Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Hádzanári bojovali o body v Hlohovci

V nedeľu 24.3. vycestovali mladší i starší žiaci MŠK Kysucké Nové Mesto na zápasy Považskej ligy do Hlohovca, kde má svoj domovský stánok miestny klub Sporta.

Hádzanári MŠK Kysucké Nové Mesto.Hádzanári MŠK Kysucké Nové Mesto. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Ako prví boli v akcii starší žiaci, ktorí v prvom zápase nastúpili proti domácim. Chlapci mali trošku pomalší úvod, keď naše technicky kvalitnejšie družstvo malo problém presadiť sa cez tvrdú, miestami až agresívnu hru súpera. Trpezlivou hrou však odpor súpera zlomili už na konci prvého polčasu a v druhom polčase už svoj náskok iba zveľaďovali.

Prečítajte si tiež: Kavuliak: Som sklamaný z výkonu mojich zverencov (HLASY TRÉNEROV) Čítajte

Po záverečnej siréne a odchode starších žiakov do šatní vybehli na palubovku mladší žiaci, ktorí si to rozdali rovnako s domácimi rovesníkmi. To, čo bolo napísané o tvrdosti hráčov Hlohovca v zápase starších žiakov, platilo i v tomto stretnutí. Ani tu sa však naši mladíci nenechali zaskočiť a bezpečne doviedli zápas do víťazného konca.

Posledné stretnutie hracieho dňa odohrali opäť starší žiaci proti družstvu Štart Nové Zámky. Toto už bol zápas, ktorý lahodil oku, obe mužstvá predviedli množstvo kvalitných a technicky zvládnutých akcii. Bohužiaľ, mladí Kysučania nedokázali polčasové vedenie udržať a nakoniec prehrali o dva góly.

Mladší žiaci

MŠK Kysucké Nové Mesto – Sporta Hlohovec 21:17 (12:7)

KNM: Adam Lulek, Sebastián Kmošek – Šimon Čuraj, Tomáš Straňak, Gabriel Kaňuk, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, ZVD: Miloš Hartel.

Starší žiaci

MŠK Kysucké Nové Mesto – Sporta Hlohovec 34:25 (17:13), MŠK Kysucké Nové Mesto – Štart Nové Zámky 30:32 (15:14)

KNM: Timotej Lulek – Šimon Čuraj, Matúš Cetera, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Najbližší program

V sobotu vycestujú mladší i starší žiaci do Martina, kde v športovej hale na Podháji zohrajú stretnutia Majstrovstiev Trenčianskeho a Žilinského kraja. Obe družstvá zohrajú stretnutia s miestnymi celkami MHáK Martin a THA Martin.