Oblastný futbal: Na čele sú Radôstka a Rudinská

Oblastná súťaž pokračovala ďalšími zápasmi.

Ilustračná snímka.Ilustračná snímka. (Zdroj: TASR/AP)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Rudinská – Vadičov 2:0 (1:0)

V Rudinskej sa hral bojovný zápas. Viac šancí v prvom polčase mal domáci celok, ale dobre chytal brankár hostí Brišš. Skóre otvoril Miroslav Buček ďalekonosnou strelou z 20. minúty – 1:0. V druhom polčase skórovali opäť domáci. Druhý gól padol v čase, keď mal viac Vadičov. Po peknej akcii, na ktorej konci stál Lukáš Luciak, sa tak zápas skončil výsledkom 2:0.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Bez prehry je už len Makov, derby pre Spartak Čítajte

Góly: 20. M. Buček, 64. L. Luciak. ŽK: Š. Malík, M. Malíček, Zaťovič, Vlček, M. Luciak – Minárik. Rozhodoval Milan Židek, 150 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – J. Buček, Š. Malík, M. Malíček, Čupa, R. Malíček (73. M. Luciak), M. Buček, Zaťovič (90. Švec), Grešák (24. Ondrúšek), Vlček (83. Kramár), L. Luciak.

VADIČOV: Brišš – Hutira (62. Králik), M. Minárik, Rudinec, Madigár, Gera (53. Griga), Martinček, Orieščik, Ochodničan (63. Skrutek), J. Minárik, Zátorský (76. Zuziak).

Čadca B – Lodno 3:3 (3:1)

V 11. minúte sa v Horelici ujali vedenia hostia gólom Škora – 0:1. Potom však domáci zapli motory a do polčasu už viedli 3:1. V druhom polčase však o svoj komfortný náskok prišli. Hostia dvomi gólmi vyrovnali a z Horelice si odnášajú bod.

Góly: 19. Laš, 27. Faťara, 35. Petrák – 11. Škor, 58. Franek, 75. Fujak. ŽK: Šimanica, Kubalák, Faťara – T. Ovečka, Chovanec. Rozhodoval Jaroslav Mindek, 40 divákov.

ČADCA B: Mitka – Kuric, Kormaňák, Švík, Šimanica, Polaček, Kubalák, Petrák (61. Blahovec), Laš, Faťara, Kopačka (46. Belák).

LODNO: Bestvina – S. Ovečka, Škor, Macejko, Trnovec, Fujak, T. Ovečka, Chovanec, Franek, Šamaj, Vajdík.

Snežnica – Nesluša 1:0 (1:0)

Druhú prehru v sezóne pripravila Nesluši Snežnica. Tá zaskočila hostí už v 3. minúte, keď sa presadil Palárec – 1:0. Domáci celý zápas udržali priaznivý výsledok a vybojovali si skalp doterajšieho lídra tabuľky.

Gól: 3. Palárec. Bez kariet. Rozhodoval Ondrej Špalek, 60 divákov.

SNEŽNICA: Nikrmajer – Kopas, Remšík, Mičiak, Pápež (75. Svrček), Pijak, Záň, Palárec (46. Bajánek), Majtán, Bahna, Potočár.

NESLUŠA: Helt – Mečiak (46. Kubala), Lisko, L. Janec, Tichý (77. Repák), Pavlusík (80. Kostelný), Minár, Vlček, Ploštica (65. Kopásek), Holeščák, Belák.

Ochodnica – Radoľa 3:2 (0:1)

Radoľa viedla v Ochodnici v 27. minúte gólom Štefana Vnuka – 0:1. Domáci sa vzchopili k obratu až v druhom polčase, tesne pred koncom zápasu viedli už 3:1. Na konečných 3:2 na konci zápasu znížil druhým gólom v zápase Štefan Vnuk, viac sa už hosťom nepodarilo.

Góly: 48. Gavlas, 78. Židek, 82. Marčan – 27. a 90. Š. Vnuk. ŽK: Marčan, Tarana – Gašinec. Rozhodoval Martin Janec, 60 divákov.

OCHODNICA: Podolák (46. Olejko) – Marčan, J. Slivka, Piják, Čečko (86. Matejka), Škorík (57. D. Slivka), Židek, Tarana, Cabada (63. Minarčin), Randa, Gavlas (83. Pečala).

RADOĽA: Tóth – P. Vnuk, Dembický (24. Gazdík), Šuták, I. Vnuk, Gašinec, Žúbor (66. Kuriak), Š. Vnuk, Kočiš, Marčan, Kubaščík (46. Mikloš).

Radôstka – Zákopčie 6:0 (4:0)

Domáci začali tlakom, už v 6. minúte mal šancu na skórovanie Boris. Prvý gól prišiel z pokutového kopu, ktorého exekútorom bol Anton Fekula, ktorému sa v zápase napokon podarilo streliť hetrik. Peknou strelou spečatil osud odovzdaných hostí v závere Repka.

Góly: 13., 36. a 69. Fekula (prvý z 11 m), 16. Macho, 45. Boris, 80. Repka. ŽK: V. Zjavka (ZÁKOPČIE). Rozhodoval Róbert Fonš, 158 divákov.

