Áčko pustilo Rybníku len jeden set, smoliarom víkendu Marián Kapusta

Stolnotenisová extraliga pokračovala ďalším kolom.

Hráči MSK Čadca. Horný rad zľava: Pavel Petráš, Radoslav Blažek, Samuel Cyprich, Milan Mariak. Dolný rad zľava: Radovan Cyprich, Marián Kapusta, Jakub Goldír.Hráči MSK Čadca. Horný rad zľava: Pavel Petráš, Radoslav Blažek, Samuel Cyprich, Milan Mariak. Dolný rad zľava: Radovan Cyprich, Marián Kapusta, Jakub Goldír. (Zdroj: MSK ČADCA)

Najsilnejší extraligový ročník za posledné roky pokračoval prvým dvojkolom. Do Čadce pricestovali Galanta a Rybník. Kým A tím bodoval naplno, rezerva nezískala ani bod.

Prečítajte si tiež Profesionálna krupierka: Ruku nesmie podať ani Neymarovi Čítajte

V piatok si áčko zmeralo sily s Galantou. Zápas sa lámal v dvojhrách domácich hráčov s Bálintom Biróm. Hosťujúci hráč doviedol zápas vždy do piateho setu, no ani raz sa netešil z víťazstva. Na A tím Čadce tak nestačil ani trojbodový zápis Dávida Wiltschku. V drese domáceho celku bodovali všetci štyria hráči: Petráš, S. Cyprich, Blažek i striedajúci Goldír.

Béčko utrpelo v piatok hladkú prehru v pomere 6:0. Výsledok zápasu však úplne nezodpovedá priebehu stretnutia. Nováčik súťaže mal rozhodne na viac, bodovať mohol najmä v súbojoch R. Cyprich – Tonkovič a Kapusta – Goga. Oba zápasy dospeli do piateho setu, Marián Kapusta v ňom dokonca nevyužil dva mečbaly.
V sobotu si áčko Čadce prekvapujúco hladko poradilo s Rybníkom. Veľmi dobrým výkonom sa blysol Blažek, ktorý zdolal jednotku Gajdoša i Tonkoviča hladko v troch setoch. Kvalitný výkon podal aj Petráš, ktorý si drží vysoký štandard napriek bolestiam lakťa a formu potvrdil aj Samuel Cyprich.

Béčko opäť prehralo hladko, no opäť malo rozhodne na viac. Za zmienku stojí ďalšia tesná prehra Mariána Kapustu, ktorého možno označiť za smoliara víkendu. Veď v súboji s Biróm mu nestačilo ani vedenie 2:0 na sety a 8:4 na loptičky. Rezerva nakoniec prehrala s Galantou 6:1, jediný bod zaknihoval Radovan Cyprich.

Hlasy

Pavel Petráš, MSK Čadca A: „Výkon Galanty bol veľmi húževnatý. Museli sme tvrdo bojovať o každý bod. Mladí hráči súpera nám robili veľké problémy a diváci videli výborne zápasy. Proti Rybníku sme podali bezchybný výkon a súperom sme dovolili vyhrať len jeden set. Hostia na nás nenašli žiaden účinný recept a o 90 minút bolo po zápase.“

Marián Kapusta, MSK Čadca B: „Zatiaľ platíme nováčikovskú daň. Podľa mňa krutý výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Minimálne polovica zápasov bola úplne vyrovnaná, len nám chýbalo športové šťastie. Zodpovednosť nám zviazala ruky. Áčko to našim súperom odplatilo.“

Extraliga

Výsledky 2. kola: Vranov – Nižná 6:2, Michalovce – Valča 6:2, Čadca A – Galanta 6:3, Petráš a S. Cyprich po 2, Blažek a Goldír po 1, Čadca B – Rybník 0:6, Rožňava – Vydrany 2:6, Ružomberok – Malacky 3:6, Vranov – Valča 6:0, Michalovce – Nižná 3:6, Čadca – Rybník 6:0, Blažek a Petráš po 2, S. Cyprich 1, 1xWO, Čadca B – Galanta 1:6, R. Cyprich 1, Rožňava – Malacky 3:6, Ružomberok – Vydrany 2:6.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Stolný tenis  na sport.sme.sk

Momentka zo zápasu Čadce s Interom Bratislava. Zľava: Peter Baník, Fero Ondrejáš a v súboji s hosťujúcim brankárom Miro Radolský.
Po súboji sa lopta odrazila k Petrovi Baníkovi, ktorý prekonal hosťujúceho gólmana.