Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Tenisovú drámu v Ružomberku rozuzlil až supertajbrejk

Tenisti z Čadce sú lídrom 1. triedy stredoslovenského regiónu.

Víťazná zostava. Zľava Boris Herman, Miloš Herman, Daniel Vala, Peter Pištek a Matej Baliak.Víťazná zostava. Zľava Boris Herman, Miloš Herman, Daniel Vala, Peter Pištek a Matej Baliak. (Zdroj: TK ZZO ČADCA)

Tenisti Čadce vycestovali v sobotu 26. mája na tretie kolo 1. triedy stredoslovenského regiónu do Ružomberka. Po veľmi dramatickom priebehu si nakoniec vďaka výhre v záverečnej štvorhre, v ktorej rozhodoval super tajbrejk, doviezli domov veľmi dôležité víťazstvo. V súťaži tak ostávajú bez prehry na čele tabuľky.

TK Ružomberok – TK ZZO Čadca 3:4

Päťka tímu Boris Herman nastúpil proti Jánovi Surovému. 16-ročný benjamínek z Čadce mal dobrý úvod zápasu a so skúseným 57-ročným veteránom držal v prvom sete krok. Nakoniec v súboji generácií zvíťazili skúsenosti, keď sa po nevyužitých výhodách za stavu 4:4 v prvom sete zápas zlomil a Boris už neuhral ani gem – 4:6, 0:6.

Prečítajte si tiež: Na Kysuciach padol jeden z najrýchlejších hetrikov histórie Čítajte

Štvorka tímu Matej Baliak nastúpil proti Jurajovi Kapolkovi. Čadčan začal zápas výborne, vypracoval si vedenie 4:0 a prvý set bezpečne doviedol do úspešného konca. Potom sa ale príliš uspokojil, druhý set tak dopadol lepšie v prospech Ružomberčana. V tomto zápase sa jednoznačne očakával od Baliaka zisk bodu, za stavu 3:0 v treťom sete to vyzeralo reálne. Čadčan, bojujúci aj so zdravotnou indispozíciou, spôsobenou virózou, začal cítiť vyčerpanie, dostával kŕče a kopil chybu za chybou. Tento moment súper dokonale využil a otočil tretí set na 6:4 vo svoj prospech.

Trojka tímu Peter Pištek nastúpil proti Renému Mesiarovi. V tomto zápase „stálica“ čadčianskeho celku potvrdila svoju formu. Pištek dominoval a vďaka výrazne lepšej úderovej istote zvíťazil hladko pomerom 6:1 a 6:2.

Dvojka tímu Daniel Vala nastúpil proti Martinovi Paliderovi. Hráč TK ZZO od začiatku búšil do súpera, agresívnou hrou ho naháňal po dvorci a ten ani napriek veľkej snahe nemal v tomto zápase šancu – 6:3, 6:2.

Nasadená jednotka tímu pre tento zápas, hrajúci kapitán tímu Miloš Herman, tesne nestačil na Oldřicha Drahovzala, keď po vyhratom prvom sete súper zlepšil hru a vrátil Milošovi, takpovediac, „všetko“. Ružomberčan vyhral 2:1 na sety.

Do štvorhier nastupovali Čadčania za stavu 2:3. Ak chceli pomýšľať na víťazstvo, museli vyhrať obe.

V prvej štvorhre dvojica Daniel Vala a Miloš Herman vyučovala súperov. Vala hral úžasne od základnej čiary a v kombinácii s Hermanovou veľmi dobrou hrou na sieti nedostala dvojica Surový a Palinder žiadnu šancu – 6:1, 6:3.

Prečítajte si tiež: Delinčák s Klajberom získali bronz vo štvorhre, zastavili ich Číňania Čítajte

V druhej štvorhre bola veľká obava, či vyčerpaný Baliak bude vôbec schopný nastúpiť. Baliaka však predzápasová studená sprcha a doplnenie tekutín doslova vzkriesili. Dvojica Pištek – Baliak bola od začiatku zápasu namotivovaná zvíťaziť. Čadčania v prvom sete podali takmer bezchybný výkon a hladko ho získali vo svoj prospech 6:1. V druhom sete sa dvojica Mesiar s Drahovzalom začala viac tlačiť na sieť a táto taktická zmena im začala vychádzať. Po dvoch vyrovnaných a zlomových gemoch, ktoré vydreli vo svoj prospech, získali druhý set v pomere 6:3 Ružomberčania. Rozhodovalo sa tak až v supertajbrejku, ktorý sa hrá do desať. V ňom hráči Čadce aj so šťastím dokázali držať celý čas vedenie a skalní diváci sa mohli nakoniec tešiť po záverečnom víťaznom smeči Baliaka. Čadčania tak majú súťaž výborne rozohranú, pred ďalším kolom doma s Kremnicou sú v tabuľke na prvom mieste.

Miloš Herman, kapitán TK ZZO Čadca: „Zápas v Ružomberku bol určite najťažším v sezóne. Súper nastúpil v kompletnom zložení s hráčmi so skúsenosťami z 2. ligy. Po dvojhrách sme prehrávali 2:3 a navyše sme už boli fyzicky vyčerpaní. Do štvorhier sme išli s cieľom vyhrať obe, čo sa nám nakoniec po veľkej dráme podarilo. Chalani ukázali veľkú túžbu a hlad po víťazstve a navyše sa opäť potvrdila výborná atmosféra v družstve.“

Výsledky zápasov

Dvojhry: J. Surový – B. Herman 6:4 6:0, J. Kapolka – M. Baliak 2:6 6:1 6:4, R. Mesiar – P. Pištek 1:6 2:6, M. Palider – D. Vala 2:6 3:6, O. Drahovzal – M. Herman 3:6 6:2 6:2.

Štvorhry: J. Surový, M. Palider – D. Vala, M. Herman 1:6 3:6, O. Drahovzal, R. Mesiar – P. Pištek, M. Baliak 1:6 6:3 7:10.

Program

Štvrté kolo odohrá TK ZZO Čadca na domácich kurtoch 2. 6. 2018 proti ŠKT Kremnica. Zápas začína o 9. hodine.