Máme síce internet, ale ako konštatuje Ladislav Hrubý: „Noviny sú noviny“. Má ich poruke a kedykoľvek môže do nich nazrieť. „Sám som zopár rokov robil novinársku robotu, aj keď bola vtedy iná situácia, ako je teraz,“ spomína.
Ladislav učí na Základnej škole v Zákopčí a vo voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe (najmä počas letnej dovolenky, keď majú žiaci prázdniny). Vyšlo mu už jedenásť kníh, dvanásta je „na ceste“. Píše poviedky i romány o Kysuciach, o ľuďoch, ktorí tam žijú a ktorých dôverne pozná.

„A práve vaše noviny sú tie, ktoré mi pomáhajú zorientovať sa v čase a v toku informácií, z ktorých si treba vyberať. Z novín sa vždy dozviem to podstatné, čo práve potrebujem vedieť,“ hovorí. Kupuje ich v obchode a neraz priamo od kolportéra na ulici. Keďže domov dochádza z Čadce autobusom, má čas si ich hneď prezrieť a prelistovať.
„Vždy ma v nich čosi upúta. Čo sa týka rubrík, najradšej mám, samozrejme, tie, ktoré informujú o aktuálnych udalostiach uplynulého týždňa. Takže najskôr si prečítam spravodajstvo a potom sa sústredím, ak sa dá, aj na iné články,“ prezrádza. Aj to, že vždy mal rád reportáže o zaujímavých ľuďoch, krajinách, historických i súčasných udalostiach. „Rád nazriem tiež do kultúrneho okienka, teda čo sa deje v oblasti kultúry a či vôbec ešte existuje čosi z pôvodnej kultúry, pretože sa do nej dostávajú cudzorodé prvky, lacná zábava podfarbená peňažným koloritom. Peniaze, žiaľ, rozhodujú o všetkom, aj o výtvoroch ducha. Kedysi sa na podobné veci zvlášť vyčleňovali prostriedky, preto sa aj kultúre v pravom slova zmysle darilo oveľa viac,“ pridáva svoj názor.
Rád si prečíta zaujímavosti o obciach či farnostiach. Pri tom všetkom, samozrejme, nemôže chýbať šport. Ako vraví: „Mnohí z nás sú športoví fanúšikovia a držia palce svojim.
Som rád, že MY Kysucké noviny sa rokmi vyprofilovali a majú už svoje osvedčené rubriky. Samozrejme, ak práve sedím pri počítači, ťuknem na vašu webovú stránku. Nájdem tam aj staršie články, ba také, čo boli uverejnené pred viacerými rokmi. Na toto je internet dobrý.“
V škole počas vyučovania i mimo neho sa snaží upriamiť pozornosť žiakov na čítanie z tlače – takéto čítanie u nich podporuje slovnú zásobu a ovládanie pravopisu. „Musia to však vyskúšať a potom zistia, že v