Regionálny futbal: Zborov doma nebodoval, Čadca s piatou prehrou v rade

Futbalová sezóna 2017/2018 je na konci.

Zborov nad Bystricou (v zelenom) prehral doma s Belou.Zborov nad Bystricou (v zelenom) prehral doma s Belou. (Zdroj: SAMUEL STEPEK)

TIPOS III. liga Stred

Čadca – Oravské Veselé 1:2 (1:2)

Čadčania prehrali štyrikrát v rade, a tak si na záver sezóny chceli napraviť chuť. Absolútne im však nevyšiel úvod stretnutia, keď sa po obrovskej hrúbke brankára Strýčka hostia už v 1. minúte poľahky ujali vedenia – 0:1. V 13. minúte sa Oravské Veselé dostalo do dvojgólového náskoku 0:2. Čadčania sa otriasli po góle Práznovského v 22. minúte – 1:2. Prišli aj ďalšie šance a do konca prvého polčasu sa hralo zväčša na polovici hosťujúceho mužstva.

Prečítajte si tiež: Ukrajinec Starodubtsev zaútočí na zlatý hetrik Čítajte

V druhom dejstve sa hra vyrovnala, viac šancí na skórovanie mali ale domáci. No gól už nepadol. Čadca sa tak rozlúčila s aktuálnym ročníkom tretej ligy prehrou na domácej pôde.

Góly: 22. Práznovský – 1. Škuta, 13. Kurtulík. ŽK: Tlelka, Práznovský, Šebík – Feriančik, Šupej, Hojo, Thomka, Burzík. Rozhodoval Martin Jaroščiak, 150 divákov.

ČADCA: Strýček – Tlelka, Zimka, Pliešovský, M. Jarabica (46. Kormaňák), Polka (76. Hlava), Práznovský, P. Jarabica, Kulla (82. Pohančeník), Zubka, Šebík.

ORAVSKÉ VESELÉ: Feriančik – Kmeť, Šupej, Hojo, Hoti, Pisarčík (85. Kormančík), Thomka, Kurtulík, Škuta (89. Struhár), Brčák, Smondek (66. Burzík).

Nová Baňa – Krásno nad Kysucou 2:0 (1:0)

Hostia z Kysúc cestovali do Novej Bane s istotou účasti v tretej lige. Po napínavom závere súťaže dostali príležitosť aj hráči, ktorí nezasahovali do hry počas sezóny v základnej zostave. Predposledný tím tabuľky to dokonale využil, mal viac z hry a zaslúžene vyhral 2:0 po góloch Tužínského a Noska. Najlepším hráčom hosťujúceho celku bol brankár Poništ. Krásno nad Kysucou zakončilo sezónu na trinástej priečke, a tak spolu s Čadcou bude hájiť farby nášho regiónu aj v nasledujúcej sezóne v tretej lige.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Korňa zdolala víťaza šiestej ligy, sezónu končí na druhej priečke Čítajte

Góly: 24. Tužinský, 54. Nosko. ŽK: Bartoš, Pacalaj – T. Ševčík. Rozhodoval Stanislav Horný, 150 divákov.

NOVÁ BAŇA: Smieška – Karvaš, Bartoš, Vlčko, Milošević, Lašút, Pacalaj (89. Líškay), Dobrík (85. Radič), Tužinský, Nosko, Konečný (59. Bil).

KRÁSNO: Poništ – Beniač, Greguš, Krupík (52. F. Pagáč), Dzirbík (66. Gábor), Kopásek, Koleno, Rajnoha, Harman, Ševčík, Staňo.

Ostatné výsledky 28. kola: Rimavská Sobota – Fiľakovo 1:2, Martin – Kalinovo 0:1, Liptovský Hrádok – Liptovská Štiavnica 1:0, Námestovo – Lučenec 4:0, Teplička nad Váhom – Banská Bystrica 0:3, Detva – Žarnovica 1:2.

