Oblastný futbal: Kučák vystrelil Oščadnici postup, Raková zvíťazila

Oščadnica si v budúcej sezóne zahrá piatu ligu.

Hráči Oščadnice vybojovali postup do piatej ligy.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: RUDOLF KULJOVSKÝ)

VI. liga ObFZ Kysúc

Nesluša – Oščadnica 0:1 (0:0)

Posledný krok býva vždy najťažší. Tatran pricestoval v sobotu do Poviny, kde svoje domáce zápasy hrá Nesluša s najväčšími ambíciami. Veď práve trojbodový zisk by znamenal pre borcov spod Veľkej Rače majstrovský titul. A tak sa aj stalo. O výhre hostí rozhodol v 55. minúte Kučák a naštartoval tak majstrovské oslavy.

Góly: 55. Kučák. ŽK: Valjašek – Poláček, Gončár. Rozhodoval Miroslav Žák, 50 divákov.

NESLUŠA: Helt – Mečiak, Lisko, Kopásek (68. Šarlina), Šamaj, T. Janec, Repák, Šlapka, Minár, Valjašek, Kloták.

OŠČADNICA: Sedlák – Graňa (60. Gončár), Štetina, Vaštík, Lušňák, M. Gavlák, Belák, Bacula, Poláček (88. P. Fuňák), Kučák (83. Gužík), F. Fuňák.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Staškov si napravil chuť, anglický týždeň zvládol najlepšie Makov

Nová Bystrica – Olešná 3:1 (3:1)

Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. Výsledok mohol byť aj jednoznačnejší, no Novobystričania už ďalšie šance nepremenili. Hostia sa však ukázali v dobrom svetle ako technické mužstvo a zanechali dobrý dojem.

Góly: 7. P. Dubovický (z 11 m), 8. Griga, 30. Chmurčiak – 35. Marcel Ferenčák. ŽK: Palica, Kratochvíl, Marcel Ferenčák. Rozhodoval František Drozd, 100 divákov.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga, Kováč, Kocifaj, Lokša (55. J. Dubovický), Cáder, Chmurčiak (68. Koleno), Petrek (88. Čierňava).

OLEŠNÁ: Grečmal – Bocko (46. Jaroš), Palica, Kováčik (83. Škuľavik), Krištiak, Palárik, Kratochvíl, Šurík (46. Krenželok), Svitek, M. Ferenčákarek, Marcel Ferenčák.

Korňa – Ochodnica 2:1 (1:1)

Domáci dokázali podľa tabuľkových očakávaní poraziť poslednú Ochodnicu. Hostia však podali výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Hral sa futbal hore-dole, domáci mali šance, no skóre otvorili hostia z pekného brejku, keď sa presadil Tarana – 0:1. Korňa však otočila a vyhrala 2:1. Podľa slov domácich bola Ochodnica na jar najťažším súperom. Napriek oduševnenému výkonu však patrí Ochodnici posledná priečka v tabuľke.

Góly: 33. Michalíček, 77. Miroslav Učník – 26. Tarana. ŽK: Surovčák (OCHODNICA). Rozhodoval: Jozef Klušák, 100 divákov.

KORŇA: J. Hrtús – Veselka, Hrčka, Tabaček (66. P. Baričák), Roman, Michalíček (88. Kubina), P. Hrtús, J. Učník, Plaček, Michal Učník, Miroslav Učník.

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Mokáň, Slivka, Matejka, Pečala, Piják, Mikloš (60. Kašaj), Chovanec, Tarana, Čečko.

Raková – Stará Bystrica 4:1 (3:1)

Domáci chceli odčiniť prehru z minulého týždňa, proti Starej Bystrici sa im to podarilo excelentne. Už v 4. minúte zakončil svoje sólo Lutera – 1:0. Hosťom sa však v 30. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Fujaka – 1:1. Polom však v nedeľu šiel za víťazstvom a Lutera volejom zo šestnástky poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. Tesne pred prestávkou pridal poisťovací gól Krištofík – 3:1. Druhý polčas sa už dohrával, hostia zápas zdramatizovať nedokázali a za Rakovú pridal gólovú bodku Krištofík – 4:1.

