Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Oblastný futbal: Korňa zdolala víťaza šiestej ligy, sezónu končí na druhej priečke

Nová Bystrica na záver doma prehrala s Radôstkou o jeden gól.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

VI. liga ObFZ Kysúc

Raková – Nesluša 4:2 (2:0)

Na Rakovej sa hral pre oko diváka dobrý zápas. Domáci začali v prvom polčase náporom a za krátky čas už viedli 2:0. Polom mohol do prestávky viesť aj o viac gólov, ďalšie tutovky zahodil. Súper v prvom polčase hrozil častými protiútokmi, no gól nestrelil.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Zborov doma nebodoval, Čadca s piatou prehrou v rade Čítajte

V druhom polčase domáci zvýšili zásluhou Krištofíka na 3:0, no od tejto chvíle prebrali iniciatívu hostia, ktorí dobrým výkonom znížili na 3:2. Nesluša mohla aj vyrovnať, no ďalšie šance nevyužila. Výhru Rakovej spečatil gólom v 90. minúte striedajúci Házy – 4:2.

Góly: 9. Gulčík, 25. Bednárik, 54. Krištofík, 90. Házy – 70. L. Janec, 78. T. Janec (z 11 m). Bez kariet. Rozhodoval Róbert Fonš, 50 divákov.

RAKOVÁ: T. Kajánek – M. Kajánek, Lutera, Turiak (78. Vojvodík), Krištofík, M. Bednárik (90. Házy), Elsner (57. Rafaj), Vyšlan, Gulčík, A. Kajánek, Roman.

NESLUŠA: Helt – Mečiak, J. Kopásek, Buček (25. Kloták), Šamaj, T. Janec, Kubala, Belák, Minár, B. Kopásek, L. Janec.

Čadca B – Olešná 2:0 (0:0)

Čadčania o svojej výhre rozhodli až v druhom polčase. Hneď po prestávke sa zo štandardky presadil Laš a v 60. minúte na neho nadviazal L. Vessa. Hostia korigovať nedokázali a z Čadce odišli naprázdno.

Góly: 46. Laš, 60. L. Vessa. ŽK: Krištiak (OLEŠNÁ). Rozhodoval Štefan Káčerik, 150 divákov.

ČADCA B: Kopečný – Choluj, Kavuliak, Švík, R. Vessa (46. Blahovec), Šimanica (77. Lušňák), Podmanický, Grečmal, Laš (68. Michalina), L. Vessa, Polaček (46. Štens).

OLEŠNÁ: Chrobák – Palica, Kováčik, Jaroš, Krištiak, Palárik, Šurík, Svitek, M. Ferenčák, M. Ferenčák, Janíček.

Vadičov – Ochodnica 2:0 (1:0)

Vo Vadičove sa hral vyrovnaný zápas. Domáci mali hneď na začiatku gólovú šancu, tú však nepremenili. Skóre otvorili v 20. minúte, keď sa z 11 metrov nemýlil Kohút – 1:0. Hostia odpovedať nedokázali. Výhru spečatil v 78. minúte Králik.

Góly: 20. Kohút (z 11 m), 78. Králik. ŽK: Urbaník – Slivka. Rozhodoval Štefan Trúchly, 75 divákov.

VADIČOV: Brišš – Kubík, Skrutek, Madigár, Ochodničan, Minárik, Urbaník, Šalga (72. Králik), Kubaščík, Ovčík, Kohút.

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Mokáň, Slivka, Matejka, Pečala, Piják (63. Židek), Mikloš, Chovanec, Tarana, Čečko (46. Škorík).

Korňa – Oščadnica 5:2 (2:1)

Zápas, ktorý sa odohral v Korni, mohol mať aj štvrtoligové parametre. Vynikajúca atmosféra v hľadisku, sprevádzaná pyrotechnikou, ale aj obrovské nasadenie na ihrisku, súboje, krásne góly na oboch stranách a veľmi dobré tempo hry, aj o tom bol duel Korne s Oščadnicou. Na radosť domácich zvíťazila Korňa 5:2. Vedenie domáceho celku touto cestou gratuluje Oščadnici k postupu a ďakuje za pekný zápas.

