Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA OBFZ KYSÚC

Podvysoká zosadená z trónu lídra

Turzovka - Korňa 2:0 (2:0), 15. Zavičár, 28. Šulek. Domáci mali od začiatku jasnú prevahu. Už v 6. min nastrelil Rovňaník brvno a o dve minútky na to hlavičkoval Pavlík. Škoda len, že tesne vedľa brány. V druhom polčase sa hrali domáci s nasadením udržať nemenný stav. Hostia však pohrozili najskôr v 64. min a v 75., keď trafili len žrď. Ovplyvniť výsledok sa im už nepodarilo. R Luciak, 120.
TURZOVKA: Danek - Šulek, Blažek (74. Mohelník), Puškár, Horčičák, Pavlík, Molovčák, Brezina, Zajac, Zavičár (88. Matejík), Rovňaník. KORŇA: Srníček - Vyrobil, Kotek, Korduliak, Ligáč, Kubala, Dorociak, Chytil, Joz. Michaliček, Mucha, Ján Michalíček.

Vysoká - Radoľa 2:5 (2:3), Mir. Planeta 2 - J. Luprich 2, S. Žubor 2, Kaplík. V prvom polčase sa hostia najskôr ujali vedenia. Domáci sa snažili vyvíjať tlak, ale prakticky im nič nevychádzalo. V druhom akoby už na ihrisku ani neboli. Hostia z Radole zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom. R Kmeništiak, 100, ŽK: 55. Koleňák.
VYSOKÁ: Altof - J. Bavlšík (46. L. Bavlšík), M. Planéta, J. Planeta, Hetflajs (70. Mar. Planeta), Odnoga, L. Koleňák, K. Koleňák, Kubačák, Kubištel, Jančík. RADOĽA: Kaplík - J. Žubor, Ploštica, Macejko, Luprich, S. Žubor, Mir. Paulus, P. Paulus, Urban, Kaplík, Chovanec.

Rudina - Staškov 5:1 (3:0), 30. Králik, 33. Matejka, 35. Šaran, 68. Puráš, 78. Pastucha - 56. Štrkáň. Domáci nastúpili na zápas s jednoznačným cieľom. Víťazstvo. Čo sa im aj podarilo. Podali výborný výkon a ukázali svoje schopnosti. Hrali s prehľadom. Po prvom polčase za stavu 3:0 už bolo prakticky rozhodnuté. Hostia sa síce snažili o sporadické útoky, ale cez obranu Rudinčanov sa nedostali. Nelichotivý stav po polčase už nedokázali zvrátiť a v druhom už hru vypustili úplne. R Horecký, 200, ŽK: 31. Ševčík, 43. Králik - 62. Hulík, 68. Žák.
RUDINA: Bartík - Luciak (73. Kopás), Ševčík (46. Ondrušek), Piesecký, Králik, M. Mičian, Guzma (77. Malík), Puráš, Matejka, Pastucha, Šaran (63. Brchlík). STAŠKOV: Čmelík - Juráš (46. Kučák), Kubačák, Gottwald, Liač, Furdan, Trnka, Holičár, Hulík, Žák, Štrbáň.

Nová Bystrica - Podvysoká 3:2 (2:1), 27. Držiak, 40. Kubizňa, 74. Jantula - 4. M. Bytčanek, 60. Čierňava. Zápas začal obojstranne veľmi opatrne. Líder z Podvysokej prišiel pre víťazstvo. No čo ani futbalový fanúšik určite nečakal, aj napriek tomu, že rozhodca už v 20. min vylúčil domáceho Grigu, chlapci dokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca, čím Podvysokú zosadili z povestného postupového trónu. R Jašurek, 120, ŽK: 65. Chovanec - 90. Bytčanek P.
NOVÁ BYSTRICA: J. Kováč. - Cabaj, Jantula, Čierňava, T. Šadibol, J. Dubovický (68. Šadibol M.), V. Chovanec (86. T. Repka), M. Griga, M. Dubovický (92. M. Kulich), Halvoník, Držiak. PODVYSOKÁ: P. Bytčanek - Comorek, M. Bytčanek, Ligač, Sliž, Klago, Turiak, Kubizna, Kubiš, P. Bytčanek, Klinček.
Čierne - Zborov 2:2 (1:0), Jokl 2 (vlastný 1), Jančík - Kormanec. Čierne malo v tomto prípade smolu. Takýto výsledok je pre nich veľmi smutný najmä preto, lebo drahocenné body potrebujú ako soľ. R Chovanec, 200, ŽK: Drožčák, Koščál, P. Kocifaj.
ČIERNE: Špilák - Ganderák, Gomola, Miko, Majchrák (Cyprich), Špiriak, Unzetig, Kordek, Joukl, Štetiar (Jurga), Kríž (Jančík).
ZBOROV: Šlapka - Noskovič, Litva, Čimbora, Nevedel, Kormanec, Kuric, Drožčák, Kocifaj, Koščál, Minko.

Ochodnica - Snežnica 2:1 (2:1), 3. a 35. Tvarožek -J. Tomáš 2. Zápas mal od začiatku veľmi dobrú úroveň. Domácim sa už v 3. min podarilo dostať do vedenia. No o chvíľu na to hosťujúci Tomáš vyrovnal. Strelec prvého gólu Tvarožek sa po rýchlej akcii nedal zastaviť a v 35. min zvýšil na 2:1. Po obrátke sa hral viacmenej defenzívny futbal, čo v konečnom dôsledku prinieslo domácim vytúžené víťazstvo. R Truchlík, 100, ŽK: 52. Baránek - J. Sniežko, M. Hlavatý, J. Beňadik
OCHODNICA: Kubošek - Černošek, Dlhopolček, Čečko, Baranec (69. Vlček), Horvath, Mlych, Tarana, Tvarožek, Suriak, Vlček
SNEŽNICA: Jašo - P. Palarec (46. Palarec Ľ. ), Úkrop, Já. Beňadik, Sniežko (57. Hlavatý), S. Tomáš (68. Beňadik Ja. ), J. Tomáš, Bahna, P. Labuda, M. Labuda, Ševčík
Svrčinovec - Kysucký Lieskovec B/Lodno. Hostia na zápas nepricestovali.
Dohrávka: Turzovka - Rudina