Góly: 4. a 35. Lutera, 44. a 58. Krištofík – 30. Fujak. ŽK: Lutera (RAKOVÁ). Rozhodoval Jakub Kolesnáč, 100 divákov.

RAKOVÁ: T. Kajánek – A. Kajánek, Gulčík, Krištofík, Roman, M. Kajánek, Goralka (67. Vojvodík), Majerík, Lutera (78. Házy), Bednárik (65. Rafaj), Poljak (82. Turiak).

STARÁ BYSTRICA: Halvonik – Fujak, Novotný, Kulas, Faktor (46. Kadáš), Melišík, Hulák (82. Šumský), Beliančin, Poništ, Drozd, Bros (71. Jurkovič).

Čadca B – Radoľa 3:1 (0:0)

O výhre domácej Čadce sa rozhodlo až v druhom polčase, v ňom sa dvomi rýchlymi gólmi presadil Blahovec a na 3:0 zvýšil Belák. V závere zápasu za hostí znižoval Dembický – 3:1. To však nič nezmenilo na tom, že Čadca si odnáša zo zápasu tri body.

Góly: 53. a 55. Blahovec, 69. Belák – 86. Dembický. ŽK: Randa (RADOĽA). Rozhodoval: Jaroslav Mindek, 70 divákov

ČADCA B: Kopečný – Švík, Kavuliak, Čečotka, Štens (57. Grečmal), Choluj, Blahovec, Laš, Šimanica, Polaček, Lušňák (48. Belák).

RADOĽA: Tóth – P. Vnuk (68. Radolský), Dembický, Šuták, I. Vnuk (46. Tarana), Zátek, Žúbor, Kočiš, Marčan, Macúš, Randa.

Podvysoká – Radôstka 3:2 (1:0)

Podvysoká doma privítala Radôstku. Domáci sa dostali do vedenia v 39. minúte gólom Tatarku – 1:0. V druhom polčase v 70. a 72. minúte skórovali Sabela a Babiš a bolo 3:0. Pokojný záver to však určite nebol, pretože hostia sa do zápasu dostali dvomi rýchlymi gólmi a v závere siahali na bod. Napokon však Podvysoká tri body ubránila.

Góly: 39. Tatarka, 70. Sabela, 72. Babiš – 79. Jaššo, 85. Strnadel. ŽK: Poláček – Jaššo. Rozhodoval: Jaroslav Maják, 150 divákov

PODVYSOKÁ: Srníček – Bytčanek, Gembiczki, Furdan (71. Kanálik), Frolo, Tatarka, Sabela (85. Slíž), Poláček (82. Bytčánek), Palica (54. Steiniger), Slúka, Babiš.

RADÔSTKA: Kováč – Mihalík, Harnas, Poništ, Kubala, Strnadel, Boris, Lučan, Jaššo, Pilka, Skaličan.

VII. liga ObFZ Kysúc

VII. liga ObFZ Kysúc mala na programe jeden zápas. Duel Zákopčia so Snežnicou sa však nehral, hostia na zápas nepricestovali.

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Kreditná karta – áno alebo nie
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbalové výsledky (Kysuce), Futbalové výsledky (Žilina)

Lodno privítalo rozprávačské talenty

V súťažnej prehliadke sa zišlo 32 dospelých a 5 detských rozprávačov, aby prezentovali v spisovnom jazyku alebo v nárečí pútavé príbehy.

O najlepší guláš bude súťažiť osem družstiev

Čadčiansky kotlík zapíše už svoje siedme pokračovanie. Na Matičnom námestí sa večer rozhorí aj Jánska vatra.

Na záchytné stanice nemajú mestá ani obce peniaze

Absenciu záchytiek pociťujú mestskí policajti v Čadci veľmi intenzívne. Pre nemocnicu sú opití „pacienti“ doslova postrachom.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.