RADÔSTKA: Seman – M. Harnas, Kuric (55. J. Fekula), J. Harnas, Boris (73. Kašaj), Staňo (57. T. Pilka), Strnadel, Repka, Macho (66. Kubala), A. Fekula, P. Pilka (46. Lučan).

ZÁKOPČIE: Rovňanik – Kľučka, Adamčík (46. Jašurek), Halfar, Riško (78. Duraj), Holienčík, Krupík, Pavlina, V. Zjavka, Švík (77. Kuffa), T. Zjavka.

Stará Bystrica – Raková 3:0 (0:0)

Hostia prišli do Starej Bystrice s jedenástimi hráčmi. Domáci prvý polčas z dvoch vyložených šancí Seka ešte neskórovali. Hneď v úvode druhého polčasu sa po individuálnej akcii presadil Fujak a otvoril skóre. V 62. minúte po krásnom prieniku Kadáša Seko zvýšil náskok na 2:0. Domáci zavŕšili víťazstvo gólom Faktora v závere zápasu.

Góly: 51. Fujak, 62. Seko, 90. Faktor. ŽK: Kadáš, Faktor – Vojvodík. Rozhodoval Pavol Hrtús, 150 divákov.

STARÁ BYSTRICA: Švík (87. Strenitzer) – R. Fujak, Novotný, B. Fujak (84. T. Vojtek), Kadáš (70. M. Vojtek), Masnica, Ďuriš, Halvoník (64. Faktor), Poništ, Seko (79. Janíček), Štrba.

RAKOVÁ: T. Kajánek – Lutera, M. Kajánek, Štetiar, Krištofík, Rafaj, Házy, Bednárik, Vojvodík, Kubov, Golis.

Podvysoká – Nová Bystrica 3:2 (2:1)

Nová Bystrica vstúpila do zápasu lepšie, po rohovom kope si loptu do vlastnej siete poslal Frolo – 0:1. Odpoveď však na seba dlho nenechala čakať, predĺžený center na zadnú tyč našiel práve nešťastníka z predošlej situácie a ten sa hlavičkou nemýlil – 1:1. V 34. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď sa pred samotným brankárom ocitol Smutník a ten prestrelil Poništa – 2:1.

Po prestávke však udreli hostia, využili nepresnú prihrávku, lopta sa dostala až k Vidosavljevičovi a ten krížnou strelou k tyči vyrovnal na 2:2. V 64. minúte sa na bránu rútili domáci, brankár Poništ však zatiahol ručnú brzdu a domáci zahrávali pokutový kop. Tatarku však brankár vychytal a v bráne neskončila ani následná dorážka. Domáci sa predsa len tešili o minútu neskôr, keď za obranu zabehol Smutník a zoči-voči brankárovi nezaváhal – 3:2.

Góly: 25. Frolo, 34. a 65. Smutník – 17. Frolo (vl. gól), 52. Vidosavljević. ŽK: Gembiczki, Smutník – P. Dubovický, Kocifaj. Rozhodoval Jaroslav Maják, 100 divákov.

PODVYSOKÁ: Kapusniak – Furdan, Frolo, Turiak, Slíž, Gembiczki, Smutník, Slúka, Kanálik (80. Krnáč), Bytčanek, Tatarka (71. Bobek).

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Drozd (46. Držiak), Cabadaj, Cáder, P. Dubovický, Griga, Kováč, Kocifaj (46. Vidosavljević), Lokša, Trúchly (82. Šadibol), J. Dubovický.

Korňa – Olešná 1:4 (0:1)

Oslabená Korňa doma privítala Olešnú. Vstup do zápasu vyšiel hosťom, tí sa po góle Sviteka tešili z vedenia 0:1. V druhom polčase mohli domáci vyrovnať, no Dička penaltu nepremenil. Svoje zlyhanie však napravil, pretože o minútu bolo jeho zásluhou už 1:1. V 60. minúte však zápas zlomili vo svoj prospech hostia, zo štandardnej situácie sa presadil Zimka. Olešná ešte dvoma gólmi potvrdila svoje víťazstvo 1:4.

Góly: 52. Dička – 36., 82. a 87. Svitek, 60. Zimka. ŽK: Palárik (OLEŠNÁ). Rozhodoval Rastislav Staškovan, 100 divákov.

KORŇA: J. Hrtús – Kovalík, Srniček, Dorociak (55. Staník), Tabaček, Dička, P. Hrtús, Kašpar, J. Učník (69. Šamaj), M. Učník (78. Malík), M. Učník (78. Malík).

OLEŠNÁ: Badžgoň – Belko (46. Bocko), L. Palica, Kováčik, Jaroš, S. Palica (60. Kubiš), Palárik, Zimka, Svitek (90. Chrobák), Krenželok (52. Šurík), Ferenčák (86. Dadík).

1. Radôstka 6 4 2 0 18:5 14
2. Stará Bystrica 6 3 3 0 17:3 12
3. Olešná 6 3 2 1 13:7 11
4. Podvysoká 6 3 0 3 8:17 9
5. Nová Bystrica 6 2 2 2 13:10 8
6. Korňa 6 2 1 3 9:12 7