Futbal - príprava: Klokočov vyhral susedské derby, Hrtús strelil hetrik

Odohralo sa viacero kysuckých súbojov.

Záber z duelu medzi Klokočovom a Olešnou.Záber z duelu medzi Klokočovom a Olešnou. (Zdroj: Nikola Kozubová)

Počas uplynulého víkendu odohrali viaceré kysucké futbalové kluby ďalšie zápasy v rámci letnej prípravy na sezóny 2020/21.

Slávia Staškov zo štvrtej ligy uhrala doma remízu s treťoligovým Krásnom nad Kysucou. Vysoká nad Kysucou doma zdolala Čadcu, ktorá hrá o dve súťaže vyššie. Kysucké Nové Mesto potvrdilo úlohu favorita v dueli proti Čiernemu.

Klokočov v susedskom derby tesne porazil Olešnú, zatiaľ čo Zborov nad Bystricou deklasoval Ochodnicu. Korňa uspela na trávniku Bitarovej aj vďaka hetriku Pavla Hrtúsa.

Výsledky

Slávia Staškov – FK Tatran Krásno nad Kysucou 1:1 (1:1)
Góly:
Jozef Polka – Pleva

Zostava Staškova: Badura – Sýkora, Roman, Furdan, Klus, Polka, Brezina, Gavlák, Staník, Jarabica
Striedali: Babiš, Ďuriš, Kulas, Poništ, Olšovský

Zostava Krásna: Lastovica – Marčan, Gašper, Ďuratný, Koleno, D. Pagáč, Pleva, Gábor, Macura, T. Ševčík, Švancár
Náhradníci: Špulica, Kopásek, T. Beňo, Š. Beňo, Rajnoha

Michal Gottwald, tréner Staškova: „Bolo vidieť, že sme dlho nehrali. Chalani k zápasu pristúpili zodpovedne a odmakali ho. Mohlo padnúť aj viac gólov na oboch stranách. V zápase dostali šancu aj noví hráči. Verím, že keď sa s chalanmi ešte viac zohrajú, tak budú pre nás prínosom. Z klubu odišli Poništ, Zimka a Čačurák, ktorým skončili hosťovania. Chcem sa im poďakovať za výkony, ktoré podávali u nás a prajem im dobrú formu aj v iných kluboch."

Libor Ďuratný, kapitán Krásna: „Počas celého zápasu sme mali viac z hry, držali sme loptu na svojich kopačkách, snažili sme sa kombinovať na výborne pripravenom trávniku. Avšak, vedenia sa ujali domáci po našej chybe v rozohrávke. Snažili sme sa tlačiť do zakončenia, ale naša snaha sa väčšinou končila pred šestnástkou domácich, ktorí hrali zo zabezpečenej obrany a hrozili iba po protiútokoch. Aj napriek tomu sme mali niekoľko nebezpečných zakončení, po priamom kope Ševčíka zvonila dokonca tyč. Vyrovnali sme až v závere prvého polčasu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Určovali sme tempo hry, držali sme loptu. Domáci umne bránili a hrozili z protiútokov. Aj keď sme mali niekoľko veľmi dobrých šancí, gól sa nám už nepodarilo streliť, a tak sa zápas skončil remízou."

Tatran Oščadnica – FK Čadca U 19 4:3 (3:1)
Góly Čadce:
Rábik 2, Jarabek

Zostava Čadce: 1. polčas: Drahňák – Šotkovský, Budoš, Putyra, Škorvánek – Jarabek, Samuhel, Tvrdý, Lastovica – D. Tlelka, Rábik, 2. polčas: Dudiak – Šotkovský, Samuhel, Putyra, Škorvánek – Jarabek, Ondreáš, Tvrdý, Linhart – Rábik, Mokáň

Štefan Kavuliak, tréner Čadce U19: „Chalani podali veľmi dobrý výkon. V prvom polčase mali trošku veľký rešpekt zo súpera, no v druhom sa viac osmelili. Fyzicky sme začali mať navrch, viac sme mali loptu na kopačkách a podarilo sa nám zápas zdramatizovať. Zahodili sme štyri čisté gólové šance, ale Jarabek náš potešil nádherným gólom do šibenice zo štandardnej situácie. Chalanom musím pochváliť za predvedený výkon a poďakovať hráčom Osčadnice za slušnú a férovú hru."

