Regionálny futbal: Staškov prehral, Čierne úradovalo po obrátke

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: ARCHÍV)
SkryťVypnúť reklamu

TIPOS III. liga Stred

Zvolen – Čadca 1:1 (0:1)

Čadca vycestovala do Zvolena s cieľom bodovať. Začiatok zápasu patril Zvolenu, mal pár nebezpečných situácií, no obrana hostí si s nimi poradila. Najväčšia šanca prišla po rohovom kope, no Gavlák vytiahol bravúrny zákrok. Hra sa následne vyrovnala, Čadčania hrozili najmä z rýchlych protiútokov. V 20. minúte po štandardnej situácii Pohančeníka hlavičkoval Maslík, no domáci brankár so šťastím vyrazil loptu z bránovej čiary. O pár minút neskôr Tlelkov priamy kop tesne minul domácu svätyňu. Následne sa do šance dostali domáci, no Gavlák vyrazil krížnu strelu na roh. Z protiútoku našiel Vukelić na šestnástke Patrika Jarabicu, ktorý krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Polčas sa už dohrával medzi šestnástkami.

Prečítajte si tiež: Slovák získal tri tituly, skončil v tridsiatke. Nebolo to jednoduché Čítajte

V druhom polčase chcel Zvolen vyrovnať, posilnil útočnú fázu, ale hostia umnou hrou kontrolovali zápas. V 60. minúte sa Kapusniak ocitol zoči-voči domácemu brankárovi, no ten ho vychytal. O 3 minúty neskôr chcel ten istý hráč prelobovať Lehockého, no ani v tomto prípade sa skóre nemenilo. Po týchto momentoch sa domáci začali viac a viac presadzovať pred šestnástkou hostí a dostali ich pod tlak. Obrana Čadce si poradila s každou situáciou, no v 71. minúte po diskutabilnej penalte domáci vyrovnali na 1:1. Hostia z Kysúc sa snažili z brejkov strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Vukelićova strela zvnútra šestnástky bola zblokovaná. Domáci mali platonický tlak, ale v šestnástke hostí sa nevedeli presadiť. Zápas skončil remízou. Hostí mrzí penalta, ktorá nemala byť, čo uznali aj domáci fanúšikovia.

Góly: 71. Lupčo (z 11 m) – 30. P. Jarabica. ŽK: Kotora – Muráň, P. Jarabica, Pliešovský. Rozhodoval Jakub Faber, 220 divákov.

ZVOLEN: Lehocký – Cavar, Pařenica, Kotora, Bariak (46. Pavlík), Chovan (85. Melišík), Neušel, Lupčo, Hric, Totkovič (81. Psársky), V. Slovák.

ČADCA: Gavlák – Maslík, Tlelka (45. Samuhel), Muráň, P. Jarabica, Kapusniak, Pliešovský, Vukelić, Pohančeník, Kubalák, Špila.

Podbrezová B – Krásno nad Kysucou 4:1 (3:0)

Domáci využili až deväť hráčov zo širšieho kádra áčka a na ihrisku to bolo poznať. Už do polčasu bolo rozhodnuté, veď Železiari viedli 3:0. Jediný gól Krásna nad Kysucou strelil, podobne ako pred týždňom, opäť Macura a aj tentoraz z penalty. Hostia nakoniec prehrali 4:1, v tabuľke sú bez bodu na poslednom mieste.

Góly: 2. a 32. Mejri, 42. Antal, 88. Tereshchenko – 75. Macura (z 11 m). ŽK: Macuľa, Brodziansky – F. Pagáč, Ďuratný, T. Ševčík. Rozhodoval Miroslav Holas, 105 divákov.

PODBREZOVÁ B: Drobnjak – Macuľa, Molčan, Tereshchenko, Mejri (41. Antal), V. Mojžiš, Turňa, Lepieš, A. Mojžiš, Kopičár, Njire (75. Fischer).

KRÁSNO: Lastovica – Ďuratný, Riecky (46. Š. Ševčík), Pagáč (84. Šidlo), Boris, M. Ševčík, Kopásek, Gábor, Koleno, Rajnoha, Macura.

Ostatné výsledky 1. kola: Rimavská Sobota – Námestovo 1:0, Liptovský hrádok – Fiľakovo 1:2, Martin – Kalinovo 4:1, Žarnovica – Liptovská Štiavnica 4:0, Ružomberok B – Lučenec 0:1, Poltár – Oravské Veselé 0:1.

