Oblastný futbal: Zákopčie dostalo debakel, Nesluša je bez prehry

Oblastná liga pokračovala štvrtým kolom.

Ilustračná snímka.(Zdroj: TASR/AP)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Vadičov – Nesluša 1:2 (1:1)

Vadičov doma privítal Neslušu. Zápas bol vyrovnaný, ale so šťastným koncom pre hostí. Tí sa dostali do vedenia ako prví, z ojedinelej príležitosti skóroval Holeščák – 0:1. Domácim sa do prestávky podarilo vyrovnať gólom Zátorského – 1:1.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Súboj na Orave nedohrali, Krásno je posledné

V druhom polčase boli šance na oboch stranách. Domáci tie svoje nevyužili, naopak, hostia svoju príležitosť zužitkovať dokázali a v 72. minúte sa z víťazného gólu tešil Harvančík – 1:2. Nesluša je tak prekvapujúco s plným počtom bodov na čele šiestoligovej tabuľky – skupina A.

Góly: 45. Zátorský – 10. Holeščák, 72. Harvančík. ŽK: Hutira, Minárik, Gera – Kopásek, Belák. Rozhodoval Štefan Trúchly, 85 divákov.

VADIČOV: Brišš – Hutira (72. Králik), M. Minárik, Rudinec, Kubík (81. P. Minárik), Madigár, Martinček, Kohút, Gera, Zátorský, Boris.

NESLUŠA: Helt – Lisko, Kopásek, Janec, Pavlusík (90. Mečiak), Vlček, Belák, Minár, Valjašek (56. Tichý), Holeščák, Harvančík (77. Ploštica).

Rudinská – Lodno 2:1 (0:0)

V Rudinskej sa hral pomerne nervózny vyrovnaný zápas s minimom šancí na oboch stranách v prvom polčase. V druhom polčase sa po štandardnej situácii dostali do vedenia hostia gólom Poništa – 0:1. Gól však domácich naštartoval k obratu, na 1:1 vyrovnával Vlček a o všetkom rozhodol v 83. minúte Zaťovič po veľkom tlaku umiestnenou strelou k pravej žrdi.

Góly: 55. Vlček, 83. Zaťovič – 47. Poništ. ŽK: P. Čupa, Zaťovič, Grešák – Škor, Šamaj. Rozhodoval Lukáš Makyňa, 50 divákov.

RUDINSKÁ: R. Čupa – M. Luciak, Malík, Buček, M. Malíček, P. Čupa, L. Luciak, Zaťovič (90. Švec), Vlček, Kramár (68. R. Malíček), Grešák (88. Králik).

LODNO: Bestvina – V. Kavčiak, S. Ovečka, Poništ, Koprna, Škor, Trnovec, Chovanec, Knapik (30. Franek), T. Ovečka, Šamaj (68. M. Kavčiak).

Snežnica – Ochodnica 0:2 (0:0)

V prvom polčase boli šance na oboch stranách, tie však zostali nevyužité. V druhom polčase urobili domáci dve individuálne chyby, ktoré ich stáli body. Hostia tak v zápase využili chyby domáceho celku a zvíťazili v Snežnici 0:2.

Góly: 74. a 87. Škorík. ŽK: M. Kopas, Svrček – J. Slivka, Čečko. Rozhodoval Miroslav Petrák, 70 divákov.

SNEŽNICA: Nikrmajer – J. Kopas, Remšík, Mičiak, Pápež, Pijak, Bahna (80. Svrček), M. Kopas, Záň, Majtán, Bajánek (73. Ševčík).

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Marčan, J. Slivka, Piják, Čečko, Pečala, Škorík, Tarana, Gavlas (71. Chovanec), Cabada (46. D. Slivka).

Čadca B – Radoľa 2:3 (1:2)

Na Horelicu pricestovala Radoľa. Hostia si vybudovali dvojgólový náskok, keď sa strelecky presadili Š. Vnuk a Žúbor. V 35. minúte sa podarilo znížiť domácim, keď sa z bieleho bodu nemýlil Kopačka – 1:2. Vyrovnať sa však domácim nepodarilo. Hostia rozhodli o svojom triumfe gólom z 85. minúty. Domáci na naň síce vzápätí zareagovali znížením na 2:3, viac ale nedokázali. Radoľa si tak z Horelice odnáša tri body po tesnej výhre o jeden gól.

Góly: 35. Kopačka (z 11 m), 86. Choluj – 12. a 85. Š. Vnuk, 19. Žúbor. ŽK: Chlebek, Šimanica, Polaček, Kopačka – P. Vnuk, Dembický, I. Vnuk, Kubaščík. Rozhodoval Pavol Jantoš, 30 divákov.

ČADCA B: Mitka – Chlebek, Švík, Choluj, Šimanica, Polaček, Štens, Belák, Kopačka, Faťara, Lušňák.

RADOĽA: Tóth – Kuriak, P. Vnuk, Dembický, I. Vnuk, Poláček (46. Kubaščík), Žúbor, Š. Vnuk, Marčan, Gazdík, Mikloš.