MŠK Kysucké Nové Mesto U19 – FK Čadca U19 2:2
Góly Čadce:
Rábik 2

Zostava Čadce: 1. polčas: Heglas – Šotkovský, Budoš, Prívara, Škorvánek – Jarabek, Samuhel, Tvrdý, Linhart – D. Tlelka, Rábik, 2. polčas: Drahňák – Šotkovský, Kondek, Prívara, Škorvánek, Mitrenga, Jarabek, Samuhel, Tvrdý, Repčík, Rábik

FK Tatran Turzovka U15 – FK Čadca U15 1:4 (0:2)
Góly:
Bilský – Targoš, Stehura, Valčuha, Zverec

Zostava Turzovky: Marjak A. – Bilský R. , Puškár M. , Gunčaga D., Číšecký T., Polka A., Papučik L., Kaduch S., Kupšo P., Vraňák S., Šmahajčík P.,
Striedali: Kadlubec A., Rovňaník V., Devečka J.

Zostava Čadce: Švancár, Kučák, Straka, Baláž, F. Šupolík, Linhart, Adamec, Targoš, Zverec, Valčuha, Stehura
Striedali: Smoleň, Novotný, Kucsara, Bobčík, Baška

Spartak Vysoká nad Kysucou – FK Čadca 3:1 (0:1)
Gól Čadce:
Zubka

Zostava Čadce: Hlava – Tlelka, Putyra, Prívara, Kan, Opial, Kubalák – Pohančeník, Mačinek, Zubka, Práznovský
Striedali: Heglas, M. Samuhel, E. Samuhel, Špila, Saček, Rábik

FK Čadca: „Zohraný súper využil našu nedôslednosť v obranných súbojoch a svoje šance využil na sto percent. My sme zatiaľ vo fáze budovania tímu a učenia sa herného štýlu, ktorý chceme v budúcnosti predvádzať. Pozitívom je, že sa už objavovali prvky, ktoré nacvičujeme v tréningovom procese. Čaká náš ešte veľa práce, ale veríme, že čoskoro budeme predvádzať výkony, ktoré budú odmenené víťazstvami."

ŠK Čierne – MŠK Kysucké Nové Mesto 1:3
Góly KNM:
Čelko, Chupáň, Ceniga

Zostava KNM: Šteiniger, Slíž, Bugaň, Hubočan, Dadaj, Ceniga, Mrmus, Čelko, Chupaň, Mizera, Druska
Striedali: Gomola, Harcek, Nevedel, Pazdur

TJ Olešná – Slovan Klokočov 1:2 (1:1)
Góly:
Zimka – D. Stuchlík, Kapusniak

Zostava Klokočova: 1. polčas: Kapusniak – Stuchlík L, Olšovský, Špiriak, Blažek – Ježík, Mudrík, Gužík, Kubačák – Stuchlík D., Brezina, 2. polčas:
Pastorek – Stuchlík L, Olšovský, Špiriak, Kubačák – Ježík, Mudrík, Gužík, Stuchlík D. – Zajac T. , Kapusniak

Snaha Zborov nad Bystricou – Ochodnica 6:1
Góly:
Podmanický, Meštaník, Janíček, Martinec 3 – Tarana

TJ Bitarová – Kysučan Korňa 4:5 (1:2)
Góly Korne:
Pavol Hrtús 3, Miroslav Učník 2

Zostava Korne: Sliž – Učník Michal, Kormaňák, Šutý, Kubina – Kratochvíl, Hrtús Pavol, Bystřický, Ihelka, Peter Hrtús – Učník Miroslav
Striedali: Ligáč, Kovalík, Chmurčiak, Muroň, Valčuha, Padyšák

Kyučan Korňa: „Po polčasovom vedení 2:1 sa nám podarilo zvýšiť v úvode druhého polčasu na 4:1. Od tohto momentu sa naša hra veľmi zmenila. Boli sme veľmi pasívni a našou neschopnosťou sme dovolili súperovi vyrovnať na 4:4 aj vďaka dvom penaltám. V samom závere sme dokázali ešte strhnúť víťazstvo na našu stranu."