Regionálny futbal: Kysuca hrala bez brankára, Baláž hetrikom skolil Vysokú

Treťoligová Čadca doma zdolala favorizovaný Lučenec, výborne si počínal aj Makov.

Kysucké Nové Mesto (v zelenom) doma nestačilo na Bánovú.Kysucké Nové Mesto (v zelenom) doma nestačilo na Bánovú. (Zdroj: MILAN ČIMBORA)
SkryťVypnúť reklamu

TIPOS III. liga Stred

Čadca – Lučenec 2:1 (2:1)

Na začiatku zápasu si Čadca vypracovala mierny tlak umným držaním lopty, do väčších šancí sa však nedostala. Hostia hrozili najmä pravým záložníkom Višićom, ktorý robil problémy hosťujúcej defenzíve najmä svojou rýchlosťou, ale jeho centre boli nepresné alebo si s nimi poradila domáca obrana. Čadčania boli nebezpečnejší, vypracovali sľubné štandardky. Po jednej z nich si hostia nepríjemný center od Šebíka takmer vrazili do vlastnej siete. O pár minút neskôr sa dobre uvoľnil na šestnástke Zimka, jeho strelu brankár Grujičić kryl, ale na následnú dorážku Šebíka bol už krátky – 1:0. Domáci po tomto momente poľavili, zbytočne otvárali stred poľa, kde ich hostia začali prečíslovať. Po nedorozumení Hlavu s domácou obranou bolo v 35. minúte vyrovnané, keď Hlavu s výrazným prispením domáceho hráča prekonal Višić – 1:1. Domácich tento moment nakopol, opäť prebrali iniciatívu a mali niekoľko dobrých striel. Hosťujúci gólman si však s nimi poradil. Tesne pred polčasom unikol po krídle Zimka, ktorý bol v šestnástke zastavený faulom. Penaltu premenil Tlelka – 2:1. O 2 minúty neskôr bol v šestnástke stiahnutý Šebík, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. Do polčasu sa už nič neudialo, hráči šli do kabín za stavu 2:1.

Prečítajte si tiež: Futbal mladých: Pozrite si aktuálne výsledky, strelcov gólov a tabuľky Čítajte

Tak, ako skončil prvý polčas, pokračoval aj ten druhý. Šance si vytvárali Čadčania. Hostia však hrozili brejkmi a dávali si pozor na domácich hráčov. Najväčšiu šancu v druhom dejstve mal Pliešovský, keď z piatich metrov hlavičkou minul bránu hosťujúceho celku. Ďalšiu šancu nevyužil Zimka, ktorý po ideálnom priťuknutí od Šebíka trafil tyč. V závere sa hostia snažili nakopávanými loptami prekvapiť domácich hráčov, no skóre sa už nemenilo, veď Hlava bol celý druhý polčas bez zákroku. V zápase dobrej úrovne sa z víťazstva zaslúžene tešili domáci.

Góly: 18. Šebík, 42. Tlelka (z 11 m) – 35. Višić. ŽK: Kormaňák – Dedinský. Rozhodoval Stanislav Horný, 100 divákov

ČADCA: Hlava – Tlelka, M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Šebík, Piňo, Pliešovský, Samuhel (90. Kulla), Maslík (38. Zubka), Kormaňák (78. Pohančeník).

LUČENEC: Grujičić – Iboš, Vilhan, Pipíška, Dedinský, Savić, Višić, Hajduk (66. Pavlović), Tannhauser, Ilić, Kulich.

Oravské Veselé – Krásno nad Kysucou 1:0 (0:0)

Krásno nad Kysucou odohralo ďalší dôležitý súboj v boji o záchranu na Orave. O zápase rozhodol jediný gól, v 56. minúte ho strelil domáci Struhár. Krásno je v tabuľke dvanáste, v závere súťaže bude musieť poriadne zabrať.

Prečítajte si tiež: Ďalší titul nezíska! Organizátori sa boja úmrtí, ale je to nespravodlivé, tvrdí 83-ročná bežkyňa Čítajte

Jaroslav Šidlo, tréner Krásna nad Kysucou: „Nemám mojim hráčom čo vytknúť, príkladne bojovali, na malom ihrisku sa snažili hrať konštruktívne. Žiaľ, pri jednej z mnohých štandardiek z kraja sme inkasovali najnebezpečnejším hlavičkárom, bývalým ligovým hráčom Petrom Struhárom.“

Góly: 56. Struhár. ŽK: Žilák – Staňo. Rozhodoval Ján Rojček, 350 divákov

ORAVSKÉ VESELÉ: Feriančik – Žilák, Kmeť, Struhár, Brčák (40. Šupej), Hoti, Hojo (80. Burzík), Pisarčík, Pňaček, Kubišta (89. Kormančík), Škuta (46. Smondek).

