Oblastný futbal: Beliančin strelil hetrik za sedem minút, Čečko za jedenásť!

Oščadnica vyhrala a potvrdila post lídra šiestej ligy.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR)

VI. liga ObFZ Kysúc

Čadca B – Oščadnica 0:2 (0:0)

Horelica pred týždňom doma zdolala favorita z Novej Bystrice, a tak líder tabuľky vedel, že ho čaká náročná úloha. Po bezgólovom prvom polčase sa po obrátke ujali vedenia hostia gólom Kučáka v 51. minúte – 0:1. O 15. minút poslal Oščadnicu do dvojgólového vedenia Belák. Domáci Sedláka neprekonali, znížiť sa im nepodarilo ani v samom závere zápasu, keď Laš nepremenil pokutový kop. Oščadnica si zapísala dôležité víťazstvo, postup do vyššej ligy má na dosah.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Derby sledovalo šesťsto divákov, rozhodol striedajúci hráč

Góly: 51. Kučák, 66. Belák. ŽK: Čečotka, Podmanický – Bacula. Rozhodoval Miroslav Brodňan, 80 divákov

ČADCA B: Kopečný – Čečotka (83. Lušňák), Kavuliak, Choluj, R. Vessa, Štens, Podmanický, Šimanica, L. Vessa, Polaček, Laš.

OŠČADNICA: Sedlák – Franček (88. Graňa), F. Fuňák, Lušňák, M. Gavlák, Bacula, Belák, Gužík (34. Kučák), Vaštík, Štetina, P. Fuňák (46. Gončár).

Stará Bystrica – Nesluša 4:2 (0:2)

Na jeseň veľmi dobre hrajúca Stará Bystrica bola miernym favoritom, no Nesluša chcela nadviazať na výhru spred týždňa. Na prekvapenie domácich divákov strieľali v prvom dejstve góly len hostia, do kabín sa šlo za stavu 0:2. Stará Bystrica vybehla do druhého dejstva s cieľom aspoň vyrovnať, no hostia odolávali. Prišla však 80. minúta a od tohto momentu sa diali na ihrisku veľké veci. Najskôr Kadáš znížil na 1:2 a potom striedajúci Beliančin v priebehu siedmich minút strelil hetrik a zasadil hosťom doslovne K.O.

Góly: 80. Kadáš, 82., 86. a 88. Beliančin – 24. Macejko, 37. Kubala. ŽK: A. Kulas – Repák, Minár. Rozhodoval Róbert Fonš, 85 divákov.

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný, A. Kulas, Faktor (69. Beliančin), Kadáš (88. M. Kulas), Melišík, Hulák (35. F. Fujak), Staňo (89. Halvonik), Poništ, Drozd.

NESLUŠA: Kloták – Mečiak, Kopásek, Židek, Šamaj, Janec, Kubala, Repák, Minár, Macejko, Mičky (86. Šarlina).

Ochodnica – Raková 4:3 (1:1)

Hostia nebudú na duel v Ochodnici spomínať v dobrom. Hoci v 70. minúte viedli s posledným tímom šiestej ligy 3:1, odchádzali nakoniec bez bodu. Rozhodol o tom striedajúci Čečko, ktorý v rozpätí 72. až 82. minúty strelil hetrik.

Prečítajte si tiež: Čaro dedinských štadiónov (3): Vysočania vsadili na dobrú radu, rekonštrukciu dodnes nebanujú

Góly: 28. Piják, 72., 76. a 82. Čečko (prvý z 11 m) – 14. a 56. Poljak, 70. Elsner (z 11 m). ŽK: Pečala, Matejka, J. Slivka, Chovanec (OCHODNICA). Rozhodoval Štefan Káčerik, 50 divákov.

OCHODNICA: Olejko – D. Slivka, Surovčák, Pečala (53. Škorík), Matejka, J. Slivka, Piják, Mikloš (61. Čečko), Chovanec, Tarana, Čavajda.

RAKOVÁ: Kotuľa – Gulčík, Krištofík, M. Kajánek (58. Elsner), Goralka, Majerík, Lutera (71. Vojvodík), Rafaj, Šimek, Bednárik (80. Házy), Poljak (68. Vyšlan).

Radôstka – Korňa 2:3 (1:2)

Do Radôstky pricestovala Korňa, ktorá sa ujala vedenia už v 8. minúte, keď sa presadil kanonier Michalíček – 0:1. Kubala však rýchlo odpovedal a vyrovnal na 1:1. Hostia však v ďalšom priebehu strelili ďalšie dva góly a ani druhý gól Kubalu ich neobral o víťazstvo.