Radôstka – Raková 3:1 (2:1)

Hostia vkročili do zápasu lepšie, v 14. minúte viedli po góle Luteru 0:1. Domáci však mali v prvom polčase viac šancí a dve z nich sa im podarilo využiť na strelenie gólu. V oboch prípadoch sa strelecky presadil Boris.

V druhom polčase si Rakovania vytvorili tlak, ktorý však domáci ustáli. V 68. minúte domáci zásluhou Staňa zvýšili na 3:1 a hostia tak stratili šancu na záchranu výsledku.

Góly: 18. a 42. Boris, 68. Staňo – 14. Lutera. ŽK: Poljak, Rafaj, Šimek (RAKOVÁ). Rozhodoval Miroslav Brodňan, 100 divákov.

RADÔSTKA: Seman – M. Harnas, J. Harnas, Boris (83. Kašaj), Staňo (85. Potočár), Strnadel, Repka, Macho (77. Špiriak), Fekula, Lučan (73. Kubala), Kuric (46. Poništ).

RAKOVÁ: T. Kajánek – Lutera, M. Kajánek, Poljak, Rafaj, Majerík, Tatarčiak, Šimek, Jašurek (46. Bednárik), Štetiar (58. Házy), A. Kajánek.

Stará Bystrica – Olešná 1:1 (1:0)

Domáci sa už v 7. minúte rýchlym gólom Štrbu dostali do vedenia – 1:0. Medzišestnástkový futbal bez gólov nezaujal oko diváka. V posledných minútach sa však hosťom podarilo vyrovnať. Pre domácich tak skončil zápas nie moc uspokojivým výsledkom 1:1.

Góly: 7. Štrba – 87. Chrobák. ŽK: Poništ – Kováčik, Dadík. Rozhodoval Jaroslav Maják, 150 divákov.

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný, A. Kulas, B. Fujak, Faktor (73. Beliančin), Kadáš (78. Vojtek), Masnica, Kirn, Poništ, Štrba.

OLEŠNÁ: Machovčák – Belko, Kováčik, Jaroš, Palárik, Zimka, Svitek, Skála (74. Chrobák), Palica (61. Šurík), Ferenčák, Dadík.

Podvysoká – Korňa 2:1 (2:1)

Na Podvysokú pricestovala Korňa. Zápas sa začal s miernym oneskorením a lepšie doň vstúpili hostia, tí už v 6. minúte viedli gólom J. Učníka. Domáci sa však pozbierali a v 25. minúte vyrovnával Turiak – 1:1. Onedlho centroval do šestnástky hostí loptu Smutník, tá sa mu vrátila po odrazenej lopte späť a takmer z rohu ihriska prekonal strelou do horného rohu bezmocného Hrtúsa – 2:1. Do konca zápasu už žiadne góly nepadli. Korňa tak z Podvysokej odchádza naprázdno.

Góly: 25. Turiak, 27. Smutník – 6. J. Učník. ŽK: Furdan, Frolo, M. Bytčánek – P. Hrtús, Miroslav Učník. Rozhodoval Jozef Klušák, 50 divákov.

PODVYSOKÁ: Kapusniak – Furdan, Frolo, Steiniger (70. Bobek), Klago, Turiak, J. Slíž (88. O. Bytčanek), M. Slíž, Gembiczki, Bytčánek (77. Nekoranec), Smutník (90. Chochrúň).

KORŇA: J. Hrtús (62. Brezina) – Kovalík, Srniček (46. Baričák, 53. Miroslav Učník), Dorociak, Tabaček (85. Šamaj), Dička (84. Staník), P. Hrtús, Kašpar, J. Učník, Zborovančík, Michal Učník.

Zákopčie – Nová Bystrica 0:5 (0:3)

Zákopčie v tejto sezóne ešte nebodovalo. Nebolo tomu tak ani v nedeľu. Hostia z Novej Bystrice deklasovali domácich vysoko 0:5 a nepripustili tak žiadnu senzáciu.

Góly: 2. Kováč, 15. a 60. Trúchly, 40. Lokša, 88. Griga. Bez kariet. Rozhodoval František Drozd, 60 divákov.

ZÁKOPČIE: Rovňanik – Kľučka, Cabúk (83. Duraj), V. Zjavka, Halfar, Repák (55. Pavlina), Švík, T. Zjavka, Holienčík, Kuffa (46. Hažík), Klučka.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, M. Cáder, Džurný, Griga, Kováč (65. P. Dubovický), Šadibol (60. Sýkora), Lokša, Trúchly, Kocifaj (79. J. Dubovický), Drozd (60. Duban).

1. Radôstka 4 2 2 0 8:4 8
2. Korňa 4 2 1 1 7:4 7
3. Stará Bystrica 4 1 3 0 10:3 6
4. Podvysoká 4 2 0 2 4:11 6
5. Nová Bystrica 3 1 2 0 8:3 5
6. Olešná 4 1 2 1 5:5 5