Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Tristo kilometrov za troma bodmi

Prvá liga žien vo florbale mala na programe 18. kolo.

Wild Girls na ceste domov z úspešného zápasu v Košiciach. Wild Girls na ceste domov z úspešného zápasu v Košiciach. (Zdroj: WILD GIRLS)

Cassovia Velesis Košice – Wild Girls Čadca 4:5 (1:1, 1:0, 3:3)

Na najdlhší trip aktuálnej prvoligovej sezóny sa Wild Girls vybrali v nedeľu v skorých ranných hodinách. Cieľom bolo zopakovať triumf proti Košiciam z predchádzajúcej časti sezóny a získať ďalšie dôležité body pred prípadným play-off.

Prečítajte si tiež: Tretia liga mu nechýba. V Staškove sú výborné podmienky na futbal, tvrdí Polka Čítajte

Úvodný gól dostali takpovediac hneď po tom, ako vystúpili z autobusu. Od tretej minúty prehrávali najtesnejším skóre, podarilo sa im však vyrovnať ešte v prvej časti hry zásluhou Dominiky Mariňákovej, ktorá sa po zranení vrátila do zostavy.

Po prestávke začali hosťujúce florbalistky dôkladnejšie plniť pokyny trénera Petra Jurgu a do vedenia poslala Čadčianky Klára Chovancová. V nastolenom trende pokračovali aj v úvode tretej dvadsaťminútovky, keď zvýšili na 4:1 gólom Ivany Rechtoríkovej a druhý presný zásah pridala Mariňáková.

Wild Girls si však vzápätí vybrali aj slabšiu chvíľku. V rozpätí dvadsiatich sekúnd medzi 52. a 53. minútou inkasovali dva góly a v ďalšej časti hry sa Košičankám dokonca podarilo vyrovnať. Zvýšené tempo hry s miernou prevahou na strane Čadce vyústilo do samostatného nájazdu, ktorý 22 sekúnd pred koncom spoľahlivo premenila Božena Juricová. Wild Girls tak z východu vezú plný počet bodov a ostávajú na ôsmej priečke, zaručujúcej postup do vyraďovacích bojov. Pred svojím nedeľňajším súperom, nachádzajúcim sa na deviatom mieste, majú aktuálne päťbodový náskok.

Tréner Peter Jurga po zápase pre MY Kysucké noviny povedal: „Do Košíc sme cestovali s vedomím, že musíme bodovať. Tomu sme prispôsobili i tréningový proces. Nechceli sme sa uspokojiť s remízou, išli sme si po plný počet bodov. K tomu sa postavili všetky hráčky zodpovedne, od prvej až po tretiu päťku, ktorú sa nám konečne podarilo zložiť. Zistili sme, že tretia formácia je potrebná, dokonca v tomto zápase dokázala skórovať. Celkovo, všetky hráčky predviedli dobrý výkon a napriek menšiemu zaváhaniu v tretej tretine sme zápas doviedli do víťazného konca.“

Góly: Krajčiová 2, Senčáková, Safarová – Mariňáková 2, Chovancová, Rechtoríková (Zemaníková), Juricová (ts)

WILD GIRLS: Poláčková M. (Drábová) – Chovancová, Mariňáková, Šusteková, Juricová, Zemaníková, Kretíková, Poláčková A., Hegyiová, Gašparíková, Olšiaková, Honíšková, Rechtoríková, Cerchlanová, Šutaková.

1. Nemšová B 14 14 0 0 161:71 42
2. Partizánske 15 12 1 2 139:87 37
3. ŠK Lido 14 10 1 3 102:63 31
4. KNM B 15 9 1 5 127:82 28
5. Trenčín 14 7 2 5 91:87 23
6. Mútne 15 6 1 8 92:104 19
7. Dukla BB 15 5 0 10 79:102 15