Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Čadca premrhala náskok, Makov opäť bodoval naplno

Futbalové súťaže pokračovali ďalšími zápasmi.

Čadca (v modrom) sa prepadla na poslednú priečku v tabuľke.Čadca (v modrom) sa prepadla na poslednú priečku v tabuľke. (Zdroj: VLADIMÍR ADÁMEK)

TIPOS III. liga Stred

Čadca – Liptovská Štiavnica 2:3 (1:0)

Zápas sa začal v slušnom tempe, domáci chceli od úvodu stretnutia diktovať tempo hry. V 3. minúte ušiel po kraji Kapusniak, jeho strelu zastavila žrď. Domáci boli naďalej aktívni a opäť Kapusniak po peknej akcii zoči-voči brankárovi neuspel. Po tomto momente sa osmelili aj hostia, ich šancu zmaril pozorný Gavlák. Ďalšia šanca prišla po úniku Dávida Kullu, ktorý taktiež sám pred brankárom neuspel. O pár minút neskôr vyšla spolupráca Kapusniaka s Patrikom Jarabicom a druhý menovaný otvoril skóre – 1:0. Domáci pokračovali v ofenzívnom futbale, z čoho plynuli štandardné situácie. Nedokázali sa však presadiť, chýbala väčšia agresivita v zakončení.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Naša práca je poslaním, tvrdí majster sveta v požiarnom útoku Čítajte

Druhý polčas začal v podobnom duchu ako ten prvý. Domáci chceli streliť druhý gól, ale šance Kapusniaka a Vukelića ostali nevyužité. Hostia vyrážali do brejkov, ale obrana Čadce bola pozorná. V 67. minúte sa na šestnástke dostal k odrazenej lopte Kulla a peknou strelou k tyči zvýšil na 2:0. Hostia neboli nebezpeční, vyzeralo to, že o zápase je definitívne rozhodnuté. Domáci mali ďalšie šance, ktorými mohli zvýšiť náskok na 3:0. No, naopak, potvrdilo sa známe nedáš – dostaneš. Po chybe domácej obrany hosťujúci útočník Omasta uspel proti Gavlákovi a v 79. minúte bolo 2:1.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5HWS na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5HWS na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.

6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  9. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  10. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?

Sídliská špatia rezervačné tabule.

S parkovacou politikou sa borí aj okresné mesto Čadca.

2 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.