Oščadnica oslavuje postup

Varín - Raková 1:1
(0:1), 75. M. Repkovský - 30. Jarábek (11m). V prvom polčase videla stovka divákov vyrovnané stretnutie. Po polhodine hry sa hostia ujali vedenia z pokutového kopu. Domáci boli v druhom polčase o niečo lepší. Po hodine hry musel pre zranenie odstúpiť z hry brankár Murárik, ktorého nahradil Fogada. Štvrťhodinu pred koncom sa domáci dočkali vyrovnania, keď loptu po rohu dorazil v skrumáži za Pazderu Repkovský. R Frančák 100. ŽK: Mravec, Čačulák. VARÍN: Murárik (63. Fogada) - Repáň, Brežný, Repkovský, Prekop, Danihel (68. Zimen), Tichák, Kuchár, Lopušan, Šugár, Gazdík (55. Matúšek). RAKOVÁ: Pazdera - Jarábek, Poliak, Majerík, Tatarčiak, Šúpolík (31. Repák), Šperka, R. Jarábek, Čačulák (38. Kováčik), Krištofík, Mravec.
Kysucké Nové Mesto B - Nesluša - Predmier 4:1 (1:1), 35. a 65. M. Kačerík, 60. Holáň, 80. Kloták - 25. Chlebek. Do gólu hostí mali domáci tri vyložené šance, ktoré však nepremenili. Hostia sa potom z ojedinelého útoku dostali do vedenia. Nesluša však stihla ešte pred prestávkou Kačeríkom vyrovnať. Domáci v druhom polčase viac túžili po víťazstve a po krížnej strele Holáňa sa ujali vedenia. Vedenie poistil onedlho M. Kačerík a v 75. min mohol S. Lisko z penalty zvýšiť, ale pokutový kop nepremenil. Tesne potom mali hostia šancu znížiť, ale netrafili z protiútoku opustenú bránu. Definitívnu poistku pre domácich dal desať minút pred koncom Kloták. R Tutura 100. ŽK: Židek, Holáň, M. Kačerík, Vlček - Čička, Uríček. NESLUŠA: Ritnošík - Hutyra, Vlček, S. Lisko, Židek, Mičiak, Valiašek, Belko, Holáň, M. Kačerík, Špiriak. PREDMIER: Uríček - Čička, Minárik, Dodek, Klus, Šúkala, Danížek (46. Sluka), Pobiak, Tomaník (70. Kopásek), Chlebek, Brezničan.
Oščadnica - Teplička 3:1 (2:1), 25. a 32. Brisuda (druhý z 11m), 85. Krela - 40. Mintál. V zápase videli diváci festival nepremenených šancí domácich, ktorí hostí hrajúcich v oklieštenej zostave nešetrili. Po dvoch presných zásahoch Brisudu však Mintál stihol ešte pred polčasom znížiť. V druhom polčase sympaticky hrajúci hostia držali výsledok dlho na vážkach, ale pred koncom poistil výhru Krela a domáci tak mohli oslavovať. R Kratochvíla 350. ŽK: R. Adamus. OŠČADNICA: Žák - Uljovský, Stehel, R. Minár, Brisuda, Ondrušek, Kolembus (68. Šulgan), Krela, J. Minár, Lušňák (63. Vojtuš), Straka (83. Kopera). TEPLIČKA: Orvan - Hruška, R. Adamus, Januš, Lisko, Poliak, Slota, Žiak (85. Hulka), Holáň, B. Adamus, T. Mintál.
Rosina - Belá 4:3 (2:0), 35. a 70. Marián Kopáč, 18. Smieško, 62. Ondák - 48. Kuťa, 83. a 88. Vrábel. V prvom polčase sa domáci po opatrnom začiatku ujali vedenia po hlavičke Smiešku, ktorý šiel nebojácne do súboja s brankárom Franekom. Rosina po góle prevzala iniciatívu a po centri Ondáka pridal druhý gól Marián Kopáč. Lepší vstup do druhého dejstva mali hostia, ktorí Kuťom znížili a zdalo sa, že môžu zvrátiť výsledok. Domáci ich však dvoma ďalšími rýchlymi gólmi schladili. Po domácich striedaniach sa v poslednej desaťminútovke dvakrát trafil dobre hrajúci Vrábel a zmiernil tak prehru Belej. R Kuska 100. ŽK: Boháč, Ondráš. ROSINA: Holiš - Kais, Timkanič, Smieško, Lysík, Turský (65.Vano), Hodas (55. Marek Kopáč), Ondák, Heiser, Marián Kopáč (75. Kudla), Ciba. BELÁ: Franek - Korenčík, Špičiak, Boháč (46, Štefánek), F. Ťažký, Hazda (46.T. Ťažký), Ondráš, Ševčík, Kuťa, Vrábel, Kurčin (84. Cabadaj).
