Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Svrčinovec rozstrieľal Vysočanov

Korňa - Zborov 7:0,(2:0) Chitil 2, Košeľa 2, Korduliak P, Mucha, Tkačík. Výborný futbal, tak sa dá v krátkosti charakterizovať predvedený výkon, ale len zo strany domácich Korňancov. Hostia, ktorí si už nemôžu dovoliť strácať body, akoby na ihrisku "spali". Naopak domáci v druhom polčase spustili gólostroj, čoho výsledkom je sedemnásobná úroda v sieti hostí. R Kubica, 100.
KORŇA: Srníček - Vyrobik, Dorociak (70. Blažek), Pet. Korduliak, Pav. Korduliak, Ligáč, Tkáčik, Kubala, Košeľa (78. Michaliček), Mucha, Chytil. ZBOROV: Macák - Podolák, Noskovič, Dračšák, Košťál (10. Slapka (20 Jedinák), Kocifaj, Litva, Koňušík, Minkoš, Čimbora, Zuzčák.
Podvysoká - Snežnica 3:1 (2:1), 15. Kubizna, 45. Bytčanek, 83. Klago - 43. Snieško. Pri veľmi zlých podmienkach sa na ťažkom teréne začalo dariť domácim. Predvádzali útočnú hru, hostia sa v tej chvíli stačili iba brániť. Už v 15. min otvoril skóre Kubizňa. Dve minúty pred koncom prvého polčasu však hostia vyrovnali. No o dve minútky nato už mal líder opäť navrch. Po zmene strán sa síce Snežnica snažila tlačiť, ale zbytočne. Domáci svoje víťazstvo potvrdili v 83. min, keď Klago zvyšuje na konečných 3:1. R Bohovič, ŽK: P. Bytčánek - Benadik, 100.
PODVYSOKÁ: P. Bytčanek st. - Comorek, P. Bytčanek ml. Ligač, Pajer, Sliž (74. Turiak), Perďoch, Klago, Svinček, M. Bytčanek, Kubizna (86. J. Perďoch).SNEŽNICA: Jašo - P. Palarec, J. Sniežko, Ľ. Palarec, Úkrop, Beňadik, Hlavaty, Sniežko Peter, Tomáš, Bahna, S. Tomáš.
Staškov - Ochodnica. Tento zápas sa nedohral. Ako nás informovali naši dopisovatelia, stretnutie sa skončilo už v 12. min. Dôvod: hostia nastúpili v počte osem hráčov. Zápas sa ukončil za stavu 2:0. Góly dali Juráš a Haluščák. O výsledku tohto zápasu však rozhodnú až za zeleným stolom. R Jašúrek
STAŠKOV: Čmelík - Juráš, Králik, Gotwald, Haluščák, Kubaška, Ligač, Holičár, Hulik, Štrkáň, Furdan.
Kysucký Lieskovec B/Lodno - Čierne 1:2, (1:1), Majchrák, Špiriak. z penalty. Absolútne slušný a korektný zápas sa odohral na domácej pôde Kysuckého Lieskovca B/Lodna. Diváci aj napriek zlému počasiu, ktoré v nedeľu futbalu naozaj neprialo, videli veľa šancí na oboch stranách. Tie však ani hostia ani domáci nedokázali využiť. V prvej 45. minútovke padli len dva góly na oboch stranách. Hostia s potrebou vyhrať začali na súpera tlačiť. Z nariadenej penalty zvýšili. Domáci sa ešte päť minút pred koncom snažili vyrovnať, strela však tesne minula.
KYSUCKÝ LIESKOVEC B/LODNO: Slíž - Bugáň, Janek, Matúš, Ceniga, R. Fujak, Hoferica, V. Fujak, Mihalda, Škorik, Kubala
ČIERNE: Špilák - Ganderák, Gomola, Miko, Fonš, Špiriak, Podolák, Unzetig, Kordek, Jančík, Majchrák.
Radoľa - Nová Bystrica 1:0 (1:0), 20. Žubor. Hralo sa na ťažkom teréne. Hostia z Novej Bystrice prekvapili, začali z ostra, ale gól nie a nie dať. Ako sa hovorí nedáš, dostaneš sa potvrdilo už v 20. min. Žubor to Kováčovi nedaroval. Vyrovnaný zápas však už nepriniesol gól. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Hostia sa ešte snažili získať aspoň bod, no na domácu obranu už nestačili. R Petrák st., 50, ŽK: Džurný, Griga,
RADOĽA: Helt - P. Ľuptovec, Žubor, Ploštica, Paulos (70 Galek), Harceg, Luprich, Šidlo, Kaplik, Ploštica, B. Kaprich. NOVÁ BYSTRICA: Kováč - Skaličan, E. Chmurčiak, P. Chovanec, V. Chovanec (78. Sadibol), M. Chmurčiak (17 Halvoník), Džurny, Griga, Dubovický, Držiak, Kulich.
Vysoká nad Kysucou - Svrčinovec 2:8 (0:1), Kubištel, Jančík, - 40. Kulla 3, Krajina 2, J. Krkoška. 2 , M. Krkoška. Prvý polčas bola hra vyrovnaný. Hostia sa ujali vedenia v 40 min. Po nudnom začiatku to však prišlo. V druhom polčase sa gólman Sojka nestačil čudovať. Strely na bránu padali jedna za druhou. Domáci úplne vypustili obranu, čo vzápätí využili hostia. Zápas dohrali pod vlastnou taktovkou. Využili každý útok, z čoho sa zrodilo osemgólové víťazstvo. V 45. min Svrčinovčania dokázali, že vedia hrať futbal aj o dve triedy lepšie. R Klušák, 30 ŽK: Jančík, Kolenák, Het- Staškovan, M. Krkoška, ČK: J. Krkoška.
VYSOKÁ: Sojka - Bančák (80. Bavlšík), Kubačák, Planeta, Odnoga (71. Bavlšík), Kolenak, L. Kolenak K. Hetflajs (46. Yajac), Jančík, Kubištel, Altof.
SVRČINOVEC: Slovák - P. Kulla (88 Halfar), Alojz Kulla, Jaro Kulla, Jozef Krkoška, Krajina, Stráňava, Janoštiak (46 Kubišta), Staškovan, Jurga, M. Krkoška.
Turzovka - Rudina nehralo sa pre zlý terén.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 624

Čadčania budú môcť počas dvoch víkendových dní využiť možnosť otestovať sa v niektorom z jedenástich odberových miest, ktoré budú otvorené od 8:00 do 18:00.

Pri víkendovom plošnom testovaní v Čadci v rámci celoslovenského skríningu obyvateľstva na ochorenie COVID-19 bude pomáhať aj jedenásť lekárov z Poľska.