Žilinské béčko podľahlo Čadci Kysucký Lieskovec zdolal lídra

BYTČA - ZVOLEN
0:1 (0:1)
Gól: 10. Bohuš.
Domáci mohli skórovať už v úvode zápasu, keď sa v šestnástke uvoľnil Gabaj, no jeho prudká strela trafila len hosťujúceho brankára. Gól padol o tri minúty na opačnej strane, keď ľahký center domáca obrana podcenila a hosťujúci Bohuš ho usmernil do prázdnej brány. O minútu mali domáci šťastie, keď po strele Borgoňa zabránilo gólu brvno. V týchto fázach zápasu sa hra domácim vôbec nedarila, kombinácia viazla, z čoho ťažili hostia a niekoľkokrát sa dostali do šancí. Najväčšiu príležitosť domácich mal Beneš, jeho hlavička len tesne minula hosťujúcu bránu. Druhý polčas začali domáci predsa len lepšie a zatlačili súpera k bráne, no šance končili prevažne na hranici šestnástky a strelecké pokusy sa cez prehustenú obranu k bráne nedostali. Hostia sa viacmenej sústredili na udržanie tesného výsledku. Do konca stretnutia sa na veľkej snahe domácich a niekoľkých šancách, na výsledku už nič nezmenilo. ŽK: Gajdošík - Bohuš, Želiezka. Rozhodoval Likavcová, 100 divákov.
BYTČA: Hájek - Šimoník, Trnovec, Ďurdík, Čikota (55. Kresáň), Raždík (73. Červenec), Gajdošík, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš. Tréner Feješ
Dušan Beníček
RUŽOMBEROK B - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:1 (0:0)
Góly: 75. Božok (11m) - 87. Kohút.
Za sychravého počasia na umelej tráve v Ružomberku videli domáci len priemerný futbal. Hostia po stredajšej vysokej prehre v B. Bystrici sa zamerali na prísnu defenzívu. Domáci mali celý prvý polčas prevahu bez gólového efektu. Fernandes sa dostával do dobrých šancí, v jednom prípade trafil do tyče. Jeho trestný kop v 35. min Kuciak vyrazil a hneď nato Bakošovi bravúrne chytil strelu do šibenice. Hostia pohrozili len v 15. min, keď Golianovu strelu Šavol chytil. V 45. min Bakošovu hlavičku obrana hostí vykopla z brankovej čiary. Druhý polčas bol podobný prvému, avšak hostia hrozili po rýchlych protiútokoch a neistých zákrokoch Šavola. V 50. a 67. min z dobrých pozícií netrafili bránu. V 72. min sa ocitol agilný Chovanec pred Kuciakom, ale ten mal deň a strelu vyrazil. V 75. min bol opäť v gólovej šanci Chovanec, obrana hostí ho faulovala a Božok z pokutového kopu nekompromisne prekonal výborného Kuciaka. Chovanec mohol zvýšiť, ale hneď nato prestrelil bránu hostí. Hostia otvorili hru, z protiútokov nastrelili bočnú sieť. V 83. min Šavol chytil hlavičku na brankovej čiare. V 88. min po zaváhaní obrany Kohút hlavou vyrovnal na 1:1. ŽK: Gejdoš - Molnár. Rozhodoval Voler, 100 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Paulus, Jamečný (75. Mičica), Vlček, Golian, Molnár, Padych (62. Kohút), Pučala (90. Špiriak). Tréner Jaroslav Šebik.
Vojtech Žihlavník
KYSUCKÝ LIESKOVEC - LUČENEC 4:2 (3:0)
Góly: 23., 30. a 47. Matúš, 26. Vojvoda (z 11 m) - 62. a 66. Rapi.
Vedúci celok tretej ligy Lučenec, najmä v prvom polčase priveľmi neoslnil. Domáci svoju prevahu zužitkovali v 23. min, keď Matúš ideálnu prihrávku premenil vo vedúci gól. V 26. min hostia zahrali v pokutovom územi rukou a Vojvoda zvýšil na 2:0. O štyri minúty Mihlada potiahol akciu po pravej strane, ideálne nahral Matúšovi, ktorý nekompromisne zvýšil na 3:0. Hostia v týchto fázach len sporadicky ohrozovali domácu bránu, naopak boli to domáci, ktorí mohli zvýšiť vedenie, ale Matúš strelil len do Michalíka. Po obrátke v 47. min domáci zvýšili Matúšom na 4:0. Potom prebrali iniciatívu hostia a v 62. min znížili Rapim a o štyri minúty neskôr to bol opäť Rapi, ktorý svojím druhým gólom upravil stav zápasu na konečných 4:2. V závere zápasu sa hostia snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale domáca obrana s brankárom sa už nedala prekvapiť. ŽK: Blahuta, Škorík, Marčan - Balaško, Doležal, Berky, Ilko, Csanyi. Rozhodoval Ihring, 80 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Marčan, Hornák, Blahuta, Dančík, Vojvoda, Gállik, Sedliaček, Matúš (63. Panáček), Škorik (83. Trnovec), Mihalda (90. Bocko). Tréner Ivan Janči.
Milan Čimbora
ŽILINA B - ČADCA 0:2 (0:1).
Góly: Gavlák, Kavuliak,
Hralo sa väčšinou medzi šestnástkymi. V 42. min zahral brankár Mucha mimo pokutového územie rukou, za čo bol vylúčený a z následnej penalty dal vedúci gól Gavlák. Po prestávke domáci aj s desiatimi začali lepšie, pokúšali sa vyrovnať, no inkasovali z kopačky Kavuliaka. Hostia potom išli trikrát sami na domáceho brankára, stav sa už nezmenil. ŽK: Vlček - Mlakyta, ČK: Mucha (Žilina B), rozhodoval I. Szabo, 50 divákov.
ŽILINA - Mucha - Mores, Krško, Labant, Hruška, Pečalka, Hubočan, Vlček (42. Tabač), Gottwald, Cabadaj, Repáň (62. Brtnický).
ČADCA kKrišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (88. Jaroš), Kavuliak, Macášek, Mlakyta (83. Revák), Planeta, Gavlák, Časnocha (69. Baláž), Šidlo.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: L. Mikuláš - Rakytovce 4:1 (2:0), 28. a 90. Kašpar, 40. Švárny, 92. Bezák - 72. Fojtík. Revúca - Dukla B. Bystrica B 1:4 (0:2), 57. Buvala - 4. Úškrt, 18. Krivjančin, 68. Gibala, 83. Penov. Žiar nad Hronom - D. Kubín 3:0 (2:0), 8. Páleník, 25. Obert (z 11m), 55. Michaliga.
DOHRÁVKY: Zvolen - Lučenec
1:2 (1:1). Góly: Borgoň - Lupták, Koreň, ŽK: Kubinec, Bohuš - Doležal, rozhodoval Fízel, 400 divákov. Liptovský Mikuláš - Ružomberok B - nehralo sa pre nespôsobilý terén. Kysucký Lieskovec - Turčianske Teplice 0:3 (0:0). Góly: Privitzer 2, Letrik, ŽK: Blahuta, Matúš (K. Lieskovec), rozhodoval Kubačka, 100 divákov. Bytča - Žiar nad Hronom 2:1 (1:1). Góly: Šelmek, Gabaj - Páleník, ŽK: Gajdošík, Ďurdík - Puliš, Hric, rozhodoval T. Kučera, 159 divákov. Revúca - Rakytovce 2:2 (0:2). Góly: Buvala, Lipták - Jobko 2, ŽK: Barna, Dzura - Hric, rozhodoval Kapusta, 150 divákov. Žilina B - Dolný Kubín 0:0. ŽK: bez, rozhodoval Staník, 100 divákov. Čadca - Podbrezová B/Valaská 2:0 (1:0). Góly: Šidlo 2, ŽK: Makyta, Baláž, Gábriš - Chrenovský, Pančík, Soják, Bukovec, rozhodoval Krško, 200 divákov. Dukla Banská Bystrica B - Kysucké Nové Mesto 10:0 (6:0). Góly: Gibala 4, Urgela 3, Hanes, Kulík, Martini (vlastný), ŽK: Kovalčík - Martini, rozhodoval Kuchársky, 50 divákov.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Ručičky sa opäť posúvajú

Ohľadom zrušenia striedania letného a zimného času nepadol doposiaľ konečný verdikt. Rokovalo sa o tom v minulosti už dlho, faktom zatiaľ zostáva, že na Slovensku v nedeľu opäť prejdeme na „zimný“. Hodiny sa posunú z 3. na 2. hodinu.

Niektorým na letnom či zimnom čase absolútne nezáleží.

Rýchlostnej cesty sa tak skoro vo Svrčinovci nedočkajú

Rozhodnutie ministerstva vraj bude mať negatívny dopad na cestné prepojenie do Českej republiky.

Takto vyzeralo plánované trasovanie R5.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.