Predkovia najvýznamnejšieho šľachtického rodu na Kysuciach sú pochovaní na čadčianskom cintoríne pod jedným z najväčších náhrobkov.

Keď idem v Čadci okolo cintorína, spoza plota vždy obzerám vysoký čierny náhrobok rodiny Madayovcov. Podľa nápisu je tu pochovaný Ľudovít Maday, poslanec uhorského snemu, a Viliam Maday s manželkou Gizelou Lamošovou.
Náhrobok dali postaviť ich potomkovia v roku 1913, vyrobila ho firma Rajnoha-Wrbecky zo Žiliny. Madayovci kedysi patrili k najvýznamnejším a najbohatším rodom v Čadci.
Šľachtic s prídomkom Csaczai
Kempelen v Magyar Nemesi Almanach z roku 1910 spomína Ľudovíta ako šľachtica s prídomkom Csaczai. Jeho pôvod neuvádza, je však možné, že Ľudovítovým predkom bol Michal Maday s manželkou Evou Ostrolúckou, ktorý získal armáles v roku 1648. V Čadci sa už v roku 1700 spomína Juraj Maday, v roku 1714 v súpise strečnianskeho panstva uvedený ako mýtnik.
V tom čase hospodáril na štvrtine usadlosti a choval 5 koní, 8 volov, 20 kráv a 6 kusov mladého dobytka.
Patrili k najbohatším obyvateľom Čadce

Za prenájom mýta platil strečnianskemu panstvu na sv. Michala (29. septembra) 200 zlatých, zároveň bol aj mlynárom, za čo platil 4 zlaté ročne. Podľa týchto údajov patril k najbohatším obyvateľom vtedajšej Čadce. Zrejme aj to prispelo k tomu, že bol menovaný panským vojvodom, v tejto funkcii sa spomína v roku 1737. Mal troch synov – Ondreja, Mateja a Šimona, poslední dvaja boli istý čas čadčianskymi richtármi. Ondrej, ktorý zomrel až v roku 1788 ako približne storočný, mal synov Juraja a Ondreja.
Juraj bol mäsiarom, Ondrej si prenajal panskú pílu v Čadci, za ktorú v roku 1776 platil nájom 25 zlatých.
Spolu so svojou manželkou Máriou Čechovou dal Ondrej ml. v roku 1773 postaviť kamenný stĺp so sochou sv. Jána Nepomuckého, ktorý dnes stojí pri kostole sv. Bartolomeja v Čadci.
ĎALEJ SA DOČÍTATE
- notársky úrad si odovzdávali z otca na syna
- kde sa ukrývali pred cisárskymi vojskami
- čo ostalo v Čadci po Madayovcoch