Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

Čadčianski hokejbalisti korunovali dobrý výkon víťazstvom

Ďalší triumf Čadce v nadregionálnej súťaži.

Martin Mravec (vľavo) a Marián Oškrobaný (vedľa) v drese Čadce.Martin Mravec (vľavo) a Marián Oškrobaný (vedľa) v drese Čadce. (Zdroj: Karol Čepec)

Hokejbalová Respect Žirafa liga mala na programe 16. Kolo. Už len dva zápasy a liga uzavrie svoju prvú časť základnej časti, v ktorej si zahral každý s každým. Čadčanov vyzval domáci Revolution a mal vysoké ambície..

Úvod stretnutia zachytili lepšie hostia. Niekoľko krát pohrozili na bránu Mareka Šima, no bezúspešne. Až v 10. minúte dorážal loptičku za Šimov chrbát Marián Oškrobaný. Ešte v prvej tretine stihli Čadčania zvýšiť na 0:2, keď po enormnom tlaku prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Tomáš Urbaník.

Revolution znižoval v 17. minúte z hokejky Cíba. Našich hráčov to namotivovalo a ešte v do druhej prestávky zvyšovali z čepele Tomáša Fireka, ktorý si dobre rozumel s Patrikom Grochalom. Revolution hrozil častejšie, o čom svedčí aj pomer striel. Väčšinu z nich však pohotovo kryl Marek Miko a podržal kysucký výber.

Prečítajte si tiež: Kysucké florbalistky vstúpili do play-off extraligy úspešne. Vybojovali postupový mečbal + FOTO Čítajte

Na 1:4 zvyšoval samostatným nájazdom z vlastného obranného pásma Tomáš Bajánek a keď Tomáš Firek efektívne triafal vysokú prihrávku Adama Greguša zdalo sa, že má Čadca tri body v kapsy.

Revolution sa však nevzdával a s prispením rozhodcovských rozhodnutí znížil dvoma gólmi v presilovej hre a v závere vsadil na vabank. Ten mu však nevyšiel, keď pohotovou strelou z vlastného obranného pásma triafal do prázdnej brány Marián Oškrobaný.

Kysučania nastupovali na zápas s pokorou. Dá sa povedať, že v tabuľkovom derby zápase šlo o to, kto poskočí na piatu priečku. Po odpočítaní víťazstva s Pirates Trenčín a dvoch prehrách za sebou sa Čadčania ocitli na 8. mieste. Vyrovnanosť ligy je veľmi veľká, veď mužstvá medzi prvým až šiestym miestom delia len štyri body.

Hbc Revolution – Hbk Čadca 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Góly (asistencie):
16:10 Cíba (Melicherčík M.), 36:37 Počinek (Melicherčík M.)(PP), 40:46 Polanský (Mulin)(PP) – 09:07 Marián Oškrobaný (Tomáš Firek), 13:38 Tomáš Urbaník (Tomáš Bajánek), 20:59 Tomáš Firek (Patrik Grochal), 33:09 Tomáš Bajánek, 34:22 Tomáš Firek (Adam Greguš), 44:49 Marián Oškrobaný (Patrik Grochal).Strely: 42/33. Vylúčenia na 2 min.: 1/5. Vyššie tresty 5 min.: 1/1. Trest v hre: 1/1. Presilové hry: 2/0. Oslabenia: 0/0. Brankári: Marek Šimo (81,81 %) – Marek Miko (92,85 %). Hráči zápasu: Melicherčík M. – Martin Mravec.
Zostava HBK: Marek Miko, Jakub Grochal – Martin Mravec, Tomáš Bajánek, Miroslav Miko – Patrik Grochal, Tomáš Firek, Adam Greguš – Adrián Masný, Tomáš Urbaník, Marián Oškrobaný.

1. HBK RONA Rozkvet 13 11 0 0 2 104:45 33
2. Scorpions 14 10 0 2 2 122:52 32
3. TJ SOKOL Žirafa 14 10 1 0 3 110:55 32
4. Blackhawks 14 9 2 0 3 162:62 31
5. HBK Čadca 13 10 0 0 3 78:39 30
6. Liptovský Mikuláš 14 9 0 2 3 85:52 29
7. EUROIMPEX 13 9 0 0 4 106:52 27