Oblastný futbal: Stará Bystrica je aj naďalej bez prehry

Oblastná súťaž pokračovala deviatym kolom.

(Zdroj: TJ POKROK)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Radoľa – Lodno 10:3 (4:3)

V Radoli videli diváci gólové hody. Prvý polčas bol vyrovnaný s gólmi a šancami na oboch stranách. Domáci vyhrávali 3:0, hostia zápas zdramatizovali a do šatní sa šlo za stavu 4:3. Po prestávke to už bola jasná dominancia domáceho celku. Ten napokon po gólovom uragáne zvíťazil nad Lodnom 10:3.

Góly: 7., 19. a 86. Žúbor, 16. a 55. Š. Vnuk, 34. a 72. Kováč, 70. a 84. Poláček, 82. I. Vnuk – 27., 30. Fujak, 43. S. Ovečka (z 11 m). ŽK: Gazdík, P. Vnuk, Poláček – S. Ovečka, Šamaj. Rozhodoval Štefan Trúchly, 45 divákov.

RADOĽA: Gazdík – Kuriak, P. Vnuk, Šuták (76. Radolský), I. Vnuk, Gašinec, Š. Vnuk, Žúbor, Kočiš (46. Kubaščík), Marčan (46. Dembický), Kováč.

LODNO: Bestvina – S. Ovečka, Obrk, Škor, Fujak, Vajdík, Franek, Chovanec, Rajtek (69. Macho), T. Ovečka, Šamaj.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Šmahajčík strelil hetrik, triumf Zborova zariadil Pagáč Čítajte

Snežnica – Čadca B 1:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral v Snežnici medzišestnástkový futbal bez gólov a s ojedinelými šancami. Druhý polčas začali veľkou šancou domácich, strela zo šestnástky však v sieti neskončila. V 70. minúte po chybe v domácej obrane šli hostia sami na brankára, ten zatiahol „ručnú brzdu“. Z následnej penalty sa Čadca B ujala vedenia, úspešným exekútorom bol Lušňák – 0:1. Domáci otvorili hru a následkom toho inkasovali druhýkrát z kopačky Polačeka – 0:2. Na konci zápasu Snežnica znížila na 1:2, avšak na ďalší gól už nemala viac času. Vyrovnaný zápas priniesol plný bodový zisk pre hostí z Horelice.

Góly: 86. Pápež – 70. Lušňák (z 11 m), 81. Polaček. ŽK: Nikrmajer, F. Palárec – Blahovec. Rozhodoval Pavol Hrtús, 50 divákov.

SNEŽNICA: Nikrmajer – Kopas, Remšík, Mičiak (85. Šamaj), Pápež, Pijak, F. Palárec (79. Majtán), Bahna, Záň (46. M. Palárec), Potočár, Bajánek.

ČADCA B: Mitka – Čečotka, Choluj, Grečmal, Petrák, Lušňák (79. Bartok), Polaček, R. Vessa, L. Vessa, Blahovec, Faťara (70. Štens).

Nesluša – Rudinská 0:0

Nesluša doma privítala dovtedajšieho lídra tabuľky Rudinskú, ktorá mala zo zápasov vonku lichotivú bilanciu. V zápase sa však zrodila len bezgólová remíza, a tak si oba tímy prvýkrát v sezóne pripísali do tabuľky po jednom bode.

ŽK: Janec, Holeščák – M. Luciak, R. Malíček. Rozhodoval Jaroslav Maják, 100 divákov.

NESLUŠA: Helt – Pavlusík, Lisko, Janec, Tichý, Belák (80. Kloták), Minár, Valjašek (87. Repák), Šlapka, Holeščák, Ploštica (60. Kubala).

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Luciak, L. Luciak, M. Malíček, M. Buček, Malík, R. Malíček, Ondrúšek, J. Buček, Grešák (81. Králik), Čupa.

Ochodnica – Vadičov 0:1 (0:0)

V Ochodnici sa čakalo na gól až do 75. minúty, kedy premenil pokutový kop hosťujúci Martinček – 0:1. Za zmienku stojí aj fakt, že brankár hostí Brišš neinkasoval a udržal si čisté konto už tretí zápas po sebe.

Góly: 75. Martinček (z 11 m). ŽK: Pečala, Vavrek – M. Minárik, Martinček. Rozhodoval Petr Sikora, 100 divákov.

OCHODNICA: Olejko – Marčan, Matejka (75. Chovanec), Piják (49. Židek), Škorík, Pečala, Vavrek, Tarana, Cabada (69. Slivka), Randa, Gavlas.

VADIČOV: Brišš – Kubík (88. Hutira), Skrutek, M. Minárik, Urbaník, J. Minárik, Orieščik, Martinček, Ochodničan, Boris, Zátorský (66. Králik).