Staškov – Bánová 2:5 (1:2)

Duel Staškova s Bánovou otvoril už v 6. minúte Kaličák, no hostia o 5 minút odpovedali gólom Štefánika. Následne sa hralo medzi šestnástkami, viac z hry mali hostia, ktorí svoju miernu prevahu aj zúročili. Postaral sa o to najmä štvorgólový Štefánik, vďaka ktorému Bánová vyhrala na Kysuciach rozdielom troch gólov. Celkovo sa hral v Staškove fyzicky náročný zápas, v ktorom hostia trestali každú chybu a domáci z viacerých šancí zužitkovali len dve.

Prečítajte si tiež: Funkcionári SFZ krútili hlavami. Tréner, ktorý s Čadcou vyhral ligu, oslávil šesťdesiatku Čítajte

Góly: 6. Kaličák, 66. Gavlák – 11., 42., 47. a 51. Štefánik, 86. Adamčík. ŽK: M. Polka, Barčák – Ďuratný, Lazar. Rozhodoval Marek Považan, 250 divákov.

STAŠKOV: Pronaj – Baričák, Čačurák, Furdan (46. Martiník), Kaličák, Brezina (86. Gracík), Michalík (66. Barčák), J. Polka, M. Polka, Lysík, Gavlák.

BÁNOVÁ: Juhás – Cisárik (86. Černák), Kostolný, Ďuratný, Mráz, Lazar, Bendík, Štefánik, Horecký, Adamčík (89. Krajiček), Harman.

Ostatné výsledky 1. kola: Stráňavy – Rajec 1:0, Bobrov – Teplička nad Váhom 1:0, Závažná Poruba – Žabokreky 3:3, Diviaky – Rosina, hrá sa 29.8.2018, Makov – Terchová, nehralo sa, hostia na zápas nepricestovali.

V. liga skupina A

Kysucké Nové Mesto – Strečno 5:0 (1:0)

Kysucké Nové Mesto po vypadnutí do piatej ligy svoj prvý zápas v tejto súťaži zvládlo na výbornú. V prvom polčase strelil gól navrátilec Kubala, ktorý po polčase aj zvyšoval na 2:0. Domáci ešte vsietili ďalšie tri góly a zvíťazili hladko 5:0.

Góly: 19. a 47. Kubala, 61. Beliančín (z 11 m), 84. Kohút, 88. Bugáň. ŽK: Samec (STREČNO). Rozhodoval Marek Remeň, 150 divákov.

KNM: Šteiniger – Beliančín, Mizera (62. Brodňan), Struharňanský (62. Jánošík), Kačáni, Kohút, Tomáš (51. Buček), Mrmus (70. Čelko), Kubala, Hrošovský, Sedúch (78. Bugáň).

STREČNO: Matejčík – Samec, M. Beháň, Bielik (51. Bičan), Tučník (85. Syrovatka), Tichý (46. Čičmanec), Melo (75. Kocian), Ilovský, J. Beháň, Kosa, Kašjak.

Oščadnica – Skalité 0:2 (0:1)

Nováčik súťaže okúsil kvalitu piatej ligy hneď na úvod. Oščadnica doma neskórovala, zatiaľ čo hostia zo Skalitého dvakrát. Kysucké derby tak patrilo zverencom Štefana Kavuliaka.

Góly: 14. F. Mudrík, 60. Križek. ŽK: Štetina – Borovička. Rozhodoval Jozef Majerčík, 230 divákov.

OŠČADNICA: Sedlák – Štetina, Vaštík, Lušňák (65. Gončár), M. Gavlák, Belák, Bacula, Poláček, Franček, Kučák, Fuňák (81. Gužík).

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Petrák, Križek (86. Čanecký), Lušňák (65. Gončár), Mikula, Borovička, Melišík (74. M. Špilák), Gavenčiak (58. R. Špilák), F. Mudrík, Krčmárik (74. Duraj).

Kotešová – Zborov nad Bystricou 2:3 (0:0)

Zápas začal vo veľmi dobrom tempe, šance si vypracovali obe mužstvá. Prvý polčas to bola vyrovnaná partia, do kabín sa šlo bez gólov.

Do druhého polčasu nastúpili hostia húževnato a hneď aj domácich trestali. Skóre pohotovou strelou otvoril Frančiak - 0:1. Domáci začali tlačiť súpera a vyrovnania sa dočkali po priamom kope Tabaka - 1:1. Lenže onedlho zahrávali priamy kop hostia a Sýkora trafil loptu do šibenice domácej brány - 1:2. Domáci túžili vyrovnať, lenže Zborovania z ďalšieho brejku skórovali zásluhou Frančiaka na 1:3. Domáci sa zmohli už len na skorigovanie výsledku na 2:3. Zborov si tak odniesol zaslúžené víťazstvo u nepríjemného súpera z Kotešovej.

