), 18. Ma. Miko, 73. (11 m) Jeťko.

1. Belá 19 13 0 6 44:38 39
2. Rajec 20 11 3 6 42:31 36
3. Čierne 20 8 9 3 37:32 33
4. Strečno 19 9 4 6 35:33 31
5. Skalité 20 7 8 5 37:28 29
6. Vysoká 20 9 2 9 44:38 29
7. Turzovka 20 7 5 8 53:38 26
8. Zborov 20 7 5 8 25:29 26