Regionálny futbal: Krásno je bez bodu, Oščadnica má prvé víťazstvo v piatej lige

Vo štvrtej lige bodovali naplno oba tímy z Kysúc.

(Zdroj: MILAN ČIMBORA)

III. liga

Čadca – Liptovský Hrádok 0:2 (0:0)

Do zápasu vstúpili lepšie hostia. Boli aktívni, presadzovali sa najmä po krídelných akciách. Domáci pôsobili nervózne a nevedeli sa dostať do tempa. Z toho plynuli chyby v rozohrávke. Hostia z Liptova zvyšovali svoj tlak, vypracovali si niekoľko štandardných situácií. V 15. minúte zastavila najväčšiu šancu hostí tyčka brány Gavláka. Od 20. minúty začali preberať iniciatívu zverenci Pavla Strapáča. Do nebezpečnej situácie sa dostával Pliešovský, ale jeho strela bola zblokovaná. Tesne pred polčasom mal dobrú príležitosť Kapusniak, ktorý sa ocitol zoči-voči brankárovi Huszárikovi, ale ten ho vychytal. Do polčasu sa už pred bránami oboch mužstiev nič zaujímavé neudialo.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie opäť hostia. Po chybe v strede ihriska šli do prečíslenia, kde prišiel center z kraja a najmenší hráč na ihrisku Lukáč paradoxne hlavou prekonal Gavláka – 0:1. Domácimi to na chvíľu otriaslo, nevedeli sa dostať do tempa, hostia boli v tejto fáze lepší. Od 60. minúty sa hra opäť vyrovnala, začali sa presadzovať aj domáci futbalisti, ale, na ich škodu, viazla predfinálna fáza a väčšina akcií končila pred šestnástkou súpera. Od 70. minúty sa domáci dostávali do náporu, hrozili najmä po štandardkách, keď Špilova hlavička šla tesne vedľa a o pár minút neskôr hlavičkoval po centri Vukelić, ale hosťujúci brankár reflexívne vyrazil. V týchto chvíľach mali domáci hru pod kontrolou, šli za vyrovnaním, ale prišla chyba domáceho brankára a zrazu bolo 0:2. Záver sa niesol v nervozite, Pliešovský dostal červenú kartu. Domáci nenadviazali na solídny výkon zo Zvolena a opäť prehrali.

Prečítajte si tiež: Futbal mladých - výsledkový servis Čítajte

Góly: 47. Lukáč, 77. Lukáčik. ŽK: Pliešovský, Muráň (ČADCA), ČK: 88. Pliešovský (ČADCA). Rozhodoval Foltán, 120 divákov.

ČADCA: Gavlák – Pliešovský, Maslík, M. Jarabica, Muráň, Kubalák (68. Stančík), P. Jarabica (89. Kán), Kapusniak, Kulla (60. Špila), Vukelić, Práznovský (77. Kormaňák).

LIPTOVSKÝ HRÁDOK: Huszárik – Kuzár, Janigloš, Gužík, Porubän (46. Hutník, 86. Laco), Ferenc, Gregáň (90. Lehotský), Lačarak, Lukáčik, Otruba, Lukáč (80. Žákovič).

Krásno nad Kysucou – Ružomberok B 1:2 (1:2)

V prvom polčase hralo Krásno nad Kysucou nebojácne. Už v 7. minúte vybojoval loptu Jakubec, posunul ju Borisovi a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. V 10. minúte malo domáce mužstvo opäť gólovú príležitosť, s Pagáčovou prudkou strelou si poradil brankár Kohár. V 19. minúte sa do brejku dostal Tomáš Ševčík, mieril však tesne vedľa hosťujúcej brány. Domáci si do 20. minúty vytvorili tri čisté šance, no na ukazovateli svietil aj naďalej stav 1:0. V 32. minúte zahrmelo na druhej strane. Zo skrumáže z 20 metrov vyrovnal prízemnou strelou Jedinák – 1:1. V závere polčasu mal Gábor na hlave gól na 2:1, no bránu rezervy Ružomberka minul. Z protiútoku poslal Miroslav Almaský hosťujúce mužstvo do vedenia – 1:2.

Gól do šatne otriasol domácimi hráčmi, iniciatívu prevzali hostia. V 55. minúte sa hostia dostali do brejku, Lastovica bol na mieste. V 68. minúte sa opäť zaskvel Lastovica, keď prudkú strelu vytlačil mimo brány. Hostia mali ešte niekoľko sľubných akcií, ďalšie góly už ale nepadli. Domáci chceli v závere zápasu vyrovnať, no v útoku už boli bezzubí. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom dominovalo Krásno, po obrátke boli aktívnejší hostia z Ružomberka. Zverenci Jaroslava Šidla doplatili na nepremieňanie šancí.

Góly: 7. Boris – 32. Jedinák, 45. Miroslav Almaský. ŽK: Kopásek, T. Ševčík – Kojnok. Rozhodoval Krajči, 350 divákov.

KRÁSNO: Lastovica – Ďuratný, Boris, M. Ševčík (66. Gašper), Kopásek (81. Krupík), Jakubec, Gábor, Koleno, Staňo, T. Ševčík, F. Pagáč (46. Rajnoha).

RUŽOMBEROK B: Kohár – Kunca, Jonec, Mrva, Kojnok, Jedinák (88. Machaj), Zsigmund, Miroslav Almaský (90. Vrlík), Bobček (85. Kudlička), Gerec, Kružliak (90. Gallo).

Ostatné výsledky 2. kola: Lučenec – Martin 2:1. Rimavská Sobota – Zvolen 1:1, Oravské Veselé – Podbrezová B 4:2, Námestovo – Liptovská Štiavnica 2:1, Kalinovo – Žarnovica 0:3, Fiľakovo – Poltár 4:1.

Belá-Dulice – Staškov 1:3 (1:2)

Slavia nastúpila sebavedomo, dobre kombinovala, z čoho rezultovali aj góly. Prvý zo štandardnej situácie, keď sa nikým nekrytý presadil hlavou Furdan, druhý po peknej akcii a samostatnom úniku Gavláka – 0:2. Domáci po tomto góle ožili, nemali už čo stratiť, vrhli všetky sily do útoku, z čoho pramenil aj gól na 1:2.

Druhý polčas Slávia umne držala loptu, ale 20 minút ku koncu zápasu domáci zatlačili hlavne nakopávanými loptami a centrami z krídel. Hosťujúca obrana si však črtajúce akcie skúsene postrážila a nakoniec ešte navýšila skóre, keď sa z priameho kopu presadil po tečovanej strele Jozef Polka – 1:3.

Góly: 32. Čierny – 6. Furdan, 29. Gavlák, 89. J. Polka. ŽK: Kováčik, Huličiar, Mravec – Čačurák, Brezina, Lysík, Gavlák. Rozhodoval Milan Jančo, 200 divákov.

BELÁ-DULICE: Trnovský – Vajdel (86. Sumka), L. Mravec, Čierny (75. Vaňko), Kováčik, Brzák, Kucej, Huličiar, Taraba (46. M. Mravec), Mráz, Remeň.

STAŠKOV: Tvrdý – Baričák, Čačurák, Furdan, Kaličák, Brezina, Slaninák (87. Slúka), J. Polka, M. Polka, Lysík, Gavlák.

Makov – Bobrov 2:0 (2:0)

Do Makova zavítal neznámy súper z Oravy, ktorý v uplynulej sezóne vyhral V. ligu skupinu B. Od začiatku sa hostia z Bobrova prezentovali sympatickým výkonom. Domáci po úvodnom oťukávaní sa prevzali iniciatívu a v 17. minúte Štefanec po pekných krátkych narážačkách v šestnástke hostí veľmi skúsene obstrelil hosťujúceho brankára Kubicu – 1:0. Domáci po úvodnom góle zvýšili svoju aktivitu a bolo otázkou času, kedy vsietia ďalší gól. V 37. minúte opäť Štefanec po nezištnej prihrávke Fila zvýšil na polčasových 2:0.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil a hostia z Bobrova začali viac a viac hrýzť. Mali viac z hry, ale nemali pokoj v koncovke. Ich najväčšiu šancu mal v 73. minúte Kurják, ale výborný Kňazovič jeho nájazd zlikvidoval. V závere zápasu, keď hostia hrali vabank, mohol Makov zvýšiť, ale ani Machyna a Marek Filo nepotrestali otvorený priestor hosťujúcej obrany. Výsledok 2:0 domáci ustrážili. Hostia z Bobrova ukázali, že budú prínosom vo štvrtej lige. Ich výkon bol sympatický.

Góly: 17. a 37. Štefanec. ŽK: Hikaník – Matej Stašák, Pisarčík. Rozhodoval Patrik Hrivo, 150 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Šmehíl, Hikaník, Machyna, Ilkić, Štefanec (90. Stolárik), Ševčík, Srečković (62. Pavlík), Filo, Křenek (68. Masnica).

BOBROV: Kubica (84. Slovík) – Melek, Korman, M. Stašák, Gočal, D. Kurtulík, Kramarčík (67. Backa), Kurják, M. Stašák, Mravec, G. Kurtulík.

Ostatné výsledky 2. kola: Bánová – Stráňavy 0:2, Rosina – Dolný Kubín 2:2, Žabokreky – Diviaky 3:2, Teplička nad Váhom – Závažná Poruba 2:3.

Skalité – Strečno 0:0

Skalité privítalo súpera zo Strečna. Domáci chceli potvrdiť víťazstvo z prvého kola, hostia sa, naopak, chceli revanšovať za vysokú prehru v Kysuckom Novom Meste. Zápas sa nakoniec skončil bez gólov, a tak si mužstvá podelili po jednom bode. Skalité pod vedením trénera Štefana Kavuliaka je so štyrmi bodmi na druhom mieste v piatoligovej tabuľke.

ŽK: F. Mudrík (SKALITÉ). Rozhodoval Ladislav Babinský, 150 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Petrák, Križek (74. V. Mudrík), Lušňák, Mikula, Borovička, Melišík (86. M. Špilák), Gavenčiak (57. R. Špilák), F. Mudrík, Krčmárik

STREČNO: Matejčík – Samec, P. Beháň, Bielik (89. Kocian), Tučník, Tichý (63. F. Beháň), Melo (74. Čičmanec), Ilovský, J. Beháň, Kosa, Kašjak.

Vysoká nad Kysucou – Čierne 3:0 (1:0)

Domáci Spartak podal veľmi dobrý výkon, bol lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazil. O dva góly sa postaral Ján Pavlica, tretí pridal v závere zápasu Krajči.

Domáci navyše nepremenili viacero sľubných šancí, no na tri body to v nedeľu stačilo. Súper pôsobil pomaly a unavene po náročnom zápase v pohári, ale ten mali v nohách aj Spartakovci.

Góly: 40. a 62. J. Pavlica, 87. Krajči. ŽK: Planeta – Benko. Rozhodoval Vladimír Mahút, 150 divákov.

VYSOKÁ: Malík – M. Pavlica, Barčák, Červenec (88. Šulek), Planeta, Nekoranec, L. Putorík, Krajči, J. Pavlica, J. Putorík, Kovalík (46. P. Putorík).

ČIERNE: Kopečný – Dirgas, Benko, Strapáč, Malik, Unzeitig, T. Časnocha, M. Časnocha, Jurčík, Kubalík (50. Šulgan), Baláž (33. Padych).

Turzovka – Višňové 4:3 (2:2)

V peknom počasí sa v Turzovke odohral nervózny zápas, ktorý divákov potešil počtom gólov, dobrým tempom aj dramatickým priebehom. Hostia v zápase trikrát viedli, pri ich prvých dvoch góloch spravila hrubé chyby domáca defenzíva, zatiaľ čo ich tretí gól patril medzi výstavné, keď zaúradovala skvelá ľavačka bývalého ligového hráča Minarčíka. Na každý gól hostí však Tatran dokázal zareagovať, dva góly strelil Šmahajčík a jeden Ciesarík a pri víťaznom góle Tatranu pomohlo zaváhanie obrany hostí, ktoré potrestal Puchoň. Obe mužstvá v tomto zápase ukázali túžbu po víťazstve, hostia síce mali viac kvality v medzihre, Turzovke sa opäť nevyhli zaváhania v obrane a chyby v základných herných činnostiach, ale víťazstvo strhli na svoju stranu a tešia sa z prvej výhry v sezóne.

Góly: 29. Ciesarík, 33. a 68. Šmahajčík, 76. Puchoň – 2. Tandara, 11. A. Štefanica, 62. Minarčik. ŽK: Bibora – Mano, Minarčík. Rozhodoval Roman Rohoň, 150 divákov.

TURZOVKA: Sliž – Zatkuliak, Povinec, Bytčanek, Letavay, Bibora (62. Hudek), Ciesarík (90. Roman), Šmahajčík, Puchoň (87. Plešivčák), Pavlík, P. Rovňaník.

VIŠŇOVÉ: Vereš – Kočiš, Mano, Minarčik, Sventek, Ondruš, Ťažký, Papajčík, O. Štefanica (73. Štefunda), Tandara, A. Štefanica.

Oščadnica – Zborov nad Bystricou 3:0 (1:0)

Nováčik z Oščadnice privítal Zborov nad Bystricou. Keďže prvé kolo Tatran prehral, chuť na víťazstvo mal o to väčšiu. Cestu za prvým víťazstvom v piatej lige po niekoľkoročnej odmlke začal v 38. minúte Jaroslav Kučák – 1:0. Domáci pokračovali vo výbornom výkone aj po obrátke, vďaka dvom gólom Gavláka v rozmedzí štyroch minút vyhrali 3:0. TJ Tatran Oščadnica tak oslavovala prvé tri body v sezóne a potvrdila, že najmä v domácom prostredí bude veľmi silná. Zborov má za sebou dva zápasy vonku, v nedeľu sa konečne predstaví pred svojimi divákmi proti Skalitému.

Góly: 38. Kučák, 61. a 78. Gavlák. ŽK: Gavlák, Franček, Bros – Pagáč, Čelko, Ďugel. Rozhodoval Richard Halfar, 250 divákov.

OŠČADNICA: Sedlák – Jašurek (46. Gončár), Štetina, Lušňák, Gavlák (83. Bros), Belák, Bacula, Poláček (80. Gužík), Franček, Kučák (88. Graňa), Fuňák.

ZBOROV: Šustek – Stasinka (85. Mešťanik), Mihalda, D. Štrba, Grajciar, Pagáč, Čelko (46. Ďugel), Martinec (80. Tvrdý), Sýkora, Frančiak, Černošek (62. Podmanický).

Predmier – Kysucké Nové Mesto 1:0 (1:0)

Predmieru sa podarilo streliť gól už po šiestich minútach, keď chybu brankára Šteinigera využil Peter Pobijak a poslal domácich do vedenia – 1:0. Následne sa striedali šance na oboch stranách.

V druhom polčase vychytal čistý gól brankár Uríček. Domáci futbalisti ukázali proti Kysučanom veľké srdce, keď srdnato bojovali o každú loptu a ukázali väčšie chcenie po víťazstve. Predmier tak porazil Kysucké Nové Mesto najtesnejšie 1:0.

Gól: 6. P. Pobijak. ŽK: S. Pistovčák, Husár, P. Pobijak – Beliančin, Sedúch. Rozhodoval Tilesch, 180 divákov.

PREDMIER: Uríček – Pistovčák S., Husár, Pobijak M., Pobijak P., Klus T., Bačík R., Šebík, Klus M. (88. Hujo), Smolka (61. Taška), Vícena (78. Bačík M.).

KNM: Šteiniger – Jánošík (46. Ploštica), Beliančin, Brodňan, Mrmus (46. Bugáň), Kohút, Kačáni, Hrošovský, Sedúch (88. Struharňanský), Kubala, Buček (78. Mizera).

Ostatné výsledky 2. kola: Kotešová – Bytča 1:0 (0:0), Valášek. Varín – Belá 0:1 (0:1), Ševčík.

1. Belá 2 2 0 0 7:2 6
2. Skalité 2 1 1 0 2:0 4
3. KNM 2 1 0 1 5:1 3
4. Višňové 2 1 0 1 7:5 3
5. Oščadnica 2 1 0 1 3:2 3
6. Vysoká 2 1 0 1 4:4 3
7. Kotešová 2 1 0 1 3:3 3
8. Bytča 2 1 0 1 1:1 3