Oblastný futbal: "El Clásico" ovládol Pokrok

Stará Bystrica zvládla jeseň bez jedinej prehry.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Daniel Stehlík/Cvak.sk)

VI. liga Quick Sport skupina A

Snežnica – Radoľa 1:6 (0:3)

Hostia od začiatku dominovali, celý zápas mali pevne pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili nad domácimi, ktorí vyznievali odovzdaným dojmom.

Góly: 75. Bahna – 3. a 18. Š. Vnuk, 20. Marčan, 53. a 55. Žúbor, 85. Poláček. R: František Drozd, 80 divákov, ŽK: Gašinec.

SNEŽNICA: Nikrmajer – Kopas, Remšík, Majtán, Pápež, Bajánek, F. Palárec (25. M. Palárec), Bahna (82. Šamaj), Mičiak, Ševčík, Vajčovec.

RADOĽA: Zátek – Kuriak, P. Vnuk (55. Poláček), Dembický, Šuták, I. Vnuk, Gašinec, Š. Vnuk, Žúbor, Kočiš, Marčan (85. Radolský).

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čadca prehrala, Vysoká bude zimovať na prvom mieste Čítajte

Rudinská – Ochodnica 3:0 (1:0)

Zápas bol viac-menej v rukách domáceho celku. Rudinská územne aj herne v zápase dominovala a hru pretavila do strelených gólov. O zaujímavý „kúsok“ sa postaral Malíček, ktorý center na zadnú tyč šiel spracovať hruďou, svojím spracovaním však prekvapil obranu aj brankára a lopta skončila v sieti.

Góly: 35. Grešák, 58. M. Malíček, 78. Zaťovič. R: Milan Zacher, 80 divákov, ŽK: Surovčák, Minarčin, Čupa, Chovanec, Gavlas.

RUDINSKÁ: Gašinec – M. Malíček, Buček, Malík, R. Malíček, P. Čupa, Zaťovič (78. Kramár), Vlček, L. Luciak (86. Blaha), Ondrúšek, Grešák (46. M. Luciak).

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, Marčan, Minarčin (67. Matejka), Piják, Pečala, Židek, Tarana, Slivka, Chovanec, Gavlas.

Vadičov – Lodno 2:1 (1:0)

Vadičov potvrdil rolu favorita. V 14. minúte sa dostali domáci do vedenia zásluhou Urbaníka – 1:0. Upokojujúci zásah však prišiel až v 83. minúte z kopačky Martinčeka – 3:0. Ten sa aj ukázal ako kľúčový, keďže v závere sa hosťom podarilo znížiť.

Góly: 14. Urbaník, 83. Martinček – 90. Minár. R: Miroslav Brodňan, 100 divákov. ŽK: Minárik, Kavčiak, Šamaj.

VADIČOV: Brišš – Hutira, M. Minárik, Madigár, Kubík, Urbaník (56. Boris), Orieščik, Martinček, Ochodničan, J. Minárik, Králik (72. Kohút).

LODNO: Bestvina – Chovanec, Fujak, P. Minár, Škor, Franek (38. Ovečka), M. Minár, Martikán, V. Kavčiak, Šamaj (85. M. Kavčiak), Vajdík (64. Birčiak).

Čadca B – Nesluša 3:1 (1:0)

Čadca B vstúpila do zápasu lepšie, v 33. minúte poslal svoj tím do vedenia Lušňák. Po zmene strán na neho nadviazal Polaček, keď v 50. minúte premenil pokutový kop. Ďalší pokutový kop, tentokrát na druhej strane, kopal Holeščák a Nesluša dostala šancu niečo so zápasom ešte urobiť. Všetko však zmaril gólom v poslednej minúte Šimanica – 3:1.

Góly: 33. Lušňák, 50. Polaček (z 11 m), 90. Šimanica – 84. Holeščák (z 11 m). R: Pavol Hrtús, 60 divákov, ŽK: Tichý, Krenžel.

ČADCA B: Mitka – Samuhel (74. Chlebek), Choluj, Vessa, Grečmal, Čečotka (80. Krenžel), Štens, Petrák, Lušňák (61. Šimanica), Faťara (67. Kubulek), Polaček.

NESLUŠA: Helt – Pavlusík, Vlček (74. Kostelný), Lisko, Tichý (90. Šarlina), Belák (52. Mečiak), Minár, Ploštica (78. Kloták), Janec (67. Kubala), Holeščák, Harvančík.

VI. liga Quick Sport skupina B

Stará Bystrica – Nová Bystrica 4:0 (1:0)

Bystrické derby sa hralo na ťažkom a podmočenom teréne. Domáci sa hneď v 3. minúte ujali vedenia gólom Seka. Hostia odpovedali strelou do tyče. V druhom polčase sa výkon Novej Bystrice zlepšil. Zoznámili sa lepšie s terénom ako domáci a mali viacero šancí. Paradoxne ich však nevyužili a trestali, naopak, domáci. Exportnou strelou z priameho kopu zvýšili na 2:0 Faktor. V 82. minúte Seko dával už na 3:0 a konečný stav stretnutia uzavrel v závere zápasu Fujak – 4:0.

Góly: 3. a 82. Seko, 70. Faktor, 90. Fujak. R: Jaroslav Maják, 250 divákov, ŽK: Cáder, Faktor, Šadibol, Dubovický.

STARÁ BYSTRICA: Švík – R. Fujak, Novotný (86. M. Kulas), A. Kulas, B. Fujak (70. Šustek), Faktor (85. Kirn), Masnica, Beliančin, Brisuda, Poništ, Seko (82. Vojtek).

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Cabadaj, Cáder, Džurný, Lokša, J. Dubovický, Kováč, Šadibol (70. P. Dubovický), Vidosavljević, Trúchly, Drozd (46. Držiak).

Podvysoká – Olešná 4:2 (3:1)

V susedskom derby privítala Podvysoká Olešnú. Hostia sa dostali do vedenia v 17. minúte zásluhou Zimku – 0:1. Domáci však ešte v prvom polčase otočili nepriaznivý stav a do prestávky viedli 3:1. Po zmene strán v 66. minúte potvrdil víťazstvo domácich Slúka – 4:1. Hostia v 75. minúte korigovali Svitekom len na rozdiel dvoch gólov. Podvysoká si udržala výsledok a zvíťazila v derby 4:2.

Góly: 26. a 34. Turiak, 45. Smutník, 66. Slúka – 17. Zimka, 75. Svitek. R: Jaroslav Mikula, 150 divákov, ŽK: Furdan, Palica, Poláček, Turiak, Slúka, Krištiak, Ferenčák, Šurík.

PODVYSOKÁ: Kapusniak – Furdan, Poláček (80. Slovák), Turiak, Slúka, M. Slíž (70. Nekoranec), Smutník (90. Chochrúň), J. Slíž, Tatarka, Bobek, Steiniger (65. Fránek).

OLEŠNÁ: Machovčák – L. Palica (85. Janíček), Kováčik, Jaroš, Kubiš, Krištiak (63. Chrobák), Palárik, Svitek, Krenželok (46. Šurík), Ferenčák, Zimka.

Radôstka – Korňa 5:1 (4:1)

Druhá Radôstka doma privítala tretiu Korňu. Domáci viedli v prvom polčase 4:0 a bolo už prakticky rozhodnuté. Za hostí zaznamenal čestný úspech v 43. minúte Hrtús. Po zmene strán domáci zvýšili ešte raz svoj náskok. Z pokutového kopu sa nemýlil Fekula, ktorý zaknihoval hetrik.

Góly: 2. Staňo, 23., 25., 57. (11 m) Fekula, 35. Strnadel – 43. Hrtús. R: Štefan Trúchly, 60 divákov, ŽK: Veselka, Kašpar, Plaček, Repka.

RADÔSTKA: Seman – J. Fekula, M. Harnas, Strnadel, J. Harnas, Boris (62. Lučan), Mihalík, A. Fekula, Staňo (71. T. Pilka), Repka (82. P. Pilka), Macho (77. Kubala).

KORŇA: J. Hrtús – Kovalík, Veselka, Tabaček, P. Hrtús, Kašpar (59. Valčuha), Plaček, P. Hrtús, M. Učník, M. Učník, Kubina.

Zákopčie – Raková 0:0

Ďalšie derby 12. kola sa konalo v Zákopčí. Domáca Slávia privítala susedov z Rakovej. Hral sa futbal z jednej strany na druhú. Domáci mali aj niekoľko príležitostí na skórovanie. Zápas však nakoniec skončil remízou. Pre domácich to bol druhý zisk bodov v sezóne.

R: Pavol Jantoš, 70 divákov. ŽK: Hažík, Jašurek, Gulčík, Kajánek.

ZÁKOPČIE: Rovňanik – Kľučka, Adamčík (66. Klučka), T. Zjavka, Halfar, Hažík, S. Duraj, Repák (46. P. Cabúk), V. Zjavka, Krupík, Švík.

RAKOVÁ: T. Kajánek – Majerík, Lutera, Vojvodík, Rafaj, Jašurek (61. Turiak), Házy, Gulčík, Štetiar (85. Bednárik), A. Kajánek, Krištofík.

1. Stará Bystrica 12 9 3 0 40:12 30
2. Radôstka 12 8 3 1 32:14 27
3. Korňa 12 6 1 5 25:26 19
4. Podvysoká 12 6 1 5 19:25 19
5. Nová Bystrica 12 5 2 5 24:22 17
6. Olešná 12 4 2 6 23:23 14