Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Karatisti získali na prestížnom podujatí šesť medailí

V Bratislave štartovalo približne 1000 pretekárov.

Karatisti z klubu CVČ Stará Bystrica.Karatisti z klubu CVČ Stará Bystrica. (Zdroj: JK)

Každá vrcholná súťaž je pre športovca veľký sviatok. Takéto podujatie čakalo v tretí májový víkend karatistov, ktorí sa stretli na Slovakia Opene – European Cupe, ktorý sa konal v Bratislave. Účasť potvrdilo dvanásť štátov, čo činilo konkurencia asi tisíc pretekárov.

Prečítajte si tiež: V Krásne sa konali majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva Čítajte

European Cup bol zároveň generálkou na majstrovstvá sveta 2019, ktoré sa budú konať v hlavnom meste Slovenska. Počas tohto turnaja bola prítomná hodnotiaca komisia zo svetovej organizácie VUKF, ktorá sledovala celkovú organizáciu a kvalitu rozhodcov. Verdikt komisie bol pozitívny, organizátori si vyslúžili veľkú pochvalu.

V konkurencii krajín, ktoré na Slovensko priviezli svojich najlepších karatistov, bojovali aj borci z klubu CVČ Stará Bystrica.

Dvanásťčlenná výprava nádejných karatistov cestovala na toto prestížne podujatie pod vedením Jaroslava Knapeca, Jána Chmúru, Dušana Tomčalu a Milana Kováča. Nádejní mladíci Andrej Chmúra, Marián Prievozník, Kristián Svitek, Marek Tomčala, Braňo Kubeň, Tomáš Horváth, Marián Klánica, Vanesa Klieštiková, Soňa Grigová, Mário Hulák, Juraj Dubovický a Mário Paholek priniesli na Kysuce šesť cenných kovov.

V kata nad 15 rokov v kategórií desitabilites získal zlatú medailu Mário Paholek. Striebro pridal Marián Prievozník, ktorý uspel v kategórií kumite 13-14 rokov nad 160 cm v konkurencii dvanástich pretekárov.

Bronz si za svoj výkon v konkurencii trinástich karatistov vyslúžil v kategórií kumite 13-14 rokov do 160 cm Andrej Chmúra. Kov rovnakého lesku visel na krku aj Tomášovi Horváthovi. Ten uspel v kategórií kumite 10-12 ročných do 150 cm, v ktorej štartovalo 23 pretekárov.

Darilo sa aj družstvu v zložení Branislav Kubeň, Marek Tomčala a Tomáš Horváth. Chalani na ceste za bronzovým kovom v kategórií 10-12 ročných porazili aj anglickú reprezentáciu, za čo zožali veľký potlesk od divákov.

Posledný kov do zbierky klubu z Kysúc pridala Soňa Grigová. Tá bola členkou družstva kumite 13-14 ročných dievčat Slovenska pod názvom Považanky, ktorú tvorili okrem nej dievčatá z Púchova a Ilavy. Zisk striebornej medaile bol pre toto zložené družstvo veľký úspech.

Juraj Dubovický a Mário Hulák súťažili v kategórií kumite 7-9 ročných. Túto kategóriu tvorilo 28 pretekárov. Ich bojovnosť ocenili hlavne diváci, ale finále im ušlo, a tak neobsadili popredné priečky.

Snaha a bojovnosť Kristiána Sviteka, Vanesy Klieštikovej a Mariána Klánicu v tak silnej konkurencií nestačila na umiestnenie na stupni víťazov.

Zisk šiestich medailí na tomto Európskom turnaji je pre klub nielen veľký úspech, ale pre mladých karatistov aj zisk bohatých skúsenosti. Starobystričanov čaká ešte významná udalosť a to majstrovstvá sveta v Škótsku, ktorých sa zúčastní Andrej Chmúra.