Regionálny futbal: Derby sledovalo šesťsto divákov, rozhodol striedajúci hráč

Krásno využilo presilovku o jedného hráča.

Krásno nad Kysucou oslavuje po góle do siete FK Čadca.Krásno nad Kysucou oslavuje po góle do siete FK Čadca. (Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

TIPOS III. liga Stred

Krásno nad Kysucou – Čadca 1:0 (0:0)

Derby nemalo favorita, pred početnou návštevou začali obe mužstvá opatrne. Hostia sa dostávali do ojedinelých útokov nakopávanými loptami. V 15. minúte sa hráč Čadce dostal do úniku, no jeho sólo kryl brankár Gavlák. Od tohto momentu sa hralo medzi šestnástkami, z náznakov šancí gól nehrozil. V 33. minúte vyslal na bránu Čadce prudkú hlavičku Koleno, Hlava jeho pokus vystihol. V 36. minúte musel ísť po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Tomáš Maslík a Krásno nad Kysucou tak hralo presilovku. V 38. minúte mala Čadca sľubnú šancu, po štandardke hlavičkoval vedľa domácej brány Piňo. Oslabenie hostí sa na trávniku neodzrkadlilo, do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Až v druhom polčase domáci svojho súpera zatlačili, no bez výraznejšieho efektu. Na ihrisku im po striedaní opäť pomohol aj Pavol Staňo, ktorý viedol mužstvo cez jesennú časť sezóny. V 54. minúte kopala Čadca štandardku, ktorá na prekvapenie všetkých skončila na Gavlákovom brvne. Posledných 20 minút patrilo domácemu celku, hostia, oslabení o jedného hráča, len bránili. Gól prišiel až v závere zápasu, keď po perfektnej akcii strelil víťazný gól striedajúci Harman – 1:0.

Čadci patrí po derby o Kysuce v tabuľke deviata priečka, Krásno nad Kysucou je dvanáste o štyri body pred Tepličkou nad Váhom. Záver súťaže bude ešte napínavý, zverenci Jaroslava Šidla stále potrebujú body ako soľ.

Prečítajte si tiež: Čaro dedinských štadiónov (3): Vysočania vsadili na dobrú radu, rekonštrukciu dodnes nebanujú Čítajte

Gól: 87. Harman. ŽK: Gábor, Chupáč, Harman – Maslík, ČK: 36. po 2. ŽK Maslík (ČADCA). Rozhodoval Ligas, 600 divákov.

KRÁSNO: Gavlák – Pe. Staňo (77. Harman), Greguš (66. Ševčík), Beniač, D. Pagáč (46. Macura), Kopásek (46. Pa. Staňo), Jakubec, Gábor (72. F. Pagáč), Koleno, Rajnoha, Chupáč.

ČADCA: Hlava – Tlelka, Zimka, Šebík, Piňo, Pliešovský, Samuhel (46. Kormaňák), Maslík, Jarabica, Zubka, Polka.

Ostatné výsledky 25. kola: Žarnovica – Oravské Veselé 0:0, Lučenec – Rimavská Sobota 1:1, Liptovský Hrádok – Detva 3:0, Teplička nad Váhom – Liptovská Štiavnica 0:0, Banská Bystrica – Nová Baňa 5:0, Fiľakovo – Martin 2:1, Kalinovo – Námestovo 1:3.

Trstená – Kysucké Nové Mesto 0:3 (0:3)

Ak chcelo Kysucké Nové Mesto ešte pomýšľať na záchranu, muselo bodovať naplno na pôde posledného celku tabuľky. O osude stretnutia rozhodol famózny úvod hostí, ktorí viedli zásluhou J. Čelka už v 6. minúte 2:0. Keď Štefunda v 18. minúte zvýšil na 0:3, zápas sa už prakticky len dohrával.

Góly: 5. a 6. J. Čelko, 18. Štefunda. ŽK: Štober, Branický (TRSTENÁ). Rozhodoval Martin Kuteľ, 210 divákov.

TRSTENÁ: Greššák – Vittek, Jaroš, Zaťko, Buška, Bulla (71. Zboroň), Štober, Machajda, Branický, Maťovčík (81. Vajdečka), Gelčinský.

KNM: Milo – Harvančík (46. Valiašek), Beliančín, Bugáň (62. Mrmus), Belaník, Brodňan, Tomáš (81. Kán), M. Čelko, Hrošovský (46. Kopásek, 72. Vlček), J. Čelko, Štefunda.

Bytča – Makov 2:4 (2:2)

Bytči vyšiel ideálne vstup do zápasu, keď už v 2. minúte viedla po presnom zásahu Malíka. Hosťom sa podarilo otočiť zápas, keď sa v priebehu dvoch minút presadili Králik a Křenek. O 7 minút bolo 1:1, keď využil chybu hosťujúcej obrany Šimák. V druhom polčase sa opäť hostia presadili dvakrát v krátkom časovom úseku, na čo už domáci nedokázali zareagovať, a tak si Makov odváža z Bytče tri body.