Korňa – Zákopčie 1:0 (0:0)

Do Korne pricestovalo Zákopčie. To dlho držalo priaznivý výsledok húževnatou a defenzívnou hrou, zodpovedne bránilo a domáci sa tak nevedeli dostať do stálej kombinácie. Hostia navyše viackrát pohrozili aj z brejkov. Domáci sa upracovanou hrou napokon dostali do vedenia, v 65. minúte zariadil víťazstvo Hrtús.

Gól: 65. Hrtús. ŽK: T. Zjavka (ZÁKOPČIE). Rozhodoval Jaroslav Mindek, 80 divákov.

KORŇA: J. Hrtús – Srniček (60. Plaček), Dorociak, Dička (53. Veselka), Staník (64. Tabaček), P. Hrtús, Kašpar, J. Učník (79. Ježík), Michal Učník, Miroslav Učník, Kubina.

ZÁKOPČIE: Rovňanik – Kľučka, Adamčík, Cabúk, Halfar, T. Zjavka, Pavlina, Repák, V. Zjavka, Kuffa (73. Gabriš), Švík.

Podvysoká – Stará Bystrica 1:2 (0:1)

Stará Bystrica sa ujala vedenia na Podvysokej už v 5. minúte. Prvú strelu ešte domáci brankár vyrazil pred seba, na následnú dorážku Halvoníka už nedočiahol – 0:1. Domáci po góle prevzali iniciatívu, tlačili sa dopredu a chceli zo zápasom niečo urobiť. Hostia však poctivou hrou nepustili domácich do šance. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia. V 59. minúte prišlo k nepríjemnej udalosti. Hráč hostí Peter Halvoník si pri páde na zem zlomil kľúčnu kosť. Hostia v 86. minúte poistili výsledok, po faule rozohrali štandardku, na ktorej konci bol Seko – 0:2. Domáci v dlhom 8-minútovom predĺžení stihli znížiť, viac sa im už nepodarilo.

Góly: 90. Furdan – 5. Halvoník, 86. Seko. ŽK: Furdan, M. Slíž – R. Fujak, Kulas, Faktor, M. Vojtek. Rozhodoval Ondrej Špalek, 150 divákov.

PODVYSOKÁ: Kapusniak – Gembiczki, Furdan, Poláček, Turiak, Slúka (65. Bytčánek), M. Slíž (72. Šulek), Smutník (82. Nekoranec), Bobek, J. Slíž, Kanálik (39. Krnáč).

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný, Kulas, B. Fujak, Faktor (46. Beliančin), Masnica, Halvoník (59. M. Vojtek), Poništ, Seko (90. Šustek), Štrba.

Olešná – Raková 3:1 (2:1)

Zápas Olešnej s Rakovou sa niesol vo vyrovnanom duchu. Domáci využili svoje šance, boli efektívnejší, hostia, naopak, svoje šance nedokázali pretaviť do gólovej podoby. Zápas definitívne rozhodol v 85. minúte Svitek a stanovil na konečných 3:1.

Góly: 9. Chrobák, 45. Zimka, 85. Svitek – 17. Poljak. ŽK: Krištiak, Marek Ferenčák – Vojvodík, Šimek, Kovaliček. Rozhodoval Miroslav Petrák, 100 divákov.

OLEŠNÁ: Machovčák – L. Palica, Kováčik, Krištiak (76. S. Palica), Palárik, Svitek, Bocko, Chrobák (57. Kubiš), Dadík (61. Cyprich), Ferenčák, Zimka.

RAKOVÁ: Kotuľa – Lutera, Rafaj, Poljak, Vojvodík (58. Bednárik), Gulčík, Majerík, Roman, Šimek, Krištofík, M. Kajánek (68. Kovaliček).

Nová Bystrica – Radôstka 2:3 (1:2)

Radôstka sa v Novej Bystrici dostala do vedenia už v 8. minúte. Domáci na gól dokázali odpovedať prakticky ihneď. Gólový obrat sa však nekonal, Fekula dvoma gólmi zmaril bodové šance domácich. Tí sa ešte vzchopili v 80. minúte a znížili na 2:3.

Góly: 18. a 80. Trúchly – 8. Staňo, 37. a 69. Fekula. ŽK: Džurný, Kováč, Držiak – Staňo, Fekula. Rozhodoval Milan Zacher, 90 divákov.

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Džurný, Griga, Kováč, Duban, Lokša, Trúchly, Držiak, Drozd (46. Cáder), J. Dubovický, P. Dubovický.

RADÔSTKA: Seman – M. Harnas, Staňo, Repka, A. Fekula, J. Fekula, Kubala (62. T. Pilka), Boris (74. P. Pilka), Strnadel, Kuric, Mihalík (88. Lučan).

1. Stará Bystrica 9 6 3 0 26:8 21
2. Radôstka 9 6 2 1 25:12 20
3. Korňa 9 5 1 3 21:14 16
4. Podvysoká 9 5 0 4 14:21 15
5. Olešná 9 4 2 3 18:13 14
6. Nová Bystrica 9 3 2 4 20:17 11