Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Generál musí zháňať pohár, Nemec predviedol netradičný outfit! Čím zaujal maratón?

Aj 44. ročník druhého najstaršieho maratónu na Slovensku sa navždy vryje do pamäti všetkých organizátorov, sponzorov, účastníkov aj divákov.

Henry Grohmann zaujal netradičným outfitom. (Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

Prečítajte si TOP 3 veci, ktorými podľa MY Kysuckých novín zaujal 44. ročník...

Outfitom prekonal aj ženy

V bežnom živote dominujú výberom extravagantných outfitov či nosením krásnych doplnkov jednoznačne ženy, na trati Kysuckého maratónu dominoval jeden muž. Nemec Henry Grohmann dobehol do cieľa v čase 3:58:37 a v kategórií mužov nad 50 rokov obsadil 17. priečku. Na trati sa za ním však otočilo najviac divákov, za čo vďačí najmä svojmu netypickému športovému oblečeniu. Nuž, posúďte aj vy podľa snímky...

Vek je len číslo

Čím starší, tým lepší? Zdá sa, že aj bežci zrejú ako víno. Kto čakal, že najlepšie výkony podajú maratónci v kategórií do 39 rokov, ten sa veľmi mýlil.

Prečítajte si tiež: Krúpy a dážď ho nezastavili! Nestarnúci Ukrajinec zaknihoval zlatý hetrik

Popredné priečky obsadili najmä vytrvalci nad 40 rokov, napríklad víťaz Viktor Starodubtsev je narodený v roku 1970. Keď porovnáme výkony víťazov všetkých vekových kategórií, ten najmladší je na poslednom mieste.

Veď aj víťaz kategórie nad 60 rokov Petr Kučírek z Třinca dosiahol čas 3:04, kým najlepší z kategórie do 39 rokov Roman Čišecký dobehol do cieľa až v čase 3:12:33, teda o vyše osem minút neskôr.

Generál sa buchne po vačku

Na maratóne už tradične nechýbal známy a úspešný rodák z Čadce Ivan Čierny, brigádny generál vo výslužbe, ktorý sa v apríli dožil krásneho životného jubilea 80. narodenín.

Tento ročník ho však vyšiel draho. Ukrajinec Starodubtsev vyhral Kysucký maratón tretíkrát za sebou, a tak si odviezol okrem iných cien aj Putovný pohár. Aj keď Ivan Čierny bude musieť kúpiť teraz nový, Putovný pohár odovzdával víťazovi s radosťou a úsmevom.

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať