Regionálny futbal: Čadca i Krásno vybojovali prvú výhru

Oščadnica potrápila lídra tabuľky.

Čadčania (v modrom) proti béčku Podbrezovej bodovali naplno. Čadčania (v modrom) proti béčku Podbrezovej bodovali naplno. (Zdroj: MILAN ČIMBORA)

TIPOS III. liga Stred

Čadca – Podbrezová B 4:1 (2:0)

Zápas sa hral nezvyčajne v piatok podvečer. Hostia začali aktívne aj s tromi posilami v podobe hráčov z A-tímu. Domáci sa umne bránili, vyrážali do nepríjemných brejkov. Postupne sa hra vyrovnávala, prišli aj šance Čadčanov. V 20. minúte podržal domácich výborným zákrokom brankár Gavlák. O pár minút neskôr po faule hosťujúceho hráča domáci kopali penaltu, ktorú Kapusniak bezpečne premenil.

Útoky sa striedal na jednej aj druhej strane, zväčša končili tesne pred šestnástkou. Čadca využila druhý rohový kop v pozadí, keď sa hlavou presadil Jarabica. Prvý polčas už viac vzruchu pred bránami nepriniesol.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním znížiť alebo vyrovnať skóre. Mali tlak, veľa štandardných situácií. Jednu z nich zásluhou Kopičára aj využili a znížili na 2:1. Potom prišlo k striedaniu na strane domácich, hra sa opäť vyrovnala a Čadčania po peknej strele Comu zvýšili na 3:1. V závere sa Podbrezová snažila skorigovať výsledok, ale domácich podržal výborne chytajúci Gavlák. Skóre na konečných 4:1 upravil krásnym lobom z 35-tich metrov Kapusniak.

Góly: 27. (pk) a 90. Kapusniak, 43. Jarabica, 82. Coma – 63. Kopičár. ŽK: Špila, Kormaňák – Mejri. Rozhodoval: Šašváry. 70 divákov.

ČADCA: Gavlák – Maslík, Jarabica, Muráň, Kubalák (78. Pohančeník), Kapusniak, Vukelić, Špila (76. Kán), Coma, Zubka, Kormaňák (73. Samuhel).

PODBREZOVÁ B: Drobnjak – Tereshchenko, Antal, Mejri, Turňa (85. Jagerčík), Lepieš, Gordan, Mojžiš, Kopičár, Jenat, Vodilka.

Krásno nad Kysucou – Žarnovica 2:0 (2:0)

Mužstvo Krásna zažívalo od začiatku sezóny krízu, ktorú mala prelomiť výmena trénera. Jozef Šino, nový lodivod Tatranu, si práve v stretnutí so Žarnovicou odkrútil súťažnú premiéru.

Prvá dvadsaťminútovka patrila hosťom zo Žarnovice, ktorí boli kombinačne lepší, rýchlejší na lopte. Domáca obrana však bola na mieste, neurobila žiadnu chyba. Z domáceho mužstva následne opadla nervozita, začalo tiež kombinovať a zlepšený výkon pretavilo do vedúceho gólu. V 39. minúte po rohovom kope Chupáč hlavou jemne zasunul loptu do žarnovickej brány.

Domáci potom lepšie útočili, kombinovali, vytvorili si aj nejaké šance. Žiaľ, bez efektu. Až v závere prvého polčasu domáci útočníci potiahli po pravej strane, naservírovali loptu Rajnohovi a ten prízemnou strelou zvýšil vedenie domácich na 2:0.

V druhom polčase sa hostia snažili niečo urobiť s výsledkom, ale pohrozili Krásňania. V 54. minúte sa dostali do brejku, Ševčík však strelil len do brankára. O päť minút neskôr Macura zatiahol po pravej strane, prudko vypálil, tá ale išla nad Strakovu bránu. Snaha hostí nepriniesla žiadnu gólovú šancu. V 87. minúte sa v takej príležitosti ocitol Gábor, jeho prudkú prízemnú strelu však Straka špičkou kopačky vytlačil mimo.

Domáca obrana bola až do záverečného hvizdu na mieste a ubránila svoj triumf.

Góly: 39. Chupáč, 44. Rajnoha. ŽK: Staňo, Gábor, Ďuratný – Štefanka, Litwiak. Rozhodoval: Burger. 150 divákov.

KRÁSNO N. KYSUCOU: Lastovica – Ďuratný, Boris, Ševčík, Jakubec, Gábor (89. Riecky), Koleno, Rajnoha, Macura (90. Gašper), Staňo, Chupáč.

ŽARNOVICA: Straka – Blahút J., Blaho, Jacko, Suslov, Blahút P., Urgela, Štefanka, Širáň (76. Bahna), Kovchar (46. Nitško), Litwiak.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Nesluša a Korňa velia tabuľkám Čítajte

Ostatné výsledky: Lučenec – Liptovská Štiavnica 2:1, Rimavská Sobota – Poltár 4:1, Zvolen – Liptovský Hrádok 1:0, Fiľakovo – Ružomberok B 1:0.

Zápasy Námestovo - Kalinovo a Oravské Veselé - Martin sa neuskutočnili.

Makov – Diviaky 4:1 (1:0)

Úvod zápasu patril domácim hráčom, mali častejšie loptu na kopačkách. Hostia pozorne bránili a vykrývali priestor na vlastnej polovici ihriska. Prvý gól padol v 24 minúte po peknej štandardnej situácii, keď Filo z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Bágela.

Diviaky zareagovali zvýšenou aktivitou a do konca polčasu zamestnávali domácu obranu. Vypracovali si dve výrazné šance, zabránil im však výborný Kňazovič.

Po obrátke boli lepší hostia, tlačili sa pred domáce pokutové územie. V 60. minúte obohral obrancu Machynu Kollár a následný pohodlný center Dianovský ľahko usmernil za chrbát domáceho brankára. Hostia vycítili šancu na dobrý výsledok a tlačili sa dopredu. Domáci im prekvapujúco prenechali aktivitu, čo sa nepáčilo divákom.

O všetkom rozhodla dobrá forma Kňazoviča, ktorý zneškodnil tutovku Kollára. Následne Stolárik rozohral akciu na Fila, ktorý pekne našiel Štefanca a ten z hranice šestnástky z prvej rozvlnil sieť. Po tomto momente začali Diviaky hrať vabank, čo bola voda na mlyn domácich futbalistov. Na konečných 4:1 upravil dvoma gólmi nestarnúci Křenek. Oba strelil v sklze, jeden hlavičkou. Fanúšikovia napokon svojich hráčov vytlieskali, ktorí aj napriek nepresvedčivému výkonu vysoko vyhrali nad svojím súperom z Turca a pripísali si ďalšie tri body.

Góly: 24. Filo, 72. Štefanec, 84. a 87. Křenek – 60. Dianovský. ŽK: Filo – Boďa, Horváth, Magoč. Rozhodoval: Gregorec. 100 divákov.

MAKOV: Kňazovič – Machyna, Korček, Martinka (74. Šmehíl), Ilkić (88. Kazík), Ometák, Ševčík J., Stolárik (90. Pavlík), Štefanec, Srečković (64. Křenek), Filo (85. Masnica).

DIVIAKY: Bágel – Ižip, Horváth, Dianovský, Ladňák, Kollár, Magoč, Koleno, Boďa, Mucha (63. Hrivňák), Repáň.

Žabokreky – Staškov
Zápas je preložený na 6. septembra.

Ostatné výsledky: Rosina – Stráňavy 0:2, Bobrov – Závažná Poruba 1:2, Teplička nad Váhom – Dolný Kubín 4:1, Belá-Dulice – Rajec 2:1, Bánová mala voľno.

Skalité – Predmier 1:0 (0:0)

Celý zápas mali Skaliťania územnú prevahu. Súpera tlačili na jeho polovici, vytvorili si veľké množstvo stopercentných šancí, ktoré ale nedokázali premeniť. Snaženie domácich o gól viac ráz zmaril aj brankár Uríček fantastickými zákrokmi. Predmier nemal výraznejšiu šancu, Skalité v 73. minúte rozhodlo gólom z penalty. Po tomto okamihu začali hostia nakopávať lopty na skalitskú obranu a v závere duelu si takto vypracovali jednu šancu. Víťazstvo domácich je zaslúžené, zápasu by svedčal väčší gólový rozdiel. Za výkon a bojovnosť patrí skalitským hráčom vďaka.

Góly: 73. Mudrík F. (pk). ŽK: Mikula – Klus T. Rozhodoval: Náther. 100 divákov.

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Križek, Lušňák, Mikula, Borovička, Melišík, Mudrík F., Špilák, Mudrík V., Gavenčiak.

PREDMIER: Uríček – Pistovčák S., Klus T., Bačík, Šebík, Klus M., Pistovčák T., Hujo, Smolka, Čillík, Novák.

Vysoká nad Kysucou – Strečno 3:1 (0:1)

Aj keď hostia sa v zápase ujali vedenia, víťazstvo napokon ostalo doma. Vysoká mala veľa šancí, množstvo z nich spálila. Domáci mohli nastrieľať aj viac gólov, ale zabránil im v tom dobrým výkonom brankár Matejčík. Hostia, naopak, vyťažili z mála striel maximum.

Dobré stretnutie odohral dvojgólový Planeta, najmä jeho prvý gól zo štandardnej situácie z ľavej strany, zo vzdialenosti približne 26 metrov bol výstavný. Domáci boli po celý čas lepším mužstvom, tri body zaslúžene ostávajú doma.

Góly: 63. a 87. Planeta, 6. Barčák – 26. Beháň J. ŽK: Pavlica – Ilovský, Beháň P., Kosa, Bielik. ŽK: Pavlica – Ilovský, Beháň P., Kosa, Bielik. Rozhodoval: Matejčík. 100 divákov.

VYSOKÁ: Malík – Pavlica, Barčák, Putorík, Červenec, Planeta (88. Dorman), Nekoranec, Putorík P. (79. Kovalík), Krajči, Pavlica, Putorík J.

