Už o pár dní to bude rok, odkedy na Slovensku zúri pandémia. Za ten čas sa život ľudí zmenil naruby. Povinnou výbavou každého z nás je rúško či dezinfekcia.

Mnohí ľudia si nútene urobili kanceláriu v domácom prostredí, deti sa spájajú so svojimi učiteľmi cez počítač. Obmedzené je cestovanie či stretávanie sa ľudí, bary, kaviarne, reštaurácie, predajne s oblečením a mnohé ďalšie prevádzky sú zavreté.
Slovensko i celý svet jednoducho zažíva obrovskú krízu. MY Kysucké noviny sa spoločne s odborníkmi pozreli na to, či toto náročné obdobie zamávalo s cenami nehnuteľností na Kysuciach.
Podľa Radoslava Valka, spoluzakladateľa spoločnosti SOPHISTIC Pro finance, ktorá sa špecializuje na poradenstvo v oblastí financií, je veľmi ťažké hodnotiť, či sa naozaj znížila kúpyschopnosť ľudí.
„Ak by bola neobmedzená ponuka, ľahko by sme porovnali, či ľudia vplyvom pandémie kupujú menej. Celoslovensky je však nízka ponuka nehnuteľností vhodných na bývanie a záujem o ne aj počas uplynulých dvanástich mesiacoch pretrvával,“ vysvetľuje Valko.
AJ TOTO SA DOZVIETE
- prečo kríza nezatriasla s hodnotou nehnuteľností
- prečo idú ceny nehnuteľností v Krásne nad Kysucou hore aj v tomto období
- ktoré povolania banky na začiatku krízy posudzovali tvrdšie
- prečo banky napriek trvajúcej kríze zjemňujú pravidlá
- ktoré lokality na bývanie sú v okrese Čadca najobľúbenejšie
Podľa jeho slov sa najmä na začiatku pandémie vyjadrovalo do médií viacero skeptikov, ktorí tvrdili, že pandémia sa podpíše na znížení cien nehnuteľností.
„Dnes by bolo zaujímavé opýtať sa, prečo sa ich prognózy nepotvrdili. Ba ešte naopak, v mnohých lokalitách hodnota nehnuteľností mierne rástla. Reálna kúpyschopnosť ľudí tak nijakým spôsobom neklesala,“ dopĺňa odborník na financie.