Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Malí kysuckí bežci sú najlepší na Slovensku! + foto

Atletický klub z KNM získal tri medialy a jeden titul.

Malí atléti z Kysuckého Nového Mesta.Malí atléti z Kysuckého Nového Mesta.(Zdroj: MKŠS AK KNM)

V sobotu 23. novembra sa Atletický klub MKŠS AK Kysucké Nové Mesto zúčastnil majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu v Betliari. Starší žiaci sa stali majstrami Slovenska v družstvách.

Prečítajte si tiež: FOTO: Kysuckí minihádzanári absolvovali turnaj v Žiline Čítajte

Lucka Ondrušková skončila strieborná, Peter Plánka a mladší žiaci bronzoví. Preteky sa konali v anglickom parku pri kaštieli. Hneď úvodná bežecká disciplína bola veľmi zaujímavá – štafety detskej atletiky (bežalo sa 4 x 500 m). Štafeta v zložení Sebastián Trnka, Nadja Tebba, Matej Zelinka a Renáta Žúborová (vybojovali si postup na krajskom kole) podala pekný a bojovný výkon.

Organizátori nezvolili vhodné miesto na odovzdávky, čo našu štafetu pripravilo o lepší výsledok (17.). Potom sa na štart 500-metrových pretekov postavili najmladšie žiačky (29 pretekárok). Anabel Špiriaková dobehla štrnásta, len štyri sekundy ju delili od 6. miesta. Bola to pre ňu aj pre ďalších našich mladých bežcov cenná skúsenosť.

Aj medzi najmladšími žiakmi (29 pretekárov) mali Kysučania zastúpenie. Tomáš Gašinec bojoval so súpermi až do konca a obsadil desiate miesto. Treba podotknúť, že v kategórii najmladších žiačok a žiakov sa neudeľujú majstrovské tituly. Na štarte mladších žiačok (39 štartujúcich) na jeden kilometer malo Kysucké Nové Mesto trojnásobné zastúpenie.

Prečítjte si tiež: Našťastie to má kto potiahnuť, hovorí Rudolf Kučák Čítajte

Najviac sa darilo Michaele Vlčkovej. Po skvelom výkone dobehla šiesta, len štyri sekundy za víťazkou. Trať nie celkom sadla Magdalene Malíkovej. Po záverečnom finiši obsadila 17. miesto, Natália Revayová skončila 33. Kolektívny výsledok dosiahli v rovnakej kategórii traja chlapci (34 štartujúcich). Nicolas Nevedel, Patrik Vojtek a Lukáš Gašinec sa v priebehu celého behu držali spolu a bojovali do posledných metrov. Nicolas dobehol trinásty, Patrik štrnásty a Lukáš šestnásty. Ako družstvo obsadili tretie miesto.

Je to veľký úspech chlapcov, ktorí aj v budúcom roku štartujú medzi mladšími žiakmi. Aj za tento výsledok sa môžu poďakovať trénerkám Alenke Pochybovej a Nike Štefundovej, ktoré majú veľké skúsenosti a venujú sa deťom. Medzi staršími žiačkami na jeden a pol kilometra štartovala Veronika Čurajová. Bežala výborne, v silnej konkurencii dobehla šiesta. V ďalšom roku bude ešte štartovať v tejto kategórii.

Prečítjte si tiež: O rok bude vendeta, povedal najrýchlejší Kysučan po Behu na Husárik + výsledky Čítajte

Veľmi silná konkurencia sa stretla na štarte starších žiakov na dva kilometre (34 štartujúcich). Od začiatku pretekov sa utrhla štvorica pretekárov, v ktorej nechýbal Peter Plánka. Preteky zvládol výborne. Zrýchlením 400 m pred cieľom sa mu podarilo skupinu roztrhnúť, na 300 m bežal druhý, ale zaváhanie v ostrej zákrute krátko pred cieľom ho pripravilo o striebro. Bronz z majstrovstiev Slovenska je však pre neho veľmi pekný úspech. Michal Dančík po statočnom výkone (behá 300 m, 800 m) obsadil osemnáste miesto.

V súťaži družstiev hosťoval v kysuckom klube Tomáš Janíček (BK Lysá pod Makytou), ktorý dobehol štvrtý. V súčte umiestnení bolo Kysucké Nové Mesto najúspešnejšie a stali sme sa majstrom Slovenska družstiev starších žiakov. Dorastenky bežali tri kilometre (21 štartujúcich). Lucia Ondrušková sa počas celého behu držala na treťom mieste, v záverečnom klesaní predbehla Klepkovú a dobehla na výbornom druhom mieste, pričom za sebou nechala súperky s kvalitnejšími dráhovými výkonmi.

Dvojnásobné zastúpenie mali Kysučania medzi dorastencami na štyri kilometre (28 pretekárov). Pavol Baroňák sa v silnej konkurencii nestratil. Bežal na siedmej priečke, v závere sa dokázal prebojovať na výborné šieste miesto. Alex Nevedel v ťažkom teréne dobehol šestnásty. Tibor Hurik sa, nanešťastie, zranil. Ako posledný z kysuckého klubu sa na štart juniorov na 600 metrov (20 pretekárov) postavil Jozef Nevedel, tohtoročný trojnásobný majster Slovenska. Jozefovi sa nebežalo dobre, ale bojoval do až do cieľa. Výsledné piate miesto rozhodne nie je neúspechom.

1. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  2. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  3. Kam na výlet so svojimi známymi
  4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  5. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  6. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  7. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  8. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?

Poplatky za odpad závisia od úrovne triedenia, hovorí odborníčka

Poslanci na mestskom zastupiteľstve schválili vyššie poplatky za vývoz a uloženie odpadu o sedem eur. Mesto tri roky za obyvateľov na odpadoch doplácalo 200 000 €. Zákon to nedovoľuje.

Štefanský pohár tento rok aj s Marekom Hamšíkom

Stabilnou súčasťou „športových“ Vianoc na Kysuciach sa stal Štefanský pohár – Memoriál M. Piteľa.

Na Štefanskom vládne vždy skvelá atmosféra. V roku 2018 k nej prispeli aj moderátori Marcel Merčiak a Ľuboš Hlavena.