STREČNO: Matejčík – Samec, Beháň P., Bielik, Tučník, Tichý (71. Syrovatka), Štadani (68. Melo), Ilovský (88. Kocian), Beháň J., Kosa, Kašjak.

Varín – Čierne 1:2 (0:2)

Po úvodných šanciach sa prvýkrát dostala lopta za domáceho brankára Ružičku v 24. minúte, keď sa presadil Unzetig. Predsezónna posila z Terchovej, Peter Puček, navýšil vedenie hostí o tri minúty neskôr. Po zmene strán sa domáci snažili výsledok zmeniť. Hostia mohli svoje víťazstvo spečatiť, ale Ružičku neprekonali. V závere sa domácim podarilo znížiť Repáňom, no vyrovnanie už neprišlo. Varín aj naďalej ostáva posledný.

Góly: 90. Repáň – 24. Unzeitig, 27. Puček. Rozhodoval Diabelko, 150 divákov. ŽK: Krišica (ČIERNE).

VARÍN: Ružička – Repáň, Ondráš, Šutovský, Kadrliak, Cvacho, Ferjanec, Hruška T., Lopušan, Hruška P. (60. Staník), Kubík (71. Zavoďančík).

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, Unzeitig, Malik (57. Časnocha M.), Časnocha T., Krenželák (83. Švancár), Kubalík (78. Cyprich), Baláž (81. Padych), Puček.

Turzovka – Kysucké Nové Mesto 2:4 (2:2)

Turzovčania vstúpili do duelu dobrou nohou. Po dvoch obrovských šanciach Ciesaríka a jednej Šmahajčíka sa ujala až strela Bytčanka, ktorý zo 16-tich metrov vymietol z voleja šibenicu.

Hostia otočili zápas v rozpätí piatich minút z dvoch pokutových kopov, z ktorých druhý bol veľmi diskutabilný. Turzovka vyrovnala do polčasu taktiež z penalty, ktorú premenil Šmahajčík. Po zmene strán posadila hostí na koňa situácia, keď domácemu brankárovi vypadla ľahká lopta a Kubala pohodlne skóroval. Futbalisti Kysuce pôsobili na ihrisku lepším dojmom, mali lepší pohyb, domáci zas hrozili brejkmi. Zápas definitívne rozhodol ďalší kuriózny gól, keď hosťujúci brankár prekvapil z výkopu toho domáceho.

Góly: 7. Bytčanek, 41. Šmahajčík – 12. a 19. Kohút (oba pk), 49. Kubala, 84. Šteiniger. ŽK: Bytčanek, Hudek – Struharňanský, Šteiniger, Bugáň. Rozhodoval: Štrba. 100 divákov.

TURZOVKA: Sliž – Rovňaník P. (52. Zatkuliak), Povinec (76. Rovňaník M.), Bytčanek, Letavay, Ciesarík, Šmahajčík, Pavlík, Slíž (69. Hudek), Král (38. Puchoň), Roman.

KNM: Šteiniger – Jánošík, Bugáň, Beliančín, Mizera (46. Struharňanský), Hrošovský (89. Mužík), Kohút, Čelko (82. Buček), Kačáni, Tomáš (77. Mrmus), Kubala.

Oščadnica – Belá 4:4 (2:1)

Gólovú prestrelku videli diváci v Oščadnici. Na pôdu nováčika pricestoval líder tabuľky, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral. Skóre otvorili už po necelých štyroch minútach hry domáci zásluhou Vaštíka, v 25. minúte však Samuel Šipčiak vyrovnal. Do polčasu sa však Oščadnici opäť podarilo dostať do vedenia, keď v 30. minúte skóroval Poláček.

Hostia po prestávke vybehli zo šatní otočiť výsledok vo svoj prospech, o čom svedčila aj dvojica striedaní. Paradoxne, gól padol opäť do ich siete, keď sa v 52. minúte presadil Gavlák. Belá zapla na vyššie obrátky a do 60. minúty gólom Ševčíka a druhým presným zásahom Samuela Šipčiaka zrovnala skóre.

V 75. minúte Lušňák opäť poslal Oščadnicu do vedenia, v závere zachránil bod pre hostí Rudolf Šipčiak. Domáci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Góly: 4. Vaštík, 30. Poláček, 52. Gavlák, 75. Lušňák – 25. a 59. S. Šipčiak, 56. Ševčík, 89. R. Šipčiak. ŽK: Lušnák, Gončár – Kubík, Tichák. ČK: Bacula. Rozhodoval: Bánovský. 200 divákov.

OŠČADNICA: Sedlák L. – Vaštík, Lušňák, Gavlák, Belák R., Bacula, Poláček (68. Štetina), Franček, Fuňák (83. Gužík), Podmanický, Gončár (88. Jašurek).

BELÁ: Tichák – Macho (46. Švec), Kubík (78. Michalec), Čepela, Melišík, Krška (90. Poliak), Šipčiak R., Gapa, Žingora (46. Mintách – 81. Michalčatin), Ševčík, Šipčiak S.