Odmala ste sa venovali športovej gymnastike. Prečo ste sa dali na Pole Dance?
– Pretože je to veľmi pekný šport, je v ňom zobrazené estetično, jemnosť a zároveň je veľmi technicky a fyzicky ťažký, čo ma fascinuje.
Priblížite nám, čo všetko tento tanec obnáša?
– Je to tanec na tyči. Ide vyslovene o akrobaciu, spojenú s gymnastickými prvkami, tanec, fitness, flexibility a ďalšie doplnkové pohyby. Korene Polu siahajú až do starých gymnastických športov čínskeho cirkusu a indickej mallakhambhy, čo je národný mužský šport, kde artisti preskakujú z jednej tyče na druhú.

Pre koho je tento šport určený? Dokážu ho cvičiť aj začiatočníci?
– Je určený pre všetkých, priznávam, že najlepšie je začať už od malých detí. Postupný vývoj je v tomto prípade lepší, rýchlejší a prirodzene vyvinutý. Preto vychovávame najmä deti, ktoré Pole Dance berú viac motivačne ako hru. Ich cieľom je skúsiť urobiť trik a zvládnuť ho. Potom prichádza veľa emócií, radosti, hrdosť z prekonania seba samého, po zvládnutí, ktoré nie je ihneď. Pokiaľ to nezvládnu, sú cieľavedomé a idú ďalej. U žien je to rozdielne. Majú presne vytýčený cieľ, chcú najmä schudnúť a vyformovať si postavu. Chcú si zvýšiť sebavedomie, fyzicky sa realizovať. No keď nezvládnu určité figúry vo vyšších úrovniach, aj keď sú snaživé, bývajú veľmi sklamané, čo ma vždy mrzí. Každý by mal začať s prvými úrovňami tohto športu, pretože je technicky a fyzicky nenáročný. Záleží na výuke. My vyučujeme podľa pravidiel IPSF, ktorá je jednou z hlavných Pole Dance federácií a vyučujeme v angličtine. Tento šport sa neustále vyvíja, rada ostávam pri výuke anglických názvoch. Prvou úrovňou prejde každý, pretože sa učí prevažne všetko na zemi. Existujú dve varianty typu tyčí. Spinová tyč a pevná tyč. Začiatočníčky sa začínajú učiť na pevnej tyči. Je to kvôli tomu, aby sa naučili správnu formu cvičenia úchop, statické prvky a šplh.