KRÁSNO: Gavlák – Staňo, Beniač, Greguš, Pagáč (74. Harman), Kopásek, Jakubec, Gábor, Koleno, Macura (74. Dzirbík), Chupáč.

Ostatné výsledky 24. kola: Námestovo – Teplička nad Váhom 3:0, Rimavská Sobota – Liptovský Hrádok 4:2, Martin – Liptovská Štiavnica 2:1, Nová Baňa – Kalinovo 1:3, Detva – Banská Bystrica 1:2, Fiľakovo – Žarnovica 3:1.

Kysucké Nové Mesto – Bánová 1:2 (0:1)

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky sa hral v sobotu na Kysuciach. Favoritom boli hostia a keď domáci nastúpili bez bankára a medzi tri žrde musel ísť jeden z hráčov, o víťazstve Bánovej pochyboval len málokto. Hráči Kysuckého Nového Mesta sa však v ťažkej situácii zomkli a Bánovej odolávali. Skóre stretnutia otvoril v 21. minúte Kincl – 0:1. Do polčasu už gól nepadol, a tak sa do kabín šlo za stavu 0:1.

Domáci po obrátke vyrovnali, keď sa z penalty nemýlil Beliančin – 1:1. Remízový zápas nakoniec druhým gólom rozuzlil Kincl, ktorý prekonal D. Plošticu aj v 76. minúte – 1:2. Domáci podali výborný výkon, za ktorý by si bod zaslúžili. Hostia z Bánovej však boli nekompromisní a domov odchádzali s plným bodovým ziskom.

Góly: 54. Beliančín (z 11 m) – 21. a 76. Kincl. ŽK: Bugáň – Kubena, Mráz, Kincl, Jasenovský. Rozhodoval Michal Dančo, 100 divákov.

KNM: D. Ploštica – Valiašek, Belaník, Beliančín, Brodňan, Bugáň, J. Čelko, Hrošovský (75. Vlček), Tomáš (57. M. Čelko), Mrmus (62. Kán), M. Ploštica (46. Mičunda).

BÁNOVÁ: Kosa – Kubena, Mráz, Kincl, Jasenovský (86. Gašperec), Adamčík (90. Sulovský), Kostolný, Sedliaček (59. Lazar), Tkáčik (55. Surma), Bendík, Štalmach.

Staškov – Bytča 4:3 (2:2)

Hostia v prvom polčase využili dve šance na dva góly. O prvý sa zo spornej penalty postaral Gajdošík, na 0:2 zvýšil Malík. Slávia tlačila, ale presadila sa až v závere polčasu. Po hlavičkách Lysíka a Červenca bolo vyrovnané 2:2.

Druhý polčas bola Slávia aktívna a zaslúžene otočila zápas. Najskôr Michalík po individuálnej akcii dostal Staškov do vedenia – 3:2. Ten istý hráč o 5 minút neskôr parádnym centrom našiel Čačuráka, ktorý s prehľadom upravil na 4:2. Hostia ešte stihli skorigovať na konečných 4:3 po ďalšej penalte. Domáci podali kolektívny bojovný výkon a zaslúžene vyhrali. Hostia pôsobili sympatickým dojmom.

Góly: 44. Lysík, 45. Červenec, 56. Michalík, 61. Čačurák – 17. Gajdošík (z 11 m), 34. Malík, 87. Čikota (z 11 m). ŽK: Sýkora, Čačurák, Lysík, Michalík, Gavlák, Červenec – Gajdošík, Čupec. Rozhodoval Milan Legíň, 100 divákov.

STAŠKOV: Kapusniak – Baričák, Sýkora, Furdan (51. Martiník), Čačurák, Lysík, Brezina, Kaličák (72. Gracík), Michalík (83. Gottwald), Gavlák, Červenec.

BYTČA: Baláž – Kocian, M. Pavlík, Čikota, Gašperík (65. Pekarík), Gajdošík, Mikula, Šimák, Daniš (10. Hrtánek), Malík, P. Pavlík (68. Čupec).