IV. liga Sever

Kysucké Nové Mesto – Žabokreky 4:3 (1:1)

Kysucké Nové Mesto, istý vypadávajúci zo štvrtej ligy, sa stretlo s ďalším ohrozeným mužstvom zo Žabokriek. Prvá polhodina zápasu bola vyrovnaná, útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Až v 33. minúte poslal domácich do vedenia Belaník – 1:0. Kysucké Nové Mesto sa dlho z vedenia netešilo, o 4 minúty neskôr vyslal prudkú strelu z hranice pokutového územia Fúčela, ktorý prekonal Kubištu – 1:1. Do polčasu sa už skóre nemenilo.

Obrat v zápase nastal v priebehu siedmich minút, keď domáci strelili tri góly. Na 2:1 dal v 48. minúte z pokutového kopu Beliančin, na 3:1 zvýšil po peknej akcii J. Čelko a tretí gól v priebehu niekoľkých minút vsietil po peknej individuálnej akcii Brodňan – 4:1. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. Hostia si následne vytvorili niekoľko príležitostí a v 74. minúte znížili Maruniakom na rozdiel dvoch gólov – 4:2. Tlak hostí stúpal, no podarilo sa im streliť už len kontaktný gól. Zo štandardky znížil na 4:3 Maruniak. Hostia túžili vyrovnať, ale domáci umnou hrou udržali svoje víťazstvo. Nič to však nemení na tom, že Kysucké Nové Mesto bude hrať v ďalšej sezóne piatu ligu.

Góly: 33. Belaník, 48. Beliančín (z 11 m), 50. J. Čelko, 55. Brodňan – 37. Fúčela, 74. a 85. Maruniak. ŽK: Belaník, E. Mrmus, Vlček – Hulej, Fúčela. Rozhodoval Peter Hraško, 120 divákov.

KNM: Kubišta – Valiašek, Beliančín, Brodňan, Bugáň, Belaník, Tomáš (46. E. Mrmus), M. Čelko (66. Vlček), Hrošovský (77. Ploštica), Štefunda, J. Čelko.

ŽABOKREKY: Štefánik (58. Ľahký) – Romančík (58. Maruniak), Kalnický (76. F. Brna), Šulan, Hulej, Fúčela, Gallik, Musonda, M. Brna, Volna, Valášek (58. Korda).

Makov – Diviaky 3:3 (2:1)

Zápas v Makove niesol všetky znaky duelu, v ktorom už prakticky o nič nešlo. Mužstvá sa predstavili s bezstarostnou obranou a ľahkovážnejším prístupom. Hostia z Diviak sa prezentovali ako skúsené mužstvo, v ich radoch svojou umnou hrou vynikali Ižip a Horváth. Domáci boli v prvom polčase lepším mužstvom. V 13. minúte po Filovom úniku dorazil loptu do siete Andreas Stolárik – 1:0: V ďalšom priebehu hry domácich dvakrát zastavilo brvno a v jednom prípade ľavá žrď Harmanovej brány. Hostia prekvapujúco vyrovnali po zlom vybehnutí domáceho gólmana, Kollár už nemal problém zasunúť loptu do siete – 1:1. V závere polčasu Fila v pokutovom území fauloval Koleno a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Kohút – 2:1.

V druhom polčase boli domáci opäť lepším mužstvom, chýbal však väčší dôraz. Hostia z ojedinelého útoku vyrovnali zásluhou Kolena na 2:2. Misky váh na domácu stranu priklonil v 63. minúte Štefanec, ktorý elegantnou strelou spoza šestnástky nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 3:2. O pár minút neskôr však ľahkovážny prístup domácich obrancov a brankára využil druhým gól v zápase Kollár, ktorý vyrovnal na 3:3. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no rozhodujúci gól už nestrelili. Zápas sa skončil spravodlivou remízou, spokojnejší s deľbou bodov mohli byť určite hostia.