Góly: 13. a 73. Kubala – 8. Michalíček, 29. Miroslav Učník, 65. Michal Učník. ŽK: Mihalík, Kubala (RADÔSTKA). Rozhodoval Miroslav Žák, 100 divákov.

RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Mihalík, J. Harnas, M. Harnas (46. Jaššo), Poništ, Kubala, Strnadel, Pilka, Boris (84. Skaličan), Lučan.

KORŇA: J. Hrtús – Srniček, Korček, Tabaček, Roman (55. Kubina), Michalíček, Baričák (46. Michal Učník), P. Hrtús, J. Učník (65. Plaček), Zborovančík, Miroslav Učník.

Olešná – Vadičov 1:1 (0:1)

Hostia viedli od 27. minúty 0:1, všetky body však nezískali. O deľbe bodov rozhodol v závere zápasu Svitek.

Góly: 90. Svitek – 27. M. Zátorský. ŽK: Kratochvíl, Dadík – Skrutek, Ochodničan. Rozhodoval Jakub Kolesnáč, 150 divákov.

OLEŠNÁ: Sliž – Bocko (46. Jaroš), Palica, Kováčik, Krištiak, Palárik, Kratochvíl, Svitek, Dadík (76. Janíček), Marek Ferenčák (74. Krenželok), Marcel Ferenčák.

VADIČOV: Brišš – Kubík (85. Kubaščík), Skrutek, Madigár, Ochodničan, Minárik, M. Zátorský, Orieščik, Ovčík, Urbaník, Kubišta.

Radoľa – Nová Bystrica 0:2 (0:0)

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky mal zaujímavý priebeh. Domáci sa do favorita zahryzli a vypracovali si najmä v prvom polčase niekoľko sľubných šancí, no Poništa prekonať nedokázali. Hostia mohli otvoriť skóre v 30. minúte, Štrba však pokutový kop nepremenil. O všetkom rozhodol Pavol Dubovický, ktorý po obrátke strelil dva góly a hostia tak brali všetky body.

Góly: 63., 75. P. Dubovický (druhý z 11 m). ŽK: Tóth, P. Vnuk – P. Dubovický. Rozhodoval Richard Čambora, 100 divákov.

RADOĽA: Tóth – M. Vnuk (69. Dembický), P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk (25. Radolský), Žúbor, Zátek, Š. Vnuk, Kočiš, Marčan, Macúš.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Lokša, Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga (69. Koleno), Kováč, Držiak, Štrba (90. Kubatka), Šadibol (80. Cáder), J. Dubovický.

Lodno – Snežnica 2:3 (0:1)

V súboji druhého s tretím sa nehralo už prakticky o nič, veď istým víťazom siedmej ligy je Zákopčie. Hostia viedli už od 3. minúty po góle Mičiaka. Po obrátke padli po dva góly na oboch stranách, a tak Snežnica bodovala na ihrisku Lodna naplno.

Góly: 53. Kekely, 75. Šamaj – 3. Mičiak, 59. Harcek, 80. Pápež. ŽK: Macho, Vajdík (LODNO). Rozhodoval Štefan Cisárik, 70 divákov

LODNO: Varga – Helt, S. Ovečka, Macho, Minár, Franek, Šamaj, Minar (46. P. Ovečka), Poništ, Kekely, Vajdík.

SNEŽNICA: Gáper – Kopas, Mičiak, Bajánek, Pápež, Harcek, Bahna, Vajčovec, Tomáš, Šamaj, Majtán.

1. Zákopčie 10 6 1 3 36:23 19
2. Lodno 11 4 2 5 21:25 14
3. Snežnica 11 4 1 6 25:34 13

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  3. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  4. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  5. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  6. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  7. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  8. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  9. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  10. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  1. Sú "firmy na predaj" vhodné pre začínajúcich podnikateľov?
  2. Dôležité zmeny v založení s.r.o. od 1.9.2018
  3. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  4. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  5. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  6. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  7. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  8. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbalové výsledky

Tajomník Zborova Stanislav Šurkala: Tréner sa po zápase vzdal funkcie (HLASY)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

Čadca konečne bodovala naplno

O troch bodoch rozhodla prostredná časť hry.

Kapustný deň si seniori dosýta užili

Jeseň je tu a to bolo vždy obdobie, keď sa v rodinách robili zásoby na zimu. Medzi hlavné suroviny na uskladnenie patrila kapusta. Mesto Žilina pripravilo v piatok 5. októbra na Mariánskom námestí „Kapustný deň“.

V Čadci chýba krv, nemocnica potrebuje pomoc

V Kysuckej nemocnici majú nedostatok krvi. Potrebujú urgentnú pomoc darcov.

MY Kysucké noviny s možnosťou získať kávovar

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Beží obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. K predplatnému novín môžete ešte stále získať ako darček kávovar.