TIPOS III. liga Stred: Čadca a Krásno pokračujú v nepresvedčivých výkonoch

Kysucké mužstvá okupujú dno treťoligovej tabuľky.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: VLADIMÍR ADÁMEK)

TIPOS III. liga Stred

Žarnovica - Čadca 4:1 (2:0)

Domáce mužstvo posilnené piatimi hráčmi zo Žiaru nad Hronom začalo aktívnejšie, ale vážnejšiu príležitosť si nevypracovalo. Naopak, hostia sa po krídelnej akcii a zlom vyrazení brankára Pavola dostali do 100-percentnej šance, Kapusniak ale skóre neotvoril. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami, optický tlak mali domáci. V 29. minúte sa po dlhej nakopnutej lopte Litwiak rútil sám na Gavláka. Gólman Čadce nemal šancu a Žarnovica tak išla do vedenia – 1:0. O pár minút neskôr mohli domáci viesť už 2:0, nájazd dvoch hráčov vyriešil Gavlák. Hostia sa snažili kontrovať, dostali sa do zakončenia, ale strely Vukelića a Pliešovského boli nepresné. V nadstavenom čase prvého polčasu domáci po peknej akcii zvýšili na 2:0.

Prečítajte si tiež: Slovák zlomil rekord na trati, kde je umením prísť do cieľa Čítajte

V druhom polčase pokračovali domáci vo svojej hre, dostali sa do tlaku a na 3:0 zvýšili po rohovom kope. Hostia prestriedali, preskupili rady, začali byť aktívnejší a dostávali sa aj do zakončenia. To však nebolo dôrazné. Následne po peknej akcii Davida Kullu na ľavom krídle a spätnej prihrávke na Comu druhý menovaný vymietol pavučinu domácej brány – 3:1. Hostia chceli, snažili sa útočiť, napádali domácich hráčov. V týchto minútach vládli na ihrisku. Prišla však 85. minúta a po zlom vhadzovaní domáci zaútočili. Chybu v obrane Čadce potrestal gólom na 4:1 Širáň. Zápas sa dohrával v pokojnom tempe. Čadca v ďalšom kole doma privíta Liptovskú Štiavnicu, pre obe mužstvá bude tento zápas veľmi dôležitý.

Góly: 29. Litwiak, 45. Štefanka, 50. Jacko, 85. Širáň - 69. Coma. ŽK: Jacko – Pliešovský. Rozhodoval Michal Butora, 100 divákov.

ŽARNOVICA: Pavol - Suslov, Blaho, Jacko, Župa, Antošík (88. Nitško), Pidruchnyi (88. Karvaš), Urgela, Štefanka, Kovchar (72. Blahút), Litwiak (60. Širáň).

ČADCA: Gavlák - Maslík, M. Jarabica, Muráň (85. Samuhel), Kapusniak, Vukelić (64. Pohančeník), Coma, P. Jarabica (83. Špila), Kulla (80. Kubalák), Pliešovský, Kán (57. Kormaňák).

Lučenec - Krásno nad Kysucou 1:0 (1:0)

Favoritom zápasu bol Lučenec, Krásno nad Kysucou však chcelo bodovať. Duel rozhodol jediný gól zápasu. V 16. minúte ho vsietil Beľa, ktorý zabezpečil domácim trojbodový zisk. Krásno nad Kysucou je tak po deviatich kolách na dne tabuľky.

Góly: 16. Beľa. ŽK: Majkút (LUČENEC). Rozhodoval Igor Katreniak, 180 divákov.

LUČENEC: Grujičić - Sarvaš, Janković, Pipíška, Beľa, Trajkovski, Majkút, Tannhauser (69. Rác), Berky (65. Vilhan), Višić, Mazur (80. Mészáros).

KRÁSNO: Lastovica - Ďuratný, Riecky, Pagáč (73. Krupík), Boris, Ševčík (81. Brhel), Jakubec, Gábor, Koleno (87. Gašper), Staňo, Chupáč.

Ostatné výsledky 7. kola: Martin – Rimavská Sobota 1:4.

3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Futbal

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

15 h
Turnaj vo Vysokej nad Kysucou v roku 2015. Zľava Miroslav Petrák ml., Jakub Kolesnáč, Krenželák a Miroslav Petrák st.

Pred svojím prvým zápasom zahviezdil.

18 h
Spoločné foto po testovaní v Kysuckom Novom Meste.

Primátor Marián Mihalda nerozumie, odkiaľ sa berú percentá pozitívnych.

24 h
Jozef Mozol, poradca ministra dopravy SR.

Jeho prvé kroky viedli na stretnutie so zástupcami dolných Kysúc. Zdôrazňuje však, že k dispozícii je celému regiónu.