Góly: 13. Stolárik, 45. Kohút (z 11 m), 63. Štefanec – 16. a 69. Kollár, 53. P. Koleno. ŽK: J. Koleno, Ursíny (DIVIAKY). Rozhodoval Juraj Krajči, 150 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Šmehíl, Kohút, Kadik, Hikaník (46. Štefanec), Martinka, Ometák, Stolárik (83. Beniač), Filo, Kubala, Křenek (68. Masnica).

DIVIAKY: Harman – P. Koleno, Badáň (90. Kašuba), Kollár, Ižip, Horváth (88. T. Koleno), J. Koleno, Dianovský, Ursíny, Hrivňák (41. Mucha), Mandík.

Staškov – Belá-Dulice 7:3 (4:2)

Začiatok patril hosťom, ktorí hrýzli a aj sa ujali vedenia po góle Brzáka už v 5. minúte – 0:1. Úvod zápasu bol ako na hojdačke, Slávia otočila gólmi Furdana a Gracíka, no hostia vzápätí vyrovnali na 2:2. V 36. minúte sa zranil pilier obrany domáceho celku Čačurák, ktorého vystriedal Michal Gottwald.

Rozhodujúci moment prišiel za stavu 3:2 pre domácich v 38. minúte, keď sa za červenú kartu za hru roku porúčal pod sprchy hosťujúci Zboja. Gavlák zvýšil z penalty na 4:2 a Staškov šiel tak do kabín s dvojgólovým náskokom. Po obrátke už domáci kontrolovali priebeh hry, pridali ďalšie tri góly a s divákmi sa tak rozlúčili vysokým víťazstvom v pomere 7:3.

Góly: 12. a 57. Furdan, 14. Gracík, 24., 39. Gavlák (druhý z 11 m), 51. M. Gottwald (z 11 m), 59. Chabroň – 5. Brzák, 17. Debnár, 87. Čierny. ŽK: Debnár (BELÁ-DULICE), ČK: 38. Zboja (BELÁ-DULICE). Rozhodoval Juraj Žeriava, 150 divákov.

STAŠKOV: Kapusniak – Baričák, Martiník, Čačurák (36. M. Gottwald), Olšovský (66. Klus), Gracík (46. Michalík), Kaličák, Lysík, Chabroň (61. Smutník), Gavlák, Furdan.

BELÁ-DULICE: Plešo (46. Halahija) – T. Mravec, Vajdel (46. Sumka), L. Mravec (72. Čierny), Kováčik, Brzák, Kucej, Debnár, Zboja, Saniga, Kupčo (33. Taraba).

Ostatné výsledky 28. kola: Stráňavy – Ružomberok B 1:4, Dolný Kubín – Bánová 0:0, Tvrdošín – Bytča 3:2, Závažná Poruba – Rosina 4:2, Terchová – Trstená 9:2.

Strečno – Turzovka 0:3 (0:1)

V súboji o štvrté miesto sa vedenia ujala Turzovka, keď nariadený pokutový kop premenil Bibora. Krátko po zmene strán si obrana Strečna nepostrážila najlepšieho strelca ligy Šmahajčíka a ten zvýšil na 0:2. Strečno sa snažilo so zápasom niečo urobiť, ale ich snaha gólom neskončila. Naopak, víťazstvo Turzovky prikrášlil ešte v závere Ciesarík. Turzovka tak v poslednom kole vybojovala štvrté miesto.

Góly: 30. Bibora (z 11 m), 54. Šmahajčík, 83. Ciesarík. ŽK: Syrovatka, J. Beháň – Povinec, Král. Rozhodoval Michal Železňák, 250 divákov.

STREČNO: Matejčík – P. Beháň, Samec, Syrovatka, Tučník (76. Kormančik), J. Beháň, Ilovský, Melo (34. Čičmanec), Kašjak, Labuda, Padala (55. Mazák).

TURZOVKA: Stolárik – Povinec, Rovňaník, Roman, Bytčanek, Horčičák, Král, Ciesarík (84. Škor), Letavay, Bibora, Šmahajčík.