Góly: 60. Tabak, 86. Budiský – 52. a 75. Frančiak, 67. Sýkora. ŽK: Štetina – Borovička. Rozhodoval Michal Duraj, 100 divákov.

KOTEŠOVÁ: Polko – Bujný, Jandačka, Daniš, Budiský, Kadák (74. Gál), Patyka, Tabak, P. Mozolík, Krajči (65. Kendy), Valášek.

ZBOROV: Kučerík – Mihalda, Štrba (56. Rusnák), Grajciar, Pagáč, Čelko, Martinec (81. Mešťanik), Sýkora, Podmanický (46. Frančiak), Kocifaj, Černošek.

Belá – Turzovka 6:2 (3:0)

Belej vyšiel výborne prvý polčase, ktorý po dvoch góloch Ševčíka a jednom presnom zásahu Kršku vyhrala 3:0. Po zmene strán vykresal iskierku nádeje pre hostí Bibora. Následne však sa opäť presadili Ševčík s Krškom a rozdiel bol štvorgólový. V 71. minúte sa hosťom podarilo streliť druhý gól, keď sa presadil z penalty Šmahajčík. Bodku za zápasom dal v 89. minúte Mihalčatin.

Góly: 15., 33. a 54. Ševčík (prvý z 11 m), 41. a 61. Krška, 89. Mihalčatin – 50. Bibora (z 11 m), 71. Šmahajčík (z 11 m). ŽK: Kubík, Ševčík – Stolárik, Povinec, Ciesarík, Šmahajčík, M. Rovňaník. Rozhodoval Matúš Gregorec, 120 divákov.

BELÁ: Tichák – Macho, Kubík (72. Gapa), Čepela, Melišík, Krška (86. Poliak), R. Šipčiak, S. Šipčiak, Franek, Žingora (63. Michalec), Ševčík (76. Mihalčatin).

TURZOVKA: Stolárik – Povinec, Bytčanek, Roman (46. M. Rovňaník), Zatkuliak (42. P. Rovňaník), Letavay, Horčičák (31. Hudek), Bibora, Ciesarík, Král (65. Puchoň), Šmahajčík.

Višňové – Vysoká nad Kysucou 4:1 (3:0)

Višňové vstúpilo do novej sezóny s chuťou a od úvodu sa zahryzlo do súpera. Prvý gól prišiel po pätnástich minútach hry, keď sa presadil český legionár Došlík. O dve minúty hostia opäť neustrážili predsezónnu posilu Višňového Došlíka a bolo 2:0. Výborný vstup do zápasu potvrdil v 19. minúte Majtanik, ktorý prekonal Malíka. Po zmene strán si navýšila vedenie Višňového ďalšia čerstvá akvizícia Tandara. Za hostí kozmeticky upravil skóre v závere Planeta. Višňové zaslúžene vyhralo.

Góly: 15. a 17. Došlík, 19. Majtanik, 65. Tandara – 86. Planeta. ŽK: Tandara (VIŠŇOVÉ). Rozhodoval Roman Ligas, 200 divákov.

VIŠŇOVÉ: Vereš – Kočiš, Ondruš, Štefunda, Sventek, Ťažký, Majtanik, Papajčík, O. Štefanica, Tandara (79. Majtán), Došlík (58. A. Štefanica).

VYSOKÁ: Malík – L. Putorík, J. Putorík, Barčák, Kovalík, Nekoranec, Planeta, Červenec, Krajči, J. Pavlica, Syrový (46. M. Pavlica).

Čierne – Predmier 3:1 (0:1)

V Čiernom šli do vedenia hostia už v 6. minúte, keď Kopečného prekonal Bačík – 0:1. Do polčasu už gól nepadol, no po prestávke to už bol koncert ŠK Čierne. Po góloch Baláža, Dirgasa a Padycha zvíťazili domáci 3:1 a do tabuľky si pripísali plný počet bodov.

Góly: 69. Baláž, 73. Dirgas, 90. Padych – 6. Bačík. ŽK: Unzeitig – S. Pistovčák, Husár, P. Pobijak, Klus, Čillík. Rozhodoval Peter Scherer, 80 divákov.

ČIERNE: Kopečný – Dirgas, Benko, Strapáč, Unzeitig, J. Malik, T. Časnocha, Jaroš (60. Padych), M. Časnocha, Švancár (60. Kubalík), Baláž (77. F. Malik).

PREDMIER: Uríček – S. Pistovčák, T. Pistovčák, Husár, M. Pobijak, P. Pobijak, Klus, Bačík, Šebík, Rosa, Čillík (73. Hujo).

Zostávajúci výsledok 1. kola: Bytča – Varín 1:0.