Oblastný futbal: V Nesluši rozhodol Žúbor, v Zákopčí exceloval Turiak

Oblastná súťaž pokračovala ďalším kolom.

Ilustračná snímka.Ilustračná snímka. (Zdroj: TASR/AP)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Rudinská – Čadca B 5:1 (3:1)

Horeličania pricestovali do Rudinskej len desiati. Pre domácich to bola aj preto pomerne jednoznačná záležitosť. Rudinská celý zápas dominovala, hralo sa takpovediac na jednu bránu.

Góly: 2. Grešák, 32. L. Luciak, 43., 51. M. Luciak, 59. Buček – 37. Polaček. ŽK: Čečotka (ČADCA B). Rozhodoval Miroslav Brodňan, 40 divákov.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak, M. Malíček, M. Buček, Malík, Zaťovič, R. Malíček, Ondrúšek, J. Buček, Grešák (80. Švec).

ČADCA B: Mitka – Čečotka, Choluj, Vessa, Belák, Štens, Grečmal, Petrák, Lušňák, Polaček.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Krásno získalo bod, Makov prvýkrát kapituloval Čítajte

Vadičov – Snežnica 6:0 (2:0)

Vadičov v zápase dominoval vo všetkých aspektoch hry. Nepremenil ešte viacero príležitostí a s prehľadom zvíťazil nad Snežnicou vysoko 6:0.

Góly: 28. Boris, 36. a 86. Martinček, 60. Martinček (z 11 m), 65. Králik, 74. Gera. Bez kariet. Rozhodoval Lukáš Makyňa, 120 divákov.

VADIČOV: Brišš – Hutira (54. Gera), M. Minárik, Urbaník (65. Králik), Madigár, Boris, Orieščik, Kubík (50. Ochodničan), J. Minárik (60. Griga), Zátorský, Martinček.

SNEŽNICA: Gáper – Kopas, Remšík, Mičiak (54. Mráčnik), Ševčík, Nikrmajer (60. Svrček), Bahna (46. M. Palárec), Záň, Majtán (32. F. Palárec), Potočár, Bajánek (76. Šamaj).

Nesluša – Radoľa 0:1 (0:0)

Nesluši sa po veľmi dobrom štarte do sezóny prestáva dariť. Z posledných štyroch zápasov prehrala až tri. V sobotu bola jej súperom Radoľa, navyše po dlhšej dobe hrali domáci na vlastnom ihrisku v Nesluši. O jediný gól zápasu sa za hostí tesne po prestávke postaral Žúbor. Hráči Radole nadviazali na výkon z predošlého kola a v Nesluši zvíťazili 1:0.

Gól: 49. Žúbor. ŽK: Šlapka, Holeščák – Kuriak, P. Vnuk, Gašinec. Rozhodoval Richard Čambora, 60 divákov.

NESLUŠA: Helt – Pavlusík, Lisko, Šlapka (73. Repák), Tichý, Belák, Minár, Harvančík, Vlček (80. Kopásek), Holeščák (87. Kloták), Ploštica (56. Kubala).

RADOĽA: Zátek – Kuriak, P. Vnuk, Šuták, I. Vnuk (80. Mikloš), Gašinec, Š. Vnuk (84. Poláček), Žúbor, Kočiš (90. Dembický), Marčan, Kováč (58. Kubaščík).

Lodno – Ochodnica 1:4 (1:2)

Lodno doma privítalo Ochodnicu. V 32. minúte viedli domáci gólom Vajdíka 1:0, ale o chudobný náskok prišli už o pár minút. Ochodnica ešte do prestávky otočila stav stretnutia na 1:2. V druhom polčase už góly padali len do domácej siete. V 51. minúte zvyšoval na 1:3 Škorík a skóre uzavrel v závere stretnutia Matejka – 1:4.

Góly: 32. Vajdík – 38. Pečala, 41. Gavlas, 51. Škorík, 89. Matejka. ŽK: Kavčiak – Marčan, Gavlas, D. Slivka. Rozhodoval Róbert Fonš, 150 divákov.

LODNO: Bestvina – Kavčiak, S. Ovečka, Minár, Fujak, Vajdík, Franek, Chovanec, Poništ, T. Ovečka, Šamaj.

OCHODNICA: Olejko – Marčan, Čečko (46. D. Slivka), Randa, Tarana, Gavlas (85. Matejka), Mokáň, Pečala (83. Chovanec), Škorík, J. Slivka, Cabada (46. Vavrek).

Nová Bystrica – Olešná 3:1 (2:0)

Domáci podali v oklieštenej zostave proti kvalitnému súperovi výborný výkon a zaslúžene zvíťazili, keď ešte viacero príležitostí zostalo nevyužitých. Zápas mal náboj, bojovnosť, ale aj nervozitu, veď padlo osem žltých kariet a dve červené. Rozhodcovia si však zápas ustrážili.