Makov – Trstená 5:1 (3:1)

Hneď v úvode zápasu si domáci vytvorili veľké šance, ale Kubala ani Kŕenek neprekonali hosťujúceho brankára. Hostia, ktorí pricestovali do Makova jedenásti, hrali uvoľnený futbal a Gelčinský, ktorý dobre ovládal loptu, viackrát domácim obrancom zavaril. V 10. minúte pekne potiahol loptu Kubala, mohol skórovať, ale neulakomil sa a prihral nestarnúcemu Křenekovi do ideálnej pozície. Ten z metra otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci naďalej dominovali, ale boli to hostia, ktorí v 17. minúte nepokrytým Gelčinským vyrovnali na 1:1. Po tomto góle mali hostia dve veľké šance, ale najprv Gelčinský a potom Zboja v dobrých príležitostiach neprekonali pozorného Kňazoviča. V závere polčasu Kubala pekne uvoľnil Beniača a ten chladnokrvne svoje sólo premenil na 2:1. Vzápätí nestarnúci Křenek svoju akciu pekne zakončil do protipohybu hosťujúceho gólmana Dudeka a zvýšil na polčasových 3:1.

V druhom polčase sa duel dohrával. Pánmi na ihrisku boli domáci futbalisti, ktorí aj napriek množstvu šancí premenili len dve. O góly sa postaral Kubala a po peknej akcii aj Králik. Odovzdaní hostia zanechali v Makove sympatický dojem. Vysoké víťazstvo domácich je spravodlivé.

Góly: 10., 44. Křenek, 42. Beniač, 72. Kubala, 87. Králik – 17. J. Gelčinský. Bez kariet. Rozhodoval Škvarek, 80 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Šmehíl, Kadik, Martinka, Šutý (77. Pavlík), Kohút, Lojdl, Beniač (52. Hikaník), Kubala, Křenek (57. Králik).

TRSTENÁ: Dudek – Vittek, Zaťko, Jaroš, Buška, Bulla, Machajda, Štober, Zboroň, Gelčinský, Zboja.

Ostatné výsledky 24. kola: Ružomberok B – Terchová 0:6, Tvrdošín – Dolný Kubín 0:1, Závažná Poruba – Stráňavy 0:0, Belá-Dulice – Rosina 2:0, Diviaky – Žabokreky 0:3.

V. liga skupina A

Zborov nad Bystricou – Rudinská 3:0 (3:0)

Zborov nad Bystricou privítal na domácej pôde posledný tím tabuľky. O osude stretnutia rozhodol už prvý polčas, v ktorom domáci strelili tri góly zásluhou Podmanického a dvoch presných zásahov Frančiaka.

Góly: 36. a 41. Frančiak, 38. Podmanický. ŽK: Mihalda, Rusnák – Š. Malík, R. Buček. Rozhodoval Radoslav Závodský, 200 divákov

ZBOROV: Šustek – Mihalda, Stasinka (65. Čičala), Tvrdý (65. Kubla), Ďugel, Podmanický, Frančiak (83. Mešťanik), Sýkora, Kocifaj, Rusnák, Neveďal (78. Ganišin).

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak, P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa (71. Urbánek), Š. Malík, R. Buček (76. Grešák), Zaťovič, J. Buček, M. Malík (51. R. Malíček).

Rajecké Teplice/Konská – Turzovka 1:3 (1:2)

Po vyrovnanom úvode prišiel prvý gól, keď sa presadil Ciesarík. O osem minút využil chybu domácej obrany najlepší strelec súťaže Šmahajčík a bolo 0:2. Domácim sa podarilo znížiť ešte do polčasu, keď sa presadil skúsený Zdeno Štrba. Po zmene strán chceli domáci vyrovnať, no po 38. ligovom góle Šmahajčíka bolo vymaľované. Turzovka si už víťazstvo ustrážila a získala tri body.

Góly: 38. Štrba – 25. Ciesarík, 33. a 55. Šmahajčík. ŽK: Knapec – Zatkuliak. Rozhodoval Ján Sitár, 100 divákov

R.T./KONSKÁ: Šustek (85. Vereš) – Stranianek, Blahuta, Kocian (64. Strhár), Knapec (74. Prieložný), Heřmánek, Mano (64. Seko), Jamečný, Kováčik, Štrba, Šimkulič.

TURZOVKA: Stolárik – Zatkuliak, Bytčanek, Roman, Horčičák, Bibora, Šmahajčík, Král (88. Staník), Ciesarík (90. Hejčík), P. Rovňaník, Puchoň (73. Povinec).

Vysoká nad Kysucou – Čierne 0:3 (0:1)

Po prvopolčasovej šachovej partii a vyrovnanom priebehu sa po chybe domácej obrany ujali vedenia hostia po góle Romana Baláža – 0:1. V druhom polčase Roman Baláž vyškolil domácich hráčov z efektivity, každý svoj kontakt s loptou zúročil na gól a hetrikom sa postaral o víťazstvo hosťujúceho celku.

Góly: 37., 59. a 71. Baláž. ŽK: Červenec, J. Pavlica – Unzeitig, Krenželák, F. Malík, ČK: 63. po 2. ŽK Červenec (VYSOKÁ). Rozhodoval Jozef Majerčík, 130 divákov.

VYSOKÁ: Papajčík – M. Pavlica, Barčák (78. Voštinák), Červenec, Nekoranec, L. Putorík, Jančík, J. Pavlica, J. Putorík, Kovalík (68. Šichman), Planeta.

ČIERNE: Krišica – Dirgas, Strapáč, J. Malik (35. Kubalík), Časnocha, Unzeitig (78. Padych), Jaroš, Krenželák, Jurčík (75. F. Malik), Švancár, Baláž (86. Cyprich).

Skalité – Višňové 4:3 (0:2)

Do šesťbodového zápasu nastúpili domáci s cieľom zvíťaziť. Avšak realita bola iná. Hneď v 2. minúte inkasovali po trestnom kope z kopačky O. Štefanicu – 0:1. Po tomto góle domáci súpera zatlačili, avšak vyrovnanie to neprinieslo. Hostia, naopak, z protiútoku zvýšili na polčasových 0:2. Tesne pred skončením prvého polčasu mal veľkú šancu Borovička, ktorý v čistej šanci trafil len Kmecíka a Róbert Špilák následne minul prázdnu bránu.

V druhom polčase boli od úvodu aktívnejší domáci, ktorí hostí z Višňového dostali pod tlak. V rozpätí siedmich minút dali tri góly, keď sa krásnou strelou spoza šestnástky presadil Vaňovec, následne z pokutového kopu vyrovnal Gavenčiak a domácich poslal do vedenia František Mudrík – 3:2. Domáci sa snažili pokračovať v nastolenom tempe, ale v 77. minúte prišiel protiútok Višňového, po ktorom bolo vyrovnané – 3:3. Domáci sa s výsledkom nezmierili a po následnom tlaku a rohovom kope spečatil domáce víťazstvo 4:3 hlavičkou Borovička. Domáci si ešte vypracovali viacero šancí a rýchle protiútoky Jurajom Krčmárikom, ale gólový efekt to neprinieslo. Skalité je vďačné za tri body, hlavne v druhom polčase ukázalo, že vie hrať futbal.

Góly: 47. Vaňovec, 49. Gavenčiak (z 11 m), 53. F. Mudrík, 79. Borovička – 2. O. Štefanica, 40. Povinec, 77. Turský. ŽK: R. Špilák – Kočiš, Povinec, Papajčík, Turský. Rozhodoval Ivan Tilesch, 100 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, E. Petrák, J. Krčmárik, Križek, V. Mudrík (87. E. Petrák ml.), Borovička, Gavenčiak, R. Špilák (90. Kožák), F. Mudrík, M. Špilák (72. Laš).

VIŠŇOVÉ: Kmecík – Kočiš, Minarčik, Gaško (75. Majtán), Sventek, Ťažký, Povinec, O. Štefanica (83. A. Štefanica), Papajčík, Turský, Ondák.

Ostatné výsledky 22. kola: Strečno – Štiavnik 2:1, Rajec – Predmier 2:0, Belá – Varín 4:0.

1. Belá 22 14 0 8 50:44 42
2. Rajec 22 12 3 7 47:35 39
3. Strečno 22 11 4 7 40:37 37
4. Čierne 22 9 9 4 41:35 36
5. Turzovka 22 9 5 8 60:40 32
6. Skalité 22 8 8 6 41:32 32
7. Zborov 22 9 5 8 31:30 32
8. Vysoká 22 9 2 11 47:46 29