Góly: 2. Malík, 29. Šimák – 21. Králik, 22. a 70. Křenek, 75. Kohút. ŽK: M. Pavlík (BYTČA). Rozhodoval Stanislav Kučera, 100 divákov.

BYTČA: Baláž – Kocian, M. Pavlík, Gašperík, Gajdošík, Mikula, Šimák, Malík, P. Pavlík (27. Pekarík), Špánik, Hrtánek.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Hikaník, Kadik, Martinka, Kohút, Králik, Kubala, Křenek (89. Papaj), Stolárik, Šmehíl.

Rosina – Staškov 1:1 (0:1)

V súboji tabuľkových susedov prišiel prvý gól v 28. minúte, keď si domáci nedali pozor na Furdana a ten prekonal Stebela v bráne Rosiny. Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom zvrátiť výsledok. Rosine sa podarilo vyrovnať až pätnásť minút pred koncom duelu, keď sa presadil skúsený Šustek. Ďalšie šance už gól nepriniesli, a tak sa body v Rosine delili.

Góly: 75. Šustek – 28. Furdan. ŽK: Turčan, Drexler – Polka, Martiník. Rozhodoval Matúš Gregorec, 150 divákov.

ROSINA: Stebel – Zábavník, Jaroš, Hruboš, Tabak, Turčan, Turský, Gajdoš (78. Mičiak), Krištofík, Kurucár (46. Drexler), Bistiak (71. Šustek).

STAŠKOV: Kapusniak – Baričák, Sýkora, Furdan, Čačurák, Lysík, Brezina, Gracík (81. Michalík), Gavlák (46. Červenec), Polka (60. Gottwald), Martiník.

Ostatné výsledky 25. kola: Dolný Kubín – Terchová 0:2, Žabokreky – Belá-Dulice 2:1, Stráňavy – Tvrdošín 1:0, Diviaky – Ružomberok B 1:4, Bánová – Závažná Poruba 3:1.

Dohrávka 21. kola: Dolný Kubín – Makov 5:1 (1:0), Válek, Šípka, Janovec, Trojanović, Smoleň – Kubala.

Belá – Skalité 5:0 (1:0)

Líder súťaže z Belej vstúpil do zápasu ideálne, keď už po štyroch minútach viedol po góle Kurcina. Zápas sa lámal v úvode druhého polčasu, kedy sa domácim gólmi Kršku, Mintácha a Macha podarilo zlomiť odpor hostí z Kysúc. Výhru ešte podčiarkol druhým gólom v zápase Kurcin. Belá tak naďalej vedie ligový pelotón o tri body pred Rajcom.

Góly: 4. a 86. Kurcin, 54. Krška, 57. Mintách, 60. M. Macho. ŽK: R. Šipčiak – Gavenčiak, R. Špilák, ČK: 50. po 2. ŽK R. Špilák (SKALITÉ). Rozhodoval Pavol Ďurkovič, 130 divákov.

BELÁ: Tichák – Laščiak, Kurcin, Krška (79. Vrábel), Melišík, M. Macho, R. Šipčiak (65. Franek), S. Šipčiak, Gapa, Čepela, Mintách (74. Mihalčatin).

SKALITÉ: Kavčák (83. Holák) – Vaňovec, Krčmárik, Mikula, Borovička, Gavenčiak (59. Bazger), R. Špilák, Mudrík, M. Špilák, Laš (64. Čanecký), Petrák (77. Bestvina).

Turzovka – Rajec 1:2 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu aktívne a po pressingu otestoval brankára hostí pekným volejom Král. Tatranu aktívna hra priniesla ovocie v 23. minúte, keď sa po štandardke Ciesaríka hlavou presadil Bytčanek – 1:0. Prvý polčas už napriek viacerým dobrým náznakom na oboch stranách zmenu nepriniesol.
V úvode druhého polčasu síce domáci pohrozili šancou Šmahajčíka, ktorý len tesne minul bránu, ale následne poľavili, prestali hrať aktívne, čo Rajec využil na vyrovnanie. Presadil sa skúsený Jeťko – 1:1. Hostia v druhom polčase pôsobili pohyblivejším dojmom, šance však boli na oboch stranách. Najmä tá Puchoňova na domácej strane si pýtala gól. Zlomový moment zápasu prišiel v 80. minúte, keď domáci v jasnej pozícii netrafili prázdnu bránu. Rajec následne využil zaváhanie domácej obrany a Panák aj so šťastím prestrelil domáceho brankára – 1:2. Tatran sa následne snažil o záverečný tlak, ale hostia umne bránili. Napriek tomu sa po akcii Tomáša Staníka vo vzduchu presadil Šmahajčík, jeho hlavička však skončila tesne mimo. Vyrovnaný zápas, ktorému by určite viac svedčala remíza, sa tak skončil tesnou výhrou hostí.

