Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

FK Čadca s ďalšími debaklami. Kavuliak: Hráči nechcú obetovať svoj čas a energiu + FOTO

Čadčania neskórovali v dvoch zápaspoch ani raz a inkasovali 13-krát.

Žiaci FK Čadca a Spartaka Trnava.Žiaci FK Čadca a Spartaka Trnava. (Zdroj: Archív klubu)

Kysucké futbalové tímy odohrali v uplynulom týždni ďalšie zápasy v rámci zimnej prípravy.

Prečítajte si tiež: Máme na viac, hovorí tréner Turzovky. Šmahajčík podľa neho strelí 50 gólov Čítajte

Čadca utrpela dve vysoké prehry na nulu s béčkom Třinca a s Dunajskou Lužnou. Jej dorastenci zase podľahli rovesníkom z Trnavy.

Krásno zvíťazilo na trávniku béčka Karvinej 1:0, kým Staškov si poradil s Brvnišťom a Stará Bystrica s Brodnom. Čierne utrpelo ďalšiu vysokú prehru, tentoraz v Dolnom Kubíne. Turzovka uspela proti mladíkom z Karvinej a pripísali si prvý triumf v príprave.

Staškov – Brvnište 6:2 (3:2)
Góly Staškova:
Zimka 2, Jarabica, Lysík, M. Polka, vlastný
Zostava: Poništ (Badura) – Barnošák, Čačurák, Roman, Klus (Kajánek), J. Polka, M. Polka, Brezina, Jarabica, Zimna, Lysík

FK Fotbal Třinec B U21 – FK Čadca 7:0
Zostava Čadce:
Hlava, M. Samuhel, Jarabica, Prívara, E. Samuhel, Opial, Kán, Zubka, Mačinek, Špila, Pohančeník
Striedali: Drahňák, Tvrdý, Jarabek, Rábik

Čadca – Dunajská Lužná 0:6
Hlava, M. Samuhel, Opial, Prívara, E. Samuhel, Coma, Kubalák, Zubka, Mačinek, Pohančeník, Kán
Striedali: Tvrdý, Jarabek, Rábik

Štefan Kavuliak, tréner Čadce: „V oboch zápasoch sa prejavil nedostatok hráčov a kvality. Dopĺňame to dorastencami, čo nie je dobré. Hráči robia hrubé chyby a po nich nás súperi nekompromisne trestajú. Začína sa prejavovať neistota vo fungovaní klubu. Dôsledkom toho hráči nemajú záujem za Čadcu hrať a obetovať energiu a svoj čas.“

FK Čadca U15 – Spartak Trnava U15 3:7
Švancár, T. Baláž, Straka, I. Baláž, Filip Stehura, Linhart, Adamec, Targoš, Dürschmied, Smoleň
Striedali: Zuščák, Bobčík, Kučák, Valčuha, Hojdík, Sojk
a

Karviná B – Krásno nad Kysucou 0:1 (0:0)
Gól:
72. S. Kapusniak
Zostava Krásna: Kulich – Ďuratný, F. Pagáč, Staňo, Gašper, Pleva, D. Pagáč, Koleno, Gábor, Ševčík, Kapusniak
Striedačka: Lastovica, Ďurana, Beňo

Prečítajte si tiež: Na medailu čakali desať rokov. Vzpierači Krásna chcú zopakovať skvelý rok 2019 Čítajte

Po roku a pol sa Krásno predstavílo v Karvinej. Tentokrát už nie na Bažantnici ako v lete 2018, ale v Športovom centre Kovona a proti juniorke účastníka českej najvyššej súťaže. Kysucký tím zvíťazil najtesnejšíím rozdielom 1:0. Mal viacero gólovych šancí, ale až na piaty pokus sa podarilo skórovať a rozhodnúť o výsledku Slavomírovi Kapusniakovi necelých 20 minút pred koncom.

RTJ Brodno – TJ Pokrok Stará Bystrica 2:4 (1:2)
Góly Pokroku:
Melišík V., Krištofík J., Halvoník P., Štrba L.
Zostava Pokroku: Strenitzer – Hofer T., Poništ, Kocifaj, Miňo, Kulas A., Halvoník, Melišík, Hulák, Krištofík, Seko.
Striedali: Štrba, Faktor, Hofer J., Fujak R., Kulas M., Kolembus.

Miroslav Kadáš, tréner Pokroku: „Tentokrát sme odohrali prípravný zápas so súperom zo šiestej ligy. Do zápasu sme išli s cieľom preveriť našu ofenzívu hru. Častejšie sme mali na kopačkách loptu my, avšak, v koncovke sme sa trápili. Vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme zahadzovali ako na bežiacom páse. Teší ma záujem hráčov na sebe pracovať a prakticky každý post máme zdvojený, čím sa vytvára zdravá konkurencia."

Dolný Kubín – Čierne 7:1 (4:1)

Čierne prehrávalo už od štvrtej minúty po premenenej penalte domácich. V ôsmej minúte si dalo vlastný gól a bolo 0:2. Do polčasu malo dve šance na skórovanie, ale zostali nevyužité. V druhom polčase využili Kysučania aspoň jedno zaváhanie Kubína a zaznamenali čestný úspech.

MFK Karviná U18 – FK Tatran Turzovka 2:4 (0:2)

Góly Tatrana: Steiniger, Ciesarík, Rokyčák, Hrčka
Zostava Tatrana: Stolárik – Rovňaník P., Hrčka, Král, Matejík – Hlava – Ciesarík, Polka, Rokyčák, Staník J. – Steiniger
Striedali: Čuraj, Valčuha, Šmahajčík M.

Ladislav Hejčík, manažér Turzovky: „Turzovka, hoci opäť v oklieštenej zostave, odohrala dobrý prípravný zápas proti behavému súperovi. V úvode zápasu bol iniciatívnejší dorast Karvinej, futbalisti Turzovky však ich nástup dobre ustáli. Hra sa následne vyrovnala a po šanciach na oboch stranách sa podarilo skórovať práve Turzovčanom, ktorí prevzali aktivitu a zvýšili aj na 2:0. V druhom polčase pokračoval zápas v podobnom duchu, bol vyrovnaný, hralo sa v dobrom tempe, ale na oboch stranách bolo aj pomerne dosť nepresností. Karvinej sa po skorigovaní podarilo aj vyrovnať, ale hráči Turzovky na tento vývoj zareagovali správne, dvomi gólmi rozhodli zápas a jeho záver už v pohode ukontrolovali. Dočkali sa tak prvej výhry v príprave a v klube veria, že po množstve zranení sa postupne podarí stabilizovať káder a dobre využiť posledný mesiac zimnej prípravy.“

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

YOUNG BOOD

Hudobníčka Blanch sľubuje nový projekt: Bude dynamickejší, odvážnejší aj temnejší

Čadčianka Bianca Macková sa ako Blanch za štyri roky dostala z čadčianskeho kultúráku do rádiových štúdií. Tento rok mala vystupovať na Pohode, kde sa na line-upe vyskytli mená ako Thome York, či Glass Animals.

Blanch

Na horných Kysuciach rekonštruujú mosty, boli v havarijnom stave

Opravy objektov, na ktorých sa podpísal zub času a boli už v katastrofálnom stave, vítajú aj starostovia dotknutých obcí.

Makov.

Bývalá učiteľka sa snaží priniesť ľuďom troška radosti do života. Denne rozposiela okolo 150 sms správ

Už od marca je v "domácom väzení", napriek tomu smútok nemá šancu stať sa jej trvalým spoločníkom.

Svoje postoje k životu a vyznania preniesla do svojich básní, ktoré začala tvoriť asi pred tridsiatimi rokmi. Po odchode na zaslúžený odpočinok v roku 2015 sa písaniu venuje naplno. K poézii pridala aj prózu.