Góly: 10. Michalíček, 19. a 54. Miroslav Učník, 64., 86. J. Učník – 22. Vaštík, 60. Gužík. ŽK: Vaštík, F. Fuňák. Rozhodoval Jaroslav Mindek, 150 divákov.

KORŇA: Hrtús – Tabaček, Roman (44. Pa. Baričák), Michalíček, Pe. Baričák (61. Kašpar), J. Učník, Plaček, Zborovančík, Michal Učník, Miroslav Učník, Kubina (67. Srniček).

OŠČADNICA: P. Gavlák – Graňa (46. Gončár), Vaštík, Lušňák, M. Gavlák, Belák (54. Kvašňovský), Jašurek (46. Štetina), Franček, Kučák, F. Fuňák, P. Fuňák (55. Gužík).

Podvysoká – Stará Bystrica 1:2 (0:0)

Domáci mali hneď v úvode veľkú šancu na skórovanie, Šinal však výhodu pokutového kopu nevyužil. Na gól čakali diváci až do 73. minúty, ale ten strelili hostia a dostali sa tak do jednogólového vedenia. V 80. minúte vyrovnal Furdan a dal ešte Podvysokej šancu zápas otočiť. To sa však nestalo, hostia v 85. minúte dali zásluhou Novotného na 1:2 a z Podvysokej si odniesli tri body.

Góly: 80. Furdan – 73. Fujak, 85. Novotný. ŽK: Sabela – Kulas, Bros. Rozhodoval Jozef Klušák, 50 divákov.

PODVYSOKÁ: Srníček – O. Bytčanek (58. Klago), Gembiczki (50. Kanálik), Frolo, M. Slíž, Tatarka, Sabela, Slúka, M. Bytčánek (61. Palica), Furdan, Šinal (85. J. Slíž).

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak (90. M. Kulas), Novotný, A. Kulas, B. Fujak (52. Drozd), Faktor (67. Budoš), Melišík, Hulák, Staňo (72. Hofer), Beliančin, Halvoník (56. Bros).

Nová Bystrica – Radôstka 0:1 (0:0)

Nová Bystrica doma v poslednom kole podľahla Radôstke. Jediný gól zápasu strelil v 60. minúte z pokutového kopu Fekula. Tento výsledok stojí Novú Bystricu druhé miesto v tabuľke, na ktoré poskočila Korňa.

Gól: 60. Fekula (z 11 m). ŽK: Džurný, P. Dubovický, Kováč (NOVÁ BYSTRICA). Rozhodoval Miroslav Žák, 150 divákov.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Džurný, P. Dubovický, Griga (62. Koleno), Kováč, Držiak, Kocifaj, Duban, Lokša, Šadibol (52. M. Cáder), Petrek (46. Štrba).

RADÔSTKA: Kováč – M. Harnas, Poništ, Strnadel, Boris (75. Košút), Lučan (46. Jaššo), Kuric, J. Harnas, T. Pilka (85. Skaličan), Fekula, P. Pilka (78. Kubala).

2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 129

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

8 h
Turnaj vo Vysokej nad Kysucou v roku 2015. Zľava Miroslav Petrák ml., Jakub Kolesnáč, Krenželák a Miroslav Petrák st.

Pred svojím prvým zápasom zahviezdil.

12 h
Spoločné foto po testovaní v Kysuckom Novom Meste.

Primátor Marián Mihalda nerozumie, odkiaľ sa berú percentá pozitívnych.

17 h
Jozef Mozol, poradca ministra dopravy SR.

Jeho prvé kroky viedli na stretnutie so zástupcami dolných Kysúc. Zdôrazňuje však, že k dispozícii je celému regiónu.