Sobota, 28. január, 2023 | Meniny má Alfonz

Schaeffler na Slovensku oficiálne novým členom Charty diverzity Slovensko

Schaeffler na Slovensku sa stal v pondelok, 31. mája, novým signátorom Charty diverzity Slovensko, čím sa zaviazial aktívne podporovať diverzitu a inklúziu na pracovisku.

Miroslav Janota, výkonný riaditeľ Schaeffler Skalica, a Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko a Česká republika, svojím podpisom spečatili oficiálny vstup slovenských závodov Schaeffler do Charty diverzity Slovensko. Miroslav Janota, výkonný riaditeľ Schaeffler Skalica, a Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko a Česká republika, svojím podpisom spečatili oficiálny vstup slovenských závodov Schaeffler do Charty diverzity Slovensko. (Zdroj: Schaeffler)
 • Slovenské závody Schaeffler podpísali Chartu diverzity
 • Miroslav Janota, výkonný riaditeľ Schaeffler Skalica: „Diverzitu vnímame ako hnaciu silu inovácie a faktor k dlhodobému úspechu.“
 • Projekty sa orientujú na inklúziu zdravotne znevýhodnených a spoločnosť sa zapojila aj do Európskeho mesiaca diverzity rôznymi iniciatívami

Slovensko | 31. máj 2021 | Schaeffler na Slovensku sa stal v pondelok, 31. mája, novým signátorom Charty diverzity Slovensko, čím sa zaviazal aktívne podporovať diverzitu a inklúziu na pracovisku. Charta diverzity Slovensko je dobrovoľná iniciatíva podporovaná Európskou komisiou spolu s Európskou platformou pre Charty diverzity, ktorá združuje firmy a organizácie so spoločným cieľom – búrať stereotypy a poskytovať príležitosť na prácu všetkým bez rozdielu. Iniciatíva vznikla v rámci neformálneho združenia Business Leaders Forum - platformy firiem, ktoré sa hlásia k zodpovednému podnikaniu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V rámci online podujatia Deň diverzity, ktoré organizuje Nadácia Pontis, spečatili Miroslav Janota, výkonný riaditeľ Schaeffler Skalica, a Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko a Česká republika, svojím podpisom oficiálny vstup slovenských závodov Schaeffler do Charty diverzity Slovensko, čím sa oba závody v Skalici a v Kysuckom Novom Meste zaviazali vytvárať a udržiavať inkluzívne pracovné prostredie pre svojich zamestnancov, a to bez ohľadu na vek, pohlavie, etnicitu, náboženstvo, sexuálnu orientáciu či zdravotné znevýhodnenie.

„Rozmanitosť pre nás znamená oveľa viac ako len pôvod alebo pohlavie. Na to, aby sme mohli úspešne formovať budúcnosť spoločnosti Schaeffler na Slovensku, sú vždy potrebné nové perspektívy. Iba tie vedú k otázkam, na ktoré by sa nikto iný nepýtal, a takisto k riešeniam, s ktorými by nikto iný neprišiel. Rozmanitosť obohacuje našu spoločnosť a posilňuje našu pracovnú kultúru. Pre nás je to hnacia sila inovácie a základný faktor úspechu v modernom svete, “ povedal Miroslav Janota, výkonný riaditeľ Schaeffler Skalica.

Rozmanitosť má zásadný význam pre celú skupinu Schaeffler, ktorá chce byť uznávaná ako špičková spoločnosť v oblasti diverzity a inklúzie. Popredný dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel podporuje záväzok k rozmanitosti a inklúzii prostredníctvom rôznych iniciatív na Slovensku i celosvetovo.

Rastúci podiel žien na technických pozíciách

Schaeffler aktívne formuje zvýšenie podielu žien na pracovnej sile ako celku a tiež podielu žien na technických pozíciách. Na Slovensku zamestnáva spoločnosť viac ako 2 200 žien a dosahuje 32 % podiel žien v riadiacom vedení. Podľa najnovších čísel, ktoré vydal EUROSTAT, štatistický úrad Európskej únie, pri príležitosti Medzinárodného dňa žien 2021, je podiel žien vo vedení najväčších výrobných a nevýrobných spoločností na Slovensku 36 percent; priemer EÚ je v súčasnosti 34 percent. „Ženský potenciál je dôležitý pre budúcu konkurencieschopnosť. Máme rastúci počet kolegýň na technických pozíciách a čoraz viac z nich preukazuje, že sú schopné prevziať vedúcu pozíciu a s ňou prichádzajúcu zodpovednosť,“ povedala Eva Jurkovičová, finančná riaditeľka Schaeffler Slovensko a Česká republika.

Cieľom spoločnosti Schaeffler na Slovensku je, aby podiel žien v spoločnosti neustále rástol, a to vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach: medzi priemyselnými a technickými stážistkami, medzi kvalifikovanými pracovníčkami, špecialistkami či manažérkami. Tento cieľ sa jej darí dosahovať pomocou kombinácie opatrení, ako flexibilné modely pracovného času, mentorstvo, ženský networking, individuálny rozvoj zamestnancov, transparentné ciele, či pravidelná interná a externá komunikácia.

Kompatibilita medzi pracovným a súkromným životom

Pre slovenské závody spoločnosti Schaeffler je dôležitá aj integrácia zamestnancov vracajúcich sa z rodičovskej dovolenky. Dvojitá kariéra, tzn. práca oboch partnerov, je už dlhodobo realitou a zodpovedá želaniam mnohých partnerských spoločenstiev bez ohľadu na hierarchiu. Výrazne vzrástol tiež dopyt po otcovskej dovolenke. Až 30 % zamestnancov oboch slovenských závodov Schaeffler, ktorí čerpali rodičovskú dovolenku počas roka 2020 tvorili muži.

Interný prieskum spoločnosti odráža potrebu zosúladenia pracovného a rodinného života, ktorá sa v čase pandémie opäť výrazne zvýšila. Spoločnosť Schaeffler na Slovensku preto pokračuje v podpore dosiahnutia rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom prostredníctvom pružného pracovného času a sociálnych balíčkov. Okrem tradičných zamestnaneckých výhod organizuje letné tábory a mikulášsky večierok pre deti zamestnancov a raz ročne aj Rodinný deň pre všetkých zamestnancov spoločnosti a ich rodinných príslušníkov. Rovnako atraktívne sú aj peňažné rodinné odmeny pri špeciálnych príležitostiach, ako je napríklad narodenie dieťaťa.

Inklúzia osôb so zdravotným znevýhodnením

Potreba inklúzie osôb so zdravotným znevýhodnením má pre spoločnosť osobitný význam. Ľudia so zdravotným postihnutím sú neoddeliteľnou súčasťou pracovného života, často sú obzvlášť motivovaní a prinášajú spoločnosti nové perspektívy. Inklúzia nielen posilňuje rozmanitosť spoločnosti, ale prispