Perspektíva Kysúc je v čistej, zdravej a bezpečnej vode rieky KYSUCA

Starostlivosť o krajinu je jednou z kľúčových úloh pre zabezpečovanie environmentálnej, potravinovej, sociálnej a klimatickej bezpečnosti, v ktoromkoľvek kúte Slovenska, kraja i samotnej obce.

Doterajší sektorový prístup k starostlivosti o krajinu zvyšuje riziká zhoršovania stavu vo viacerých vzájomne úzko súvisiacich oblastiach:

1. stav vôd (nedostatok vody v pôde aj v podloží – vysychanie prameňov, zhoršovanie kvality vôd, nedostatok zrážok s predlžovaním obdobia sucha);

2. environmentálna oblasť (ubúdanie biodiverzity);

3. potravinová bezpečnosť (pokles produkčného potenciálu pôd);

4. klimatické riziká (prehrievanie krajiny, nárast frekvencie aj intenzity extrémov v počasí a živelných pohrôm);

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

5. sociálne riziká (zhoršovanie podmienok pre život, chudoba až nedostatok potravín a hlad – rozpad sociálnej súdržnosti, migračné vlny, a to až celosvetového rozsahu.

Kľúčovým nedostatkom sektorového prístupu je jeho nízka účinnosť, prinášajúca neefektívnosť. A to v dôsledku toho, že ochranu krajiny nerieši integrovane a komplexne, používa sektorovo zamerané drahé riešenia. Zákonitým dôsledkom je potom nedostatok zdrojov, neriešenie problémov v potrebnom rozsahu a pokračovanie zhoršovania stavu. Všetky vyššie uvedené problémy majú spoločný základ. Nedostatok vody v krajine.

Revitalizáciou poškodenej a vysušenej krajiny povodia rieky Kysuca je možné pri obnove poškodenej krajiny na 5 rokov dať prácu viac ako 2-tisíc ľuďom, ktorí si nevedia nájsť uplatnenie na trhu práce.

Práca 2-tisíc ľudí na Kysuciach v priebehu piatich rokov dokáže zvýšiť výdatnosť vodných zdrojov o viac ako 2-tisíc litrov za sekundu kryštáľovo čistej pramenistej vody, zmierniť riziká povodní i živelných pohrôm v regióne, zatraktívniť územie, podporiť konkurencieschopnosť i rozvoj lokálnej ekonomiky za tie isté finančné zdroje, ktoré sa z verejných zdrojov plánujú a neprinášajú náležité efekty.

Preto na úrovni všetkých obcí na Kysuciach odporúčame komplexnou revitalizáciou zhodnotiť vodný potenciál všetkých katastrov a vytvoriť spoločnú iniciatívu miest a obcí, aby územie Kysúc sa stalo trvalo udržateľným, prosperujúcim a dávalo ľuďom v regióne prácu a zároveň napĺňalo ich osobné i profesionálne túžby. Aby v území Žilinského kraja trvalo udržateľne zhodnocovali a trvalo využívali i obnovovali prírodné zdroje pre zdravý štýl života i hospodársky rast regiónu. Zhodnocovaním dažďovej vody, ktorá z regiónu odteká bez úžitku je presne tou komoditou, ktorá môže kraju zvýšiť ekonomickú prosperitu, potravinovú i environmentálnu bezpečnosť.

Preto je potrebné mať jasnú stratégiu a pozvať všetky obce a mestá k spolupráci na zhodnocovaní a zlepšovaní vodného potenciálu všetkých katastrov, ktoré prinesie ekonomický blahobyt, sociálnu, potravinovú, vodnú i klimatickú bezpečnosť všetkým ľuďom žijúcim na Kysuciach. Ak dostanem mandát aj od Kysučanov do europarlamentu, budem obhajcom takých riešení pre Kysuce, ako aj pre všetky regióny Európskej únie.

ZUŽITKUJME MOŽNOSTI EÚ SPRAVODLIVO A S ROZUMOM

Ponúkam moje dlhoročné skúsenosti v oblasti ochrany vôd, klímy, vodnej, potravinovej a klimatickej bezpečnosti a trvalo udržateľného života, podporovaných z EÚ, hlavne ochranu spoločného európskeho domu pred klimatickou zmenou, extrémnymi horúčavami, suchom a imigračnými vlnami. Moja skupina sa dopracovala k riešeniam, ktoré môžu pomôcť Slovensku i svetu zastaviť vysychanie Slovenska, Európy i ostatných regiónov sveta, ktoré trpia nedostatkom vody a hrozí im potravinová i vodná kríza. Môj hlavný cieľ je presadiť cez Európsky parlament legislatívu i finančné nástroje, ktoré pomôžu Slovensku i Európe sa efektívne a systémovo vysporiadať s klimatickou zmenou, extrémnymi horúčavami i nebezpečnými imigračnými vlnami. Uchádzam sa o vašu dôveru a podporu, aby som mal príležitosť prinavrátiť zdravú klímu do Európy.

Kto je Erika Várošová?

Pochádza z Dolného Vadičova. Na Technickej fakulte SPU v Nitre obhájila diplomovú prácu o využití alternatívnych energetických zdrojov na malých usadlostiach s potenciálom využitia pri rozvoji turistického ruchu na Kysuciach. Neskôr sa s rodinou presťahovali do Nemecka. Popri pracovných povinnostiach sa snažila oboznamovať okolie so slovenskými tradíciami a tradičnými remeslami. Desaťročné skúsenosti zo života v zahraničí ukázali, že ľudia v Európe majú záujem o slovenské tradície a slovenskú kultúru.

Prečo kandidujem?

Chcem zviditeľniť Slovensko a región Kysuce v Európe. Spravodlivým využitím európskych finančných dotácií dorovnať životnú úroveň na porovnateľnú s vyspelými štátmi. Na základe autority európskych inštitúcií zastaviť bezbrehý výrub slovenských lesov. Chcem zostať v kontakte so slovenskými občanmi a pýtať sa a počúvať, ako si oni predstavujú spoluprácu a členstvo v EÚ. Keďže nemám za sebou žiadneho sponzora, môžem si dovoliť mať vlastný názor a pomáhať všetkým ľuďom na Slovensku.

Čo budem presadzovať v Európskom parlamente?

Chcem pomôcť zastaviť vysušovanie Slovenska zadržaním dažďovej vody, a tým bojovať proti povodniam. Znížiť znečistenie ovzdušia budovaním cyklistickej infraštruktúry a použitím alternatívnych energetických zdrojov. Ale hlavne, chcem podporiťprácu s mládežou, rozšírením programu ERASMUS.

Objednávateľ: Demokratická strana, Račianska 69/B, Bratislava 831 02, IČO: 30866880
Dodávateľ: Petit Press a. s, Sládkovičova 1, Nitra. IČO: 3579253

Tlačová správa je komerčným textom a nijako neprezentuje názor redakcie. Za jej obsah a rešpektovanie zákonných noriem zodpovedá zadávateľ. Viac informácií na:https://www.petitpress.sk/uploads/media/pravidla_politicka_inzercia_4.2010.pdf

Tlačová správa je komerčným textom a nijako neprezentuje názor redakcie. Za jej obsah a rešpektovanie zákonných noriem zodpovedá zadávateľ. Viac informácií na: https://www.petitpress.sk/uploads/media/pravidla_politicka_inzercia_4.2010.pdf

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Kysuce

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 306
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 414
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 230
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 257
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 889
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 408
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 554
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 091
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu