Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Hokejbalisti Čadce valcujú ďalej. Už sú lídrami súťaže!

Tri zo štyroch gólov HBK Čadca strelili obrancovia.

Miroslav Miko, Adrián Masný, Marián Oškrobaný a Ľubomír Gerát z HBK Čadca.Miroslav Miko, Adrián Masný, Marián Oškrobaný a Ľubomír Gerát z HBK Čadca. (Zdroj: Rudolf Kuljovský)

Čadčianski hokejbalisti pokračujú vo víťazstvách. V nadregionálnej Respect lige vyhrali aj siedmy zápas. Na góly museli pracovať o niečo viac, ale ostávajú jediným neporazeným tímom v súťaži. Miroslav Miko, Adrián Masný, Marián Oškrobaný a Ľubomír Gerát patrili k ústredným postavám.

HBK ČADCA – Hbk Victory 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Prvá tretina góly nepriniesla. Obe mužstvá sa spoznávali a hoci mali Čadčania loptičku dlhšie na hokejkách a vyslali aj viac striel na súperovu bránku (14:4), skóre sa nemenilo. Otváracieho gólu sa dočkali v druhej časti hry, keď už v 18. sekunde lobovanou prihrávkou našiel Marek Čech osamoteného Matina Mravca, ktorý poslal ľahkou strelou Čadcu do vedenia 1:0. Pre skúseného obrancu to bol premiérový gól v Respect lige. Výbornú prácu pred brankárom Suránom urobil Rudo Kučák, ktorý mu lišiacky zakrýval výhľad.

Čadčania v druhej tretine zvýšili intenzitu a zjednodušili hru, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce, keď prišli aj želané góly. O desať minút neskôr zvyšoval na 2:0 Marián Oškrobaný. Po čistom vyhranom buly v útočnom pásme, čo zariadil Tomáš Urbaník umiestnenou strelou od modrej nedal brankárovi šancu a upokojil svojich spoluhráčov.

Prečítajte si tiež: Florbal: Fotogaléria zo zápasov Kysuckého Nového Mesta Čítajte

Victory hrali veľmi umne a keď sa dostali pred bránu Čadce a k ohrozeniu Jakuba Grochala, ich strely boli nebezpečné. Grochal svojich podržal. Ešte do druhej sirény stihol líder tabuľky zvýšiť skóre. Svoj prvý gól v drese HBK Čadca dal ďalší obranca Tomáš Bajánek, ktorého našiel na modrej čiare Miro Miko. Bajánek nedal Suránovi šancu, keď triafal šibenicu jeho svätyne. Výsledkom 3:0 sa skončila druhá časť hry, v ktorej sa naplno prejavila herná prevaha hráčov v bielych dresoch.

Štvrtý a posledný príspevok pridal Ľubomír Gerát. Pohyblivý útočník ťažil z peknej prihrávky Michala Stenchláka. Hráč zápasu si nabehol do útočného pásma, aby naviazal na seba obrancov a šikovne prestrčil loptičku Gerátovi, ktorý sa z dobrej pozície nemýlil – 4:0. Posledné gólové slovo však mali hráči Victory. Po dvoch minútach hry v oslabení, ktoré sa im podarilo prežiť, sa vybrali do útočného pásma získať loptičku, čo sa im aj podarilo vďaka Intribusovi. Silový útočník zdvihol hlavu a prihrával nekrytému Kuchárovi, ktorý napriahol. Hoci Grochal loptičku zachytil, našla si smer a dokotúľala sa za bránkovú čiaru – 4:1.

V deviatom kole čaká na Čadčanov skutočná výzva. Hráči z domáceho Pepek tímu ukončili neporaziteľnosť druhému celku tabuľky Rona Rozkvet a tiež by si radi pripísali aj tri body s lídrom tabuľky.

Štatistiky zápasu:

Góly (asistencie): 15:18 Martin Mravec (Marek Čech), 27:50 Marián Oškrobaný (Tomáš Urbaník), 28:48 Tomáš Bajánek (Miroslav Miko), 30:54 Ľubomír Gerát (Michal Stenchlák) – 35:54 Matúš Kuchár (Róbert Intribus). Strely: 49/16. Vylúčenia na 2 min.: 2/1. Vylúčenia a oslabenia: 0/0. Brankári: Jakub Grochal (93,75 %) – Samo Surán (91,83 %). Hráči zápasu: Marián Oškrobaný – Samo Surán.

ZOSTAVA HBK ČADCA: Jakub Grochal (Marek Miko) – Martin Mravec, Marián Oškrobaný, Roman Kadlečík, Tomáš Bajánek – Miroslav Miko, Ľudovít Hajduk, Ľubomír Gerát – Michal Stenchlák, Adrián Masný, Patrik Grochal – Marek Čech, Tomáš Urbaník, Rudolf Kučák. Tréner: Anton Duník.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hokejbal  na sport.sme.sk

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

12 h
Karin Ann.

Na slovenskej scéne debutovala singlom Ruky preč.

16 h
Pri testovaní pomáhajú aj dobrovoľníci z Červeného kríža.

Do Dlhej nad Kysucou sa prichádzajú otestovať aj ľudia z okolitých obcí a miest.

21 h
Testovanie vo Vysokej nad Kysucou.

Viaceré samosprávy pripravili pre svojich občanov online vysielanie spred odberných miestností.