Góly: 23. Bytčanek – 59. Jeťko, 81. Panák. ŽK: Bytčanek, Šmahajčík, Král – Drahno. Rozhodoval Peter Scherer, 200 divákov.

TURZOVKA: Stolárik – Povinec (57. Letavay), Bytčanek, Roman, Horčičák, Bibora (84. R. Rovňaník), Šmahajčík, Král (69. Puchoň), Ciesarík, P. Rovňaník, T. Staník.

RAJEC: Fraštia – M. Miko (51. Panák), Drahno, Hájek, Kašuba, Rybár (89. Dubeň), M. Miko (51. Panák), Hollý, Person (90. Osika), Kordiš (90. Sudor), Jeťko (86. Mazák).

Rudinská – Vysoká nad Kysucou 0:3 (0:2)

Hostia mali raketový štart do zápasu, keď už v 3. minúte viedli po úniku Jána Pavlicu 0:1. Do polčasu pridali ešte jeden gól a zaslúžene viedli 0:2. Domáci boli v snahe niečo urobiť s výsledkom neúspešní, o akúkoľvek nádej ich obral presnou strelou Rasťo Planeta 0:3. Domácich hráčov mrzia najmä zahodené šance v druhom polčase.

Góly: 3. J. Pavlica, 30. Nekoranec, 50. Planeta. ŽK: P. Čupa, Š. Malík, M. Malík – Horňák. Rozhodoval Juraj Hones, 100 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak, P. Čupa, M. Malíček, R. Čupa, Š. Malík, Zaťovič (29. B. Buček), J. Buček, Súkeník (71. Grešák), Vlček (80. M. Malíček).

VYSOKÁ: Malík – Barčák, Nekoranec, Jančík (87. Syrový), J. Pavlica, Putorík, Kovalík, Planeta, Dorman, Voštinák (47. Horňák), Šichman.

Čierne – Strečno 2:1 (1:0)

Obidve mužstvá v tomto kvalitnom zápase previedli v plnej paráde svoje futbalové umenie. Diváci tak mali možnosť vidieť ligové stretnutie, v ktorom domáci svoj skvelý výkon umocnili zaslúženým víťazstvom. Rozhodujúci gól strelil v 82. minúte Dirgas.

Góly: 25. Baláž, 82. Dirgas – 74. Kašjak. ŽK: M. Časnocha – Samec, Bielik, Padala, Labuda. Rozhodoval Tomáš Burger, 250 divákov.

ČIERNE: Krišica – Dirgas, Strapáč, Unzeitig, J. Malik, T. Časnocha, Jaroš, Jurčík (69. M. Časnocha), Švancár (77. Cyprich), Baláž (88. Padych), Kubalík.

STREČNO: Matejčík – P. Beháň, Samec, Syrovatka (84. Mazák), Bielik, J. Beháň, Padala, Kán (74. Sokolovský), Kašjak, Labuda, Melo (46. Tučník).

Predmier – Zborov nad Bystricou 2:0 (1:0)

Po vyrovnanom úvode, kedy však ani jeden tím nedokázal prekonať brankárov, prišiel priamy kop, ktorý zahral Bajza a poslal Predmier do vedenia. V druhom polčase sa zopakovala situácia z prvého polčasu, kedy vedenie domácich navýšil opäť z priameho kopu Bajza. Predmier sa po výhre dotiahol na Zborov na rozdiel jedného bodu.

Góly: 41. a 77. Bajza. ŽK: T. Klus, M. Pobijak – Ďugel. Rozhodoval Ladislav Babinský, 100 divákov.

PREDMIER: Uríček – Tomaník (79. Smolka), T. Klus, T. Pistovčák (86. Čillík), M. Klus, S. Pistovčák, Bačík (84. Hujo), A. Pobijak, Bajza, P. Pobijak, M. Pobijak.

ZBOROV: Šustek – Mihalda, Stasinka (63. Ganišin), Tvrdý (63. Kubla), Ďugel, Podmanický, Frančiak, Sýkora, Kocifaj, Rusnák, Neveďal (46. Martinec).

Ostatné výsledky 23. kola: Varín – Rajecké Teplice/Konská 0:1, Štiavnik – Višňové 3:3.

1. Belá 23 15 0 8 55:44 45
2. Rajec 23 13 3 7 49:36 42
3. Čierne 23 10 9 4 43:36 39
4. Strečno 23 11 4 8 41:39 37
5. Turzovka 23 9 5 9 61:42 32
6. Vysoká 23 10 2 11 50:46 32
7. Skalité 23 8 8 7 41:37 32
8. Zborov 23 9 5 9 31:32 32