Skalité - Rajec 3:0 (1:0), 13. Halfar, 52. Macek, 80. Sojka. Zápas začal útokmi na obidvoch stranách, no aj tak mali domáci miernu prevahu, čo sa prejavilo v 13. min Skaličania sa pekným gólom Halfara ujali vedenia. Po jednogólovom vedení akoby hra upadla len do priemeru. Hralo sa medzi šestnástkami a ani jeden tím sa o nič nepokúsil. Po obrátke však začali hostia veľmi nervózne, boli pod veľkým tlakom a robili hrubé chyby. No domáci ich nedokázali využiť. Sidora v 62. min trestuhodne zahodil 11-tku. Za to však na zápase oslávil už svoje 42. narodeniny. K nim mu všetci želáme veľa zdravia, šťastia a hlavne lásky. Potom už bol zápas jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí po Mackovom góle pridali Kmeťovi v 80. min ešte jeden a bolo rozhodnuté. R Švec, 300, ČK: Baroniak - Pauliny, Jakubec. ŽK: Šupka.
SKALITÉ: S. Tatarka - Ľ. Mikula (79. R. Časnocha), A. Sidora, R. Mikula, Baroniak, Halfár, Gavlas (76. M. Serafín), Macek, Kaňa (81. Sojka), Chovanec, Vlček. RAJEC: Kmeť - Jakubec, Ďurajka, Šupka, Pauliny, Jo. Pekara, Kalina, Hajek, Mazák (46. J. Pekár), Petráš (54. Bujný), M.. Pekara.
Stará Bystrica - Trnové 4:0 (2:0), 11. Kolembus, 17. Šumský, 71. Matejčík, 78. Ľ. Faktor. Zápas sa začal vyvíjať jednoznačne v domácej réžii, ktorá nedala Trnovčanom ani dýchať. Už v 8. min sa po Trizuliakovom centre hlavičkou Poništa mohli Starobystričania ujať vedenia, no brankár hostí kryl. Neskôr Turčan bravúrne zlikvidoval strelu Ľ. Faktora. V 11. min sa konečne Kolembusom dostávajú domáci do vedenia a v17. min opäť Faktor, ktorý potiahol do 16-stky na Šumského. Ten zvyšuje na 2:0. Ofenzíva domácich pokračovala aj v druhom polčase. Ľ. Faktor v 59. min dáva len do tyče. No v 61. min po rohu Faktora, Matejčík hlavou zvyšuje na 3:0. Na konečných 4:0 nakoniec upravil Faktor. Hostia pricestovali na Kysuce ako odovzdaný súper a do gólovej šance sa prakticky ani nedostali.R Holub, 250, ŽK: Griga - Kuba, Daníšek.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Dubovický, Šimašek, Griga, Martin Poništ (46. Králik), A. Šumský (75. Matej Poništ), Trizuliak (68. Kolembus), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík. TRNOVÉ: Turčan - Tlachač, Martinec (80. Tavač), Kuba (85. Šideláč), J. Filo, Podhorec, Malík, Daníšek, M. Kuba, M. Filo, Machyna.
Makov - Strečno 4:2 (2:2), 2.a 37. a 71. (11 m) Myhailov, 63. Šustek,- 22. Sokolovský, 43. Cigánik. Domáci začali veľmi svižne a hneď v úvode, už v 2. min premenil Myhailov krásny center Šusteka. Hostia viac-menej len bránili a svoje dva góly dosiahli zásluhou veľmi slabo hrajúcej obrany Makovčanov. Aj napriek nepriaznivému stavu sa hostia snažili udržiavať v hre, aby inkasovali čo najmenej gólov. Výsledok podľa priebehu hry je pre hostí veľmi lichotivý. Kazom stretnutia bolo zbytočne vylúčenie nervózneho Dušana Trhančíka. Domáci podali kvalitný výkon, za ktorý sa im diváci odmenili potleskom. Hviezdou zápasu bol bezpochyby Myhailov, ktorý svojím hetrikom zabezpečil jednoznačné víťazstvo domáceho celku. R Sitár, 200, ŽK: Trhančík, ČK: D. Trhančík
MAKOV: Mrkva - Maďari, Banetka, Sojčák, Pavlica (84. Holák), Šustek, Barčák, Cigáň (74. Jantoš), J. Šustek (81. Stolárik), Kubošný, Myhailov.
STREČNO: Kopásek - J. Melo, Kadáši, I. Melo, Trhančík, Fraško, Sokolovský, J. Trhančík, Ilovský, Kán, Cigánik.
DOHRÁVKY: Makov - Rajec
4:5 (3:1), Šustek, Kubošný, Mihajlov, Barčák - Pekara 3, Paulíny, Hájek. Oščadnica - Raková 1:1 (1:0), Minár - Mravec. Skalité - Oščadnica 4:0 (1:0), Serafin, Vlček, Bury - Ondrušek (vl.). (kol, ap)
1. Oščadnica 24 14 5 5 36:20 47
2. Skalité 24 12 4 8 55:37 40
3. Rosina 24 10 9 5 41:34 39
4. S. Bystrica 24 11 5 8 44:30 38
5. Makov 24 11 4 9 45:39 37
6. Teplička 24 10 5 9 46:37 35
7. Varín 24 9 5 10 39:33 32
8. Predmier 24 9 5 10 28:30 32