Góly: 6. Duban, 18. a 59. Trúchly – 89. Svitek. ŽK: Štrba, Džurný, Kováč, Drozd, J. Dubovický, P. Dubovický – Palárik, Chrobák, ČK: 74. Šadibol – 73. Šurík. Rozhodoval Milan Židek, 100 divákov.

NOVÁ BYSTRICA: Kulich – Cabadaj, Štrba, Džurný, M. Griga, Kováč (78. Sýkora), Duban, Trúchly, Drozd (46. Šadibol), J. Dubovický, P. Dubovický.

OLEŠNÁ: Machovčák – L. Palica, Kováčik, Jaroš (27. Šurík), Kubiš, Palárik, Svitek, Bocko, Chrobák (69. S. Palica), Ferenčák, Zimka.

Radôstka – Stará Bystrica 2:4 (0:3)

Hostia už v 2. minúte otvorili skóre, z rohového kopu sa presadil Novotný – 0:1. Po hektickej hre hostia zvýšili už na 0:2, keď sa presadil Halvoník. Po peknej strele Fujaka z 20. minúty kapituloval brankár domácich už tretíkrát – 0:3. V druhom polčase kopali domáci pokutový kop, ten však Fekula nepremenil. Po ňom mal ten istý hráč opäť možnosť skórovať, ale Švíka neprekonal. Následne domáci kapitulovali štvrtýkrát. Domáci si po góle na 0:4 ešte vytvorili tlak, ktorý využili na korigovanie stavu na 2:4. Stará Bystrica zvíťazila v Radôstke zaslúžene 2:4.

Góly: 76. Kubala, 85. Harnas – 2. Novotný, 11., 68. Halvoník, 20. Fujak. ŽK: M. Harnas – A. Kulas, Halvoník, Štrba, Faktor. Rozhodoval Pavol Hrtús, 200 divákov.

RADÔSTKA: Seman – M. Harnas, J. Harnas, Staňo, Repka (69. Kubala), Macho, A. Fekula, Lučan, T. Pilka, Poništ, J. Fekula (46. P. Pilka).

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný, A. Kulas (82. Beliančin), B. Fujak, Kadáš (50. Masnica), Ďuriš, Halvoník (71. Vojtek), Poništ, Seko (27. Faktor), Štrba.

Zákopčie – Podvysoká 2:4 (1:1)

Domáci sa do vedenia dostali v 36. minúte zásluhou Švíka – 1:0. Ich vedenie však netrvalo dlho, zakrátko Turiak vyrovnal zo štandardnej situácie. Podvysoká mala po zmene strán viac šancí. Gólovo sa však presadila v 55. minúte, keď skóroval opäť Turiak – 1:2. Hralo sa zo strany na stranu a domáci taktiež zahodili pár sľubných šancí. Ku koncu zápasu však duel definitívne rozhodol svojimi dvomi presnými zásahmi už štvorgólový Turiak. Domácim sa už len podarilo v závere korigovať na konečných 2:4.

Góly: 36. Švík, 86. Klučka – 40., 55., 78., 85. Turiak (tretí z 11 m). ŽK: Adamčík, T. Zjavka (ZÁKOPČIE). Rozhodoval Štefan Trúchly, 50 divákov.

ZÁKOPČIE: Rovňanik – Kľučka (46. Klučka), Adamčík (85. Cabúk), Hažík, Riško, T. Zjavka (73. Duraj), Krupík, Pavlina, V. Zjavka, Halfar (62. Jašurek), Švík.

PODVYSOKÁ: Srníček – Furdan, Frolo, M. Slíž, Gembiczki, Smutník (85. Slovák), Slúka, Kanálik, Bobek, J. Slíž (79. Nekoranec), Turiak.

Raková – Korňa 0:8 (0:4)

Raková v omladenej nekompletnej zostave nastúpila doma proti Korni len s desiatimi hráčmi. Vzdorovať vydržali domáci len dvadsať minút. Hostia využili nepriaznivú situáciu a odovzdanej Rakovej nasúkali osem gólov. Korňa si tak odnáša tri body.

Góly: 21. a 40. Dorociak, 25. a 56. Dička, 35. a 89. Hrtús, 69. Srniček, 82. Michal Učník. Bez kariet. Rozhodoval Rastislav Staškovan, 50 divákov.

RAKOVÁ: Kajánek – Lutera, Rafaj, Golis, Poljak, Bednárik, Házy, Vojvodík, Štetiar, Turiak.

KORŇA: J. Hrtús (69. Badžgoň) – Kovalík (59. Ježík), Srniček, Dorociak, Dička, Staník, P. Hrtús, Kašpar, J. Učník, Michal Učník, Kubina (46. Šamaj).

1. Stará Bystrica 8 5 3 0 24:7 18
2. Radôstka 8 5 2 1 22:10 17
3. Podvysoká 8 5 0 3 13:19 15
4. Korňa 8 4 1 3 20:14 13
5. Nová Bystrica 8 3 2 3 18:14 11
6. Olešná 8 3 2 3 15:12 11