Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

V Krupine triumfovali staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca

Dievčatá z Kysúc zdolali vo finále hráčky Banskej Bystrice.

Hráčky TJ Lokomotíva Čadca.(Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA)

Staršie žiačky TJ Lokomotíva Čadca sa v sobotu 2. júla 2018 zúčastnili turnaja v Krupine, kde si meralo sily deväť družstiev.

V základnej skupine sa dievčatá postupne stretli s Brusnom, Krupinou B, Banskou Bystricou a Levicami. Hralo sa na dva sety. Po dvoch víťazstvách a dvoch nerozhodných výsledkoch sa Čadčianky prebojovali do zápasov o prvé až štvrté miesto.

Prečítajte si tiež: Cyprich je desiatym Čadčanom, ktorý sa zúčastní MEJ v stolnom tenise

Vo finálovej skupine sa stretli dvojičky Čadca – Žiar nad Hronom B a Banská Bystrica – Žiar nad Hronom A. V prvom zápase si Čadca ľahko poradila s rezervou Žiaru, keď vyhrala 2:0. V druhom zápase vyhrala Banská Bystrica nad favorizovaným Žiarom A 2:1.

Finálový zápas bol odvetou zápasu zo základnej skupiny, kde mali síce navrch hráčky z Kysúc, ale smolne prehrali jeden set. Zápas o prvenstvo poznačil do značnej miery rozhodca, ktorý najmä v prvom sete svojimi nepresnými rozhodnutiami a hrubými chybami v neprospech Čadce ovplyvnil jeho priebeh. V takejto atmosfére sa neboli volejbalistky TJ Lokomotíva schopné sústrediť na hru a set hladko prehrali.

V krátkej prestávke medzi setmi sa predsa len upokojili a do druhého setu nastúpili s odhodlaním prelomiť súperovu obranu a súčasne ubrániť ich najlepšiu smečiarku. Tento zámer sa im podarilo skvelo zrealizovať, keď súper uhral len 15 bodov.

Nasledoval tiebreak, ktorý Čadca nezačala práve najlepšie a za stavu 0:3 si musela zobrať prvý timeout. Dievčatá sa, našťastie, rýchlo spamätali a po oddychovom čase náskok súperiek rýchlo zlikvidovali. Strany sa otáčali za stavu 8:7 v prospech celku z Kysúc. Od tohto okamihu existovalo na ihrisku len jedno družstvo, keď Bystričanky neboli schopné odolávať tlaku a do konca setu uhrali len jeden bod. Tretí set vyhrali hráčky z Čadce 15:8, a tým aj celý turnaj.

Družstvo TJ Lokomotíva Čadca prevýšilo súpera najmä pestrejším útokom zásluhou nahrávačky Gabriely Bazgerovej, ktorá sa mohla spoľahnúť na viacero smečiarok (Turiaková, Mináriková, Cholujová, Hubočanová), kým súper viedol svoje útoky v zásade len cez jednu útočníčku. Tentoraz podržala aj prihrávka a hra v poli. Vôbec najlepšou prihrávajúcou hráčkou na turnaji bola blokárka Miriama Jurišová, ktorá turnaj odohrala vo veľmi dobrej forme.

Po dobrom umiestení mladších hráčok v Přerove dosiahli volejbalistky TJ Lokomotíva Čadca ďalší skvelý výsledok v podobe víťazstva starších žiačok v Krupine.

1. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  4. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  5. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  6. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  7. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  8. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  9. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  10. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  1. Sú "firmy na predaj" vhodné pre začínajúcich podnikateľov?
  2. Dôležité zmeny v založení s.r.o. od 1.9.2018
  3. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  4. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  5. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  6. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  7. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  8. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Volejbal  na sport.sme.sk

Tajomník Zborova Stanislav Šurkala: Tréner sa po zápase vzdal funkcie (HLASY)

Prečítajte si reakcie trénerov kysuckých mužstiev.

Čadca konečne bodovala naplno

O troch bodoch rozhodla prostredná časť hry.

Kapustný deň si seniori dosýta užili

Jeseň je tu a to bolo vždy obdobie, keď sa v rodinách robili zásoby na zimu. Medzi hlavné suroviny na uskladnenie patrila kapusta. Mesto Žilina pripravilo v piatok 5. októbra na Mariánskom námestí „Kapustný deň“.

V Čadci chýba krv, nemocnica potrebuje pomoc

V Kysuckej nemocnici majú nedostatok krvi. Potrebujú urgentnú pomoc darcov.

MY Kysucké noviny s možnosťou získať kávovar

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Beží obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. K predplatnému novín môžete ešte stále získať ako darček kávovar.