Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Kysucké florbalistky začali rok úspešne. Zdolali aj lídra súťaže + FOTO

Extraligistky z Kysuckého Nového Mesta sú už druhé v tabuľke.

Kysučanky v zápase proti Pruskému.Kysučanky v zápase proti Pruskému. (Zdroj: Miroslav Janouš)

Prvýkrát v tomto roku boli v akcii extraligistky z Kysuckého Nového Mesta. Začali ho dvojicou domácich víťazstiev nad Nitrou a Pruským, pričom pri oboch strelili súperom osem gólov. Dostali sa po nich na druhé miesto v tabuľke s rovnakým počtom bodov ako prvé Pruské.

Prvoligoví florbalisti Devils Čadca si v jedinom víkendovom dueli poradili doma so Žilinou, ktorú zdolali o štyri góly. Po triumfe 6:2 sa posunuli na postupové ôsme miesto v súťaži.

Extraliga žien

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 8:5 (3:2, 4:2, 1:1)
Góly: Hlávková 2, K. Chupeková, L. Chupéková, Faktorová, Mlíchová, Škvrndová – Krajčová 2, Pintérová 2, Bardoňová
KNM: Michalisková – Hlávková, K. Chupeková, L. Chupéková, Faktorová, Mlíchová, Škvrndová, Gešová, Pudišová, Berešíková, Svrčková, Komzalová.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské 8:7 (4:3, 3:0, 1:4)
Góly: L. Chupéková 4, Hlávková 2, Pudišová, Škvrndová – Dobrodejová 3, Lenčešová 2, Hrehušová, Žikavská
KNM: Michalisková – Hlávková, K. Chupeková, L. Chupéková, Faktorová, Mlíchová, Škvrndová, Gešová, Pudišová, Berešíková, Svrčková, Komzalová, Mlíchová.

Program: 25.1. o 11:30 hod.: Fbk Kométa Spišská Nová Ves – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto,

26.1. o 11. h.: Fbk Tvrdošín – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto.

Hlasy po zápase:

Prečítajte si tiež: Stolní tenisti Čadce i Krásna nad Kysucou si udržali prvé miesta v ligách (výsledky) Čítajte

Marián Chlebana (tréner MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Dnešný zápas bol skvelým aj pre divákov. Stretli sa dva kvalitné tímy, jeden skúsený a jeden behavý. Bolo vidno, že naše hráčky už tiež naberajú skúsenosti. Nebáli sme sa súperiek. Nemáme stále kompletnú zostavu, ale tie, čo dnes nastúpili, musím pochváliť. O víťazstve rozhodla naša fantastická druhá tretina. Škoda toho dramatického záveru. Mali sme sľubný náskok a takmer sme hrali predĺženie. Musím však pochváliť aj hru Pruského. Bol to skutočne kvalitný extraligový zápas.“ (szfb.sk)

Alexandra Faktorová (hráčka MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Z môjho pohľadu bola dnes ukážková druhá tretina, kde sme ukázali skvelý florbal. Mali sme pekné akcie, aj sme dali rozhodujúce góly. Tretia tretina bola už dosť dramatická. Nieže by sme to odflákli, ale aj súper začal hrať veľmi dobre. Dal nám štyri góly. Našťastie sme si udržali rozhodujúci náskok až do konca.“ (szfb.sk)

1. liga mužov

Devils Čadca – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Góly: Hajduk 2, Ondrušek, Imrišík, Drab, Šichman – Borík 2
Čadca: Sak – Olešňaník, Hajduk, Ondrušek, Imrišík, Drab, Šichman, Benko, Hordynsky, Dej, Švancár, Michalina, Kubička, Noga, Dobrovolný, Petrovič, Jedinák, Šupola.

Program: 8.2. o 16. hod.: Devils Čadca – Žltý Sneh Košice,

9.2. o 14. hod.: Devils Čadca – Športový klub Floorball ACADEMY Prešov.

Prečítajte si tiež: Minihádzanári Kysuckého Nového Mesta sa predstavili v Prievidzi + FOTO Čítajte

1. Našli sme budúcnosť hliníka. Je v Spišských Vlachoch
  2. Plyn v domácnosti? Aj malé zmeny vám znížia účty za energie!
  3. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  4. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme
  5. Viac než polovica Slovákov sa chystá dovolenkovať za hranicami
  6. Aj použitý kuchynský olej môžete separovať
  7. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  8. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  9. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  10. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?

Ako riešiť spory s poisťovňami

Môžete sa pozrieť do zdravotnej dokumentácie svojho dospelého dieťaťa? Nechce vám poisťovňa preplatiť škodu na vozidle po zrážke so zvieraťom? Možno vystúpiť z druhého piliera starobného dôchodkového sporenia? Aj na tieto otázky odpovedá právnik.

Ilustr.foto: Unsplash

DISKUSIA NAŽIVO: Ako pomáhame ľuďom so závislosťami, pracovná terapia

Diskusiu Pod rúškom informácií vysielame v utorok 2. júna 2020 o 17.00.

Medailistky z AK Čadca vo Frýdku-Místku.

MY Kysucké noviny s obľúbenou právnou poradňou

Aj nové číslo MY Kysuckých novín určite čitateľov poteší. Okrem bohatého spravodajstva prináša právnu poradňu, magazín na voľný čas s kompletným TV programom a zaujímavé súťaže! Využite mimoriadnu akciu na predplatné!