Kalamity sú na Kysuciach čoraz častejšie. Obrovskú snehovú zažili vo februári 2012. Štát vtedy vyplatil za záchranárske práce 331 600 eur 23 obciam z okresu Čadca. Tie počas živelnej pohromy financovali pohonné hmoty, pracovnú silu či ťažké mechanizmy, ktoré si požičali od súkromníkov. Skončila dokonca tragédiou. Dôchodca zo Zákopčia chcel zhodiť ťažký sneh zo strechy. Ten ho zavalil.
Pomáhal vojenský vyslobodzovací tank
Ťažká technika pomáhala v kysuckom regióne napríklad aj v januári 2006. Vtedy kalamita najviac postihla Turzovku, tiež Klokočov, Korňu, Krásno nad Kysucou, Makov, Zákopčie, Staškov, Čierne, Vysokú nad Kysucou, Podvysokú, Olešnú, Skalité a Svrčinovec. Pri odstraňovaní snehu zasahovala v niektorých obciach technika a vojenský vyslobodzovací tank, ktorý mal sťaženú prácu, pretože sneh bol veľmi ťažký.

Kalamitnú situáciu ako prví vtedy vyhlásili v Klokočove. Nezjazdné tam zostali miestne komunikácie aj štátne cesty. Požiadali preto o pomoc Záchranný pluk zo Žiliny s tankom.
Najhoršie dopadla nafukovacia hala
Ďalšie obrovské návaly snehu zažili Kysuce napríklad v októbri 2009. Zo všetkých stavebných objektov bola na tom najhoršie nafukovacia športová hala v Turzovke, ktorá je dnes už minulosťou, keďže ju v roku 2015 demontovali. Návaly snehu vtedy prelomili jej kopulu dovnútra a pod váhou mokrého snehu jej hrozilo pretrhnutie. Nepomohla ani snaha hasičov a jedinou záchranou bolo jej „vyfúkanie“, odčerpanie niekoľko desiatok hektolitrov vody a čakanie na lepšie počasie, kedy ju mohli opäť postaviť. Nemalé peniaze vytiahla z obecných a mestských pokladníc zimná údržba, ktorá začala príliš skoro. Pre ilustráciu, v Čadci v októbri 2009 len počas 4 dní vynaložili na ňu 997 €. Kalamita spôsobila poriadne starosti aj elektrikárom, keďže na mnohých miestach vyvrátilo stĺpy elektrického vedenia. Bez prúdu sa pre spadnuté stromy na elektrické drôty ocitli aj obyvatelia osady U Chmúry vo Vychylovke.
Mohlo tam dokonca dôjsť k tragédii, keďže na cestu vedúcu k osade spadli drôty, ktoré boli pod prúdom. Na opravách sa podieľalo len v tejto časti Kysúc 21 pracovníkov SSE Žilina spolu s ďalšími 15 z dcérskej spoločnosti, ktorých privolali na výpomoc s ťažkou technikou. Tá bola potrebná najmä v neprístupných terénoch. Niekoľko dní odstraňovali kalamitné poruchy na hranici svojich možností a vzhľadom na padajúce stromy aj na hranici bezpečnosti. V obci Klokočov museli vyhlásiť mimoriadnu situáciu. Napadlo tam toľko snehu, že ľudia sa nemohli dostať do práce, deti do škôl. Problémom boli takisto popadané stĺpy elektrického vedenia.