Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Holešinský skóroval vo finále Superpohára, Roman dvojgólový! (+ VIDEO)

Hráč HK Nitra sa tešil zo zisku trofeje.

Miloš Roman strieľa druhý gól do siete Pardubíc.Miloš Roman strieľa druhý gól do siete Pardubíc. (Zdroj: Ladislav Adámek)

Dvaja kysuckí hokejoví útočníci zažili v piatok vydarené zápasy. Obaja sa zapísali do streleckej listiny a tešili sa z výhier svojich mužstiev v najvyšších súťažiach.

Holešinský pomohol gólom k zisku trofeje

Adrián Holešinský pomohol v piatok tímu HK Nitra k víťazstvu 5:3 nad Popradom vo finále Superpohára alebo Tipsport Kaufland Cupu aj jedným gólom. Zároveň išlo o zápas 40. kola Tipos extraligy, ktorý sa hral na neutrálnej pôde v Detve.

Prečítajte si tiež: Zažil dva postupy s Michalíkom, v súťažnom zápase skóroval z výkopu Čítajte

Dvadsaťštyriročný Čadčan skóroval po siedmy raz v tejto sezóne v 26. minúte, keď posielal Nitru do vedenia 2:1. Bol jeho 17. kanadský bod v 30. stretnutí v ročníku a prvý presne po mesiaci.

Okrem neho zaznamenal aj štyri strely na bránu, štyri trestné minúty a vyhral svoje jediné vhadzovanie za takmer 12 minút na ľade. V 15. minúte bol vylúčený za bitku a v 53. minúte za hákovanie.

V utorok pritom Holešinský nastúpil na svoj prvý zápas od 22. januára, keďže pauzoval pre zranenie. Pri prehre 2:4 s Michalovcami odoral 5 minút a 36 sekúnd a zaznamenal jeden mínusový bod. Nitra je v ligovej tabuľke aktuálne na šiestom mieste.

Zostrihy z finále (Holešinského gól od 1:30):

Roman dvojgólový, Třinec už vedie

Miloš Roman dokázal druhýkrát v sezóne streliť dva góly v zápase. Třinec aj vďaka nim zvíťazil v piatok v Pardubiciach 6:2. V deviatej minúte otvoril skóre duelu šikovnou tečou a v 23. minúte strelou zblízka zvýšil náskok svojho tímu na 2:0. Boli to jeho piaty a šiesty gól v ročníku a práve proti súperovi, ktorému strelil aj svoj premiérový seniorský gól za Třinec.

Prečítajte si tiež: Cestou na dôležitý zápas si kúpil hotdog. V mladom veku už trénuje Čítajte

„Som rád za góly, ale pomohli mi k nim spoluhráči. Hlavne pri druhom som dostal krásnu prihrávku pred bránu. Nie je dôležité, kto dá góly, ale to, že sa zlepšujeme ako tím. Mám radosť z toho, ako sa nám darí,“ povedal pre klubový web Roman, ktorý opísal svoj druhý gól v zápase:

„Videl som tam malú medzierku, počkal som si na brankárov pohyb a skúsil som to tvrdou strelou pod lapačku. Bolo to z ťažkého uhla, ale som rád, že to tam padlo.“

Roman bodoval aj v stredu, keď zaznamenal jednu asistenciu pri víťazstve 3:2 nad Plzňou. V 43. minúte prihrával na gól na 2:2. Dvadsaťjedenročný Kysučan má po 27 stretnutiach tejto sezóny Tipsport extraligy na konte 11 bodov. Třinec je už na čele súťaže o bod pred Spartou Praha a so zápasom k dobru.

Zostrihy zo zápasu (Romanove góly cca do 3:00):

1. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  7. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  8. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  9. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  10. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?

Ilustračné foto

Od stredy vstupujú do platnosti nové opatrenia.

2 h
Andrea Tutková

Odišla na neznáme miesto, nepodala o sebe žiadne informácie.

6 h

Súčasné nastavenie mobilných odberových miest nie je absolútne v poriadku, hovorí Michal Kaliňák.