Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Týždeň v skratke: Efektný gól, medaila aj najlepší výkon sezóny (+ VIDEO)

Jedna Kysučanka si zahrala v Lige majstrov.

Adrián Holešinský (v bielom) v drese Nitry v zápase proti Slovanu Bratislava.Adrián Holešinský (v bielom) v drese Nitry v zápase proti Slovanu Bratislava. (Zdroj: TASR)

V uplynulom týždni sa v rôznych športoch úspešne prezentovali viacerí Kysučania. Ich výsledky a úspechy sme zhrnuli do krátkeho sumára.

Holešinský trojbodový

Hokejista Adrián Holešinský si obohatil konto v dvoch súťažiach. V utorok pomohol Nitre k postupu do finále Tipsport Kaufland Cupu cez Slovan Bratislava po výhre 3:1, keď v odvete asistoval pri víťaznom góle. Celkovo zaznamenal v Superpohári tri body za gól a dve prihrávky. Vo finále si zahrá proti Popradu.

Dvadsaťštyriročný útočník odohral ešte lepší ligový zápas v nedeľu, keď si pripísal gól a asistenciu pri prehre Nitry 5:8 v Trenčíne. V piatej minúte prihrával na gól na 2:0 a v 48. minúte posielal svoj tím do vedenia 5:4. Efektným prebraním prihrávky v strednom pásme sa zbavil protihráča a samostatný nájazd na brankára zakončil presnou strelou zápästím.

Okrem dvoch kanadských si pripísal aj plusový bod a štyri strely na bránu za necelých 14 minút v akcii. Po 17 zápasoch tejto sezóny Tipos Extraligy má na konte tri góly a päť asistencií. Nitre patrí v tabuľke štvrté miesto.

Holešinského 3. gól v sezóne (na videu do 3:59):

Ninis opäť prenikol do prvej desiatky

Skúsený sánkar Jozef Ninis dosiahol v nedeľu najlepšie umiestnenie v tejto sezóne Svetového pohára. V nemeckom stredisku Winterberg obsadil konečnú 19. pozíciu, keď v súčte dvoch jázd dosiahol výsledný čas 1 minúta a 44,883 sekundy. Na víťazného Nemca Felixa Locha, ktorý vyhral aj štvrté podujatie v ročníku, stratil 1,022 sekundy. Pripísal si na konto ďalších 22 bodov a so 74 bodmi mu patrí priebežné 22. miesto v celkovom poradí.

Prečítajte si tiež: V mužstve hrá so svojimi žiakmi, zahral si aj s majstrom Slovenska Čítajte

Tridsaťdeväťročný Čadčan sa druhýkrát v sezóne predstavil aj v Pohári národov. Na desiate miesto z Oberhofu nadviazal siedmym a nazbieral 46 bodov. V tejto kvalifikačnej súťaži ich získal v sezóne dokopy 82 a je v nej aktuálne dvadsiaty. Najbližšie sa Ninis predstaví v prvý januárový víkend v ďalšom nemeckom stredisku Berchtesgaden-Königssee.

Hmírová si zahrala v Lige majstrov

Futbalistka Patrícia Hmírová si opäť zahrala v šestnásťfinále ženskej verzie Ligy majstrov proti slávnemu Parížu Saint Germain. V stredajšej odvete vo francúzskej metropole jej poľský tím Górnik Leczna prehral 1:6 po tom, ako doma týždeň predtým podľahol favoritovi 0:2.

Hmírová nastúpila v oboch dueloch v základnej zostave momentálne piateho najlepšieho družstva poľskej najvyššej ženskej súťaže. V prvom odohrala 85 a v druhom 76 minút.

Tichá s ďalšou prestížnou trofejou

Ešte v závere predošlého týždňa, v nedeľu 13. decembra, zavŕšila reprezentantka v bikini-fitness Aneta Tichá medailový hetrik z prestížnych podujatí. Po striebre z juniorských majstrovstiev sveta a zlate zo seniorského svetového šampionátu pridala do svojej zbierky ďalšiu striebornú medailu.

Tentoraz si ju vybojovala v španielskej Santa Susanne na podujatí Arnold Classic Europe v kategórii do 172 centimetrov. Zaznamenala pritom rovnaké výsledné skóre ako oveľa skúsenejšia víťazka z Česka.

Romanov tím prišiel o sériu

Súvisiaci článok Miloš Roman prispel ďalším gólom k predĺženiu rekordnej série (+ video) Čítajte

Klub HC Oceláři Třinec, v ktorom pôsobí mladý kysucký útočník, odohral v minulom týždni dva zápasy. Po utorkovej výhre 6:0 nad Vítkovicami si predĺžil rekordnú bodovú sériu od začiatku sezóny na 20 zápasov. V piatok o však ňu prišiel po prehre 0:1 s Olomoucom.

Napriek prvej strate bodov v ročníku je český tím naďalej jasne na čele Tipsport extraligy. Miloš Roman nehral ani v jednom zo spomenutých duelov pre zranenie nohy. V predošlých 19 stretnutiach zaznamenal dva góly a tri asistencie.

1. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  2. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  3. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  6. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?

Ilustračné foto

Od stredy vstupujú do platnosti nové opatrenia.

2 h
Andrea Tutková

Odišla na neznáme miesto, nepodala o sebe žiadne informácie.

6 h

Súčasné nastavenie mobilných odberových miest nie je absolútne v poriadku, hovorí Michal Kaliňák.