Oblastný futbal: Beliančin strelil hetrik za sedem minút, Čečko za jedenásť!

Oščadnica vyhrala a potvrdila post lídra šiestej ligy.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

VI. liga ObFZ Kysúc

Čadca B – Oščadnica 0:2 (0:0)

Horelica pred týždňom doma zdolala favorita z Novej Bystrice, a tak líder tabuľky vedel, že ho čaká náročná úloha. Po bezgólovom prvom polčase sa po obrátke ujali vedenia hostia gólom Kučáka v 51. minúte – 0:1. O 15. minút poslal Oščadnicu do dvojgólového vedenia Belák. Domáci Sedláka neprekonali, znížiť sa im nepodarilo ani v samom závere zápasu, keď Laš nepremenil pokutový kop. Oščadnica si zapísala dôležité víťazstvo, postup do vyššej ligy má na dosah.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Derby sledovalo šesťsto divákov, rozhodol striedajúci hráč Čítajte

Góly: 51. Kučák, 66. Belák. ŽK: Čečotka, Podmanický – Bacula. Rozhodoval Miroslav Brodňan, 80 divákov

ČADCA B: Kopečný – Čečotka (83. Lušňák), Kavuliak, Choluj, R. Vessa, Štens, Podmanický, Šimanica, L. Vessa, Polaček, Laš.

OŠČADNICA: Sedlák – Franček (88. Graňa), F. Fuňák, Lušňák, M. Gavlák, Bacula, Belák, Gužík (34. Kučák), Vaštík, Štetina, P. Fuňák (46. Gončár).

Stará Bystrica – Nesluša 4:2 (0:2)

Na jeseň veľmi dobre hrajúca Stará Bystrica bola miernym favoritom, no Nesluša chcela nadviazať na výhru spred týždňa. Na prekvapenie domácich divákov strieľali v prvom dejstve góly len hostia, do kabín sa šlo za stavu 0:2. Stará Bystrica vybehla do druhého dejstva s cieľom aspoň vyrovnať, no hostia odolávali. Prišla však 80. minúta a od tohto momentu sa diali na ihrisku veľké veci. Najskôr Kadáš znížil na 1:2 a potom striedajúci Beliančin v priebehu siedmich minút strelil hetrik a zasadil hosťom doslovne K.O.

Góly: 80. Kadáš, 82., 86. a 88. Beliančin – 24. Macejko, 37. Kubala. ŽK: A. Kulas – Repák, Minár. Rozhodoval Róbert Fonš, 85 divákov.

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný, A. Kulas, Faktor (69. Beliančin), Kadáš (88. M. Kulas), Melišík, Hulák (35. F. Fujak), Staňo (89. Halvonik), Poništ, Drozd.

NESLUŠA: Kloták – Mečiak, Kopásek, Židek, Šamaj, Janec, Kubala, Repák, Minár, Macejko, Mičky (86. Šarlina).

Ochodnica – Raková 4:3 (1:1)

Hostia nebudú na duel v Ochodnici spomínať v dobrom. Hoci v 70. minúte viedli s posledným tímom šiestej ligy 3:1, odchádzali nakoniec bez bodu. Rozhodol o tom striedajúci Čečko, ktorý v rozpätí 72. až 82. minúty strelil hetrik.

Prečítajte si tiež: Čaro dedinských štadiónov (3): Vysočania vsadili na dobrú radu, rekonštrukciu dodnes nebanujú Čítajte

Góly: 28. Piják, 72., 76. a 82. Čečko (prvý z 11 m) – 14. a 56. Poljak, 70. Elsner (z 11 m). ŽK: Pečala, Matejka, J. Slivka, Chovanec (OCHODNICA). Rozhodoval Štefan Káčerik, 50 divákov.

OCHODNICA: Olejko – D. Slivka, Surovčák, Pečala (53. Škorík), Matejka, J. Slivka, Piják, Mikloš (61. Čečko), Chovanec, Tarana, Čavajda.

RAKOVÁ: Kotuľa – Gulčík, Krištofík, M. Kajánek (58. Elsner), Goralka, Majerík, Lutera (71. Vojvodík), Rafaj, Šimek, Bednárik (80. Házy), Poljak (68. Vyšlan).

Radôstka – Korňa 2:3 (1:2)

Do Radôstky pricestovala Korňa, ktorá sa ujala vedenia už v 8. minúte, keď sa presadil kanonier Michalíček – 0:1. Kubala však rýchlo odpovedal a vyrovnal na 1:1. Hostia však v ďalšom priebehu strelili ďalšie dva góly a ani druhý gól Kubalu ich neobral o víťazstvo.

Góly: 13. a 73. Kubala – 8. Michalíček, 29. Miroslav Učník, 65. Michal Učník. ŽK: Mihalík, Kubala (RADÔSTKA). Rozhodoval Miroslav Žák, 100 divákov.

RADÔSTKA: Kováč – Kuric, Mihalík, J. Harnas, M. Harnas (46. Jaššo), Poništ, Kubala, Strnadel, Pilka, Boris (84. Skaličan), Lučan.

KORŇA: J. Hrtús – Srniček, Korček, Tabaček, Roman (55. Kubina), Michalíček, Baričák (46. Michal Učník), P. Hrtús, J. Učník (65. Plaček), Zborovančík, Miroslav Učník.

Olešná – Vadičov 1:1 (0:1)

Hostia viedli od 27. minúty 0:1, všetky body však nezískali. O deľbe bodov rozhodol v závere zápasu Svitek.

Góly: 90. Svitek – 27. M. Zátorský. ŽK: Kratochvíl, Dadík – Skrutek, Ochodničan. Rozhodoval Jakub Kolesnáč, 150 divákov.

OLEŠNÁ: Sliž – Bocko (46. Jaroš), Palica, Kováčik, Krištiak, Palárik, Kratochvíl, Svitek, Dadík (76. Janíček), Marek Ferenčák (74. Krenželok), Marcel Ferenčák.

VADIČOV: Brišš – Kubík (85. Kubaščík), Skrutek, Madigár, Ochodničan, Minárik, M. Zátorský, Orieščik, Ovčík, Urbaník, Kubišta.

Radoľa – Nová Bystrica 0:2 (0:0)

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky mal zaujímavý priebeh. Domáci sa do favorita zahryzli a vypracovali si najmä v prvom polčase niekoľko sľubných šancí, no Poništa prekonať nedokázali. Hostia mohli otvoriť skóre v 30. minúte, Štrba však pokutový kop nepremenil. O všetkom rozhodol Pavol Dubovický, ktorý po obrátke strelil dva góly a hostia tak brali všetky body.

Góly: 63., 75. P. Dubovický (druhý z 11 m). ŽK: Tóth, P. Vnuk – P. Dubovický. Rozhodoval Richard Čambora, 100 divákov.

RADOĽA: Tóth – M. Vnuk (69. Dembický), P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk (25. Radolský), Žúbor, Zátek, Š. Vnuk, Kočiš, Marčan, Macúš.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Lokša, Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga (69. Koleno), Kováč, Držiak, Štrba (90. Kubatka), Šadibol (80. Cáder), J. Dubovický.

Lodno – Snežnica 2:3 (0:1)

V súboji druhého s tretím sa nehralo už prakticky o nič, veď istým víťazom siedmej ligy je Zákopčie. Hostia viedli už od 3. minúty po góle Mičiaka. Po obrátke padli po dva góly na oboch stranách, a tak Snežnica bodovala na ihrisku Lodna naplno.

Góly: 53. Kekely, 75. Šamaj – 3. Mičiak, 59. Harcek, 80. Pápež. ŽK: Macho, Vajdík (LODNO). Rozhodoval Štefan Cisárik, 70 divákov

LODNO: Varga – Helt, S. Ovečka, Macho, Minár, Franek, Šamaj, Minar (46. P. Ovečka), Poništ, Kekely, Vajdík.

SNEŽNICA: Gáper – Kopas, Mičiak, Bajánek, Pápež, Harcek, Bahna, Vajčovec, Tomáš, Šamaj, Majtán.

1. Zákopčie 10 6 1 3 36:23 19
2. Lodno 11 4 2 5 21:25 14
3. Snežnica 11 4 1 6 25:34 13

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach.

Celoplošné testovanie na Kysuciach

Nezabudnite na svoje obľúbené noviny!

Nové číslo MY Kysuckých novín nájdete už dnes v stánkoch. Kúpiť si ho môžete aj v našej redakcii. Dnes vám opäť prinášame množstvo zaujímavostí nielen z regiónu.

Príroda bola, je a vždy bude najlepšia telocvičňa

Jaroslav Klus prezradil viac o svojom živote.

Jaroslav Klus počas rozhovoru.

Koronavírus: Odberné miesta v Kysuckom Novom Meste

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Kysuckom Novom Meste.