Skalité – Čierne 0:0

Na derby a záverečný zápas sezóny bolo v Skalitom zvedavých 650 divákov. V zápase vynikli brankári oboch mužstiev, keď sa Skalité a Čierne rozišli bez gólov.

ŽK: J. Beháň, Syrovatka – Povinec, Král. Rozhodoval Radoslav Závodský, 650 divákov.

SKALITÉ: Holák – Vaňovec (83. Gavenčiak), J. Krčmárik, Mikula, Petrák, Borovička, Mudrík, Lušňák, M. Špilák, R. Špilák (76. Kožák), Križek (69. Duraj).

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, J. Malik, Unzeitig (65. Birtus), T. Časnocha, Jurčík (86. Cyprich), Jaroš (70. M. Časnocha), Švancár (60. P. Kubalík), Krenželák.

Vysoká nad Kysucou – Varín 1:2 (0:2)

Hneď po rozohrávke mali domáci sľubnú šancu, no z prvej akcie zápasu sa vedenia neujali. Aj v tomto prípade platilo známe nedáš – dostaneš. Hostia z protiútoku otvorili skóre Hruškom – 0:1. Hostia od tohto momentu na ihrisku dominovali, mali viac z hry a od 28. minúty viedli zaslúžene od dva góly. Na 0:2 upravil Lopušan. Vysočania vybehli po obrátke ako vymenení, pustili sa do súpera a vypracovali si množstvo šancí. Podarilo sa im len znížiť, keď Planeta v 65. minúte premenil penaltu – 1:2. Viac gólov už diváci nevideli, a tak si Varín odniesol z Kysúc všetky body.

Góly: 65. Planeta (z 11 m) – 1. Hruška, 28. Lopušan. ŽK: L. Putorík – Kadrliak, Kubala. Rozhodoval Peter Scherer, 80 divákov.

VYSOKÁ: Papajčík – Horňák (46. Voštinák), Barčák, Červenec, Planeta, Nekoranec, L. Putorík, Šichman (41. Dorman), J. Pavlica, J. Putorík, Kovalík (65. M. Pavlica, 85. Jančík).

VARÍN: Ružička – T. Hruška, Repáň, Lopušan, Cvacho, P. Hruška, Ondráš, P. Koňušiak, Kadrliak, Ferjanec (57. Janda), Kubala.

Zborov nad Bystricou – Belá 1:2 (1:1)

Favorit z Belej si pricestoval po tri body, veď stále poškuľoval po víťazstve v piatej lige. Zápas rozhodla 89. minúta, kedy naklonil misky váh na stranu hostí druhým gólom v zápase Krška. Hostia z Belej napriek plnému bodovému zisku končia v tabuľke na druhom mieste za Rajcom, Zborov končí sezónu na deviatej priečke.

Góly: 32. Martinec – 20. a 89. Krška. ŽK: Martinec, Frančiak – Melišík, Mintách. Rozhodoval Peter Oružinský, 150 divákov.

ZBOROV: Kučerík – Mešťanik, Mihalda, Neveďal, Kocifaj, Rusnák, Martinec, Sýkora, Ďugel (56. Ganišin), Podmanický, Frančiak.

BELÁ: Mihalčatin – Macho, Melišík, R. Šipčiak, Mintách, S. Šipčiak, Žingora, Svetlovský, Vrábel, Krška, Gapa.

Ostatné výsledky 26. kola: Višňové – Predmier 3:0, Rajec – Rajecké Teplice/Konská 4:1, Štiavnik – Rudinská, hostia na zápas nepricestovali.

1. Rajec 26 16 3 7 59:39 51
2. Belá 26 17 0 9 61:49 51
3. Čierne 26 11 11 4 47:39 44
4. Turzovka 26 12 5 9 69:44 41
5. Strečno 26 12 5 9 46:44 41
6. Skalité 26 9 10 7 46:40 37
7. Višňové 26 10 6 10 54:46 36
8. Vysoká 26 11 2 13 55:52 35