Oblastný futbal: Oščadnica je opäť bližšie k postupu, Zákopčie je víťazom trojčlennej siedmej ligy

Nová Bystrica zaváhala na pôde rezervy Čadce.

(Zdroj: TJ TATRAN OŠČADNICA)

VI. liga ObFZ Kysúc

Nesluša – Ochodnica 2:0 (1:0)

Súboj posledných dvoch celkov tabuľky sa hral v Povine, kde hráva domáce zápasy Nesluša. Domáci zásluhou M. Holeščáka a Branislava Kopáska vyhrali 2:0 a preskočili v tabuľke Radoľu.

Góly: 10. M. Holeščák, 65. Branislav Kopásek. Bez kariet. Rozhodoval Ondrej Špalek, 30 divákov

NESLUŠA: M. Helt – S. Mečiak, Ján Kopásek, M. Lisko, M. Šamaj, T. Janec, D. Kubala (45. Branislav Kopásek), L. Šlapka, L. Minár, M. Holeščák (52. A. Kostelný), T. Valjašek.

OCHODNICA: M. Olejko – D. Slivka (46. M. Škorík), M. Surovčák, J. Pečala (33. T. Židek), M. Matejka, R. Piják, M. Mikloš, M. Chovanec (46. M. Kašaj), P. Čečko, P. Tarana, S. Čavajda.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Kysuca hrala bez brankára, Baláž hetrikom skolil Vysokú Čítajte

Čadca B – Nová Bystrica 2:1 (1:1)

Prvý polčas mala herne navrch Nová Bystrica, väčšie šance si však vypracovala Horelica. Jednu z nich premenil v 22. minúte Polaček a domáci viedli 1:0. Hostia však ešte do polčasu vyrovnali, v 45. minúte sa presadil Šadibol – 1:1. Nová Bystrica mohla aj viesť, v prvom polčase však nepremenila pokutový kop. Zápas rozhodla 71. minúta, kedy strelil svoj druhý gól v zápase Polaček. Domáci Čadčania tak doma ozbíjali o všetky body ašpiranta na titul.

Góly: 22., 71. P. Polaček – 45. Ľ. Šadibol. ŽK: Blahovec, Choluj, Polaček – Kováč, Cabadaj, Duban. Rozhodoval Milan Židek, 150 divákov.

ČADCA B: M. Kopečný – P. Choluj, M. Švík, Š. Kavuliak, T. Podmanický, L. Vessa, R. Blahovec, T. Vojtek (46. R. Laš), T. Šimanica, P. Polaček (80. S. Michalina), Peter Kopačka (78. M. Štens).

NOVÁ BYSTRICA: M. Poništ – J. Lokša, R. Cabadaj, P. Džurný, Pavol Dubovický, M. Griga (68. M. Držiak), R. Kováč, Ľ. Šadibol, T. Kocifaj, M. Duban, J. Petrek (62. Ľ. Pavolko).

Vadičov – Radoľa 3:0 (0:0)

Vo Vadičove sa hral vyrovnaný prvý polčas, v ktorom nepadli góly a hráči šli do kabín za stavu 0:0. V druhom polčase mali navrch domáci, ktorí svoju prevahu pretavili na tri góly v sieti Radole a tešili sa zo zaslúženého víťazstva.

Góly: 46. a 78. R. Ovčík, 73. M. Madigár (z 11 m). ŽK: Tóth, Zátek, Marčan (RADOĽA). Rozhodoval Rastislav Staškovan, 100 divákov .

VADIČOV: S. Brišš – Ľ. Kubík (71. M. Kubišta), P. Skrutek, M. Madigár, J. Ochodničan, M. Minárik, M. Zátorský, M. Orieščik, K. Šalga (76. V. Koža), R. Ovčík, S. Urbaník (83. M. Kubaščík).

RADOĽA: Ľ. Tóth – Michal Macúš, T. Šuták, Irenej Vnuk (78. M. Valík), A. Tarana, J. Zátek (87. M. Kocúr), Štefan Vnuk, K. Kováč, Š. Kočiš, M. Marčan, Ján Macúš (84. V. Radolský).

Podvysoká – Olešná 1:0 (1:0)

V susedskom derby privítala Podvysoká Olešnú. Zápas rozhodol jediný presný zásah, keď sa v 35. minúte trafil najlepší strelec Podvysokej Babiš.

Góly: 35. M. Babiš. ŽK: Dadík, Marek Ferenčák, Marcel Ferenčák (OLEŠNÁ). Rozhodoval Štefan Trúchly, 200 divákov.

PODVYSOKÁ: Š. Srníček – Maroš Slíž, D. Frolo, D. Gembiczki, O. Bytčanek, J. Slúka, F. Tatarka, J. Bobek (52. J. Kanálik), M. Krnáč (75. S. Palica), M. Babiš, M. Poláček (88. Jozef Slíž).

OLEŠNÁ: T. Sliž – S. Bocko, L. Palica, S. Krištiak, S. Palárik (52. E. Jaroš), D. Kratochvíl (79. J. Šurík), D. Svitek, M. Chrobák (72. M. Krenželok), D. Dadík, Marek Ferenčák (88. M. Janíček), Marcel Ferenčák.

Raková – Radôstka 2:1 (1:0)

V Rakovej sa prví ujali vedenia domáci, po rohovom kope sa presadil Tatarčiak – 1:0. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi, ale domáci hráči ich dokázali eliminovať. V druhom polčase sa opäť tešili domáci, po peknej akcii a centri Elsnera skóroval Kajánek – 2:0. Hostia neskôr z protiútoku znížili na rozdiel jedného gólu. Potom sa hra odohrávala v strede ihriska a výsledok sa už nezmenil.

Góly: 33. R. Tatarčiak, 64. Martin Kajánek – 65. A. Fekula. ŽK: Rafaj – Strnadel, Fekula, Jaššo. Rozhodoval Richard Čambora, 100 divákov.

RAKOVÁ: P. Kotuľa – J. Krištofík, Martin Kajánek, M. Vyšlan, R. Tatarčiak, J. Majerík, V. Lutera (90. P. Bednárik), J. Roman, P. Elsner (71. M. Vojvodík), P. Poljak (90. J. Házy), R. Rafaj.

RADÔSTKA: F. Kováč – J. Kuric (46. M. Jaššo), J. Mihalík, M. Harnas, M. Poništ, M. Kubala (68. Patrik Pilka), A. Strnadel, A. Fekula, Tomáš Pilka, P. Repka, M. Boris (77. M. Košút).

Oščadnica – Stará Bystrica 5:0 (1:0)

Oščadnica doma podľa predpokladov zvíťazila nad Starou Bystricou. Domáci o svojej výhre definitívne rozhodli až v druhom polčase, keď sa v priebehu desiatich minút trafili až štyrikrát.

Góly: 18. P. Poláček, 60. a 70. V. Vaštík, 64. a 68. J. Kučák. ŽK: Štetina – Kulas, Kadáš. Rozhodoval Pavol Jantoš, 120 divákov.

OŠČADNICA: L. Sedlák – V. Graňa (46. M. Štetina), V. Vaštík, P. Gužík, P. Lušňák, Marek Gavlák, R. Belák, M. Bacula (72. Peter Fuňák), P. Poláček (74. M. Gončár), J. Franček, Filip Fuňák (46. J. Kučák).

STARÁ BYSTRICA: D. Švík – R. Fujak, M. Novotný (46. D. Halvonik), A. Kulas, M. Faktor (70. M. Vojtek), M. Kadáš, M. Ďuriš, L. Melišík, J. Hofer, D. Staňo (70. R. Jurkovič), J. Drozd.

Zákopčie – Lodno 4:1 (2:0)

V zápase Zákopčia s Lodnom sa rozhodlo o postupujúcom. Domáci vyhrali vysoko 4:1 a rozhodli tak o svojom titule. Práve Lodno stráca na svojho súpera osem bodov a keďže sa kvôli vylúčeniu Klubiny budú hrať už iba dva zápasy, je o majstrovi nezvyčajnej – trojčlennej siedmej ligy rozhodnuté.

Góly: 30. Švík, 44. Hažík, 53. a 89. Klučka – 64. S. Ovečka (z 11 m). ŽK: V. Zjavka – Macho, Pavlík, Šamaj, Kavčiak. Rozhodoval Jakub Kolesnáč, 70 divákov

ZÁKOPČIE: Rovňaník – Zjavka, Adamčík, Riško, V. Zjavka, Klučka, Slaninák (69. Kuffa), Hažík, Cabúk (62. Riško), J. Švík (23. Halfar), R. Švík.

LODNO: Bestvina – Ovečka, Melicherík, Macho, Martikán, Pavlík, Minár, Franek, Šamaj, Minar, Kavčiak.

1. Zákopčie 10 6 2 2 37:21 20
2. Lodno 10 3 3 4 17:23 12
3. Snežnica 10 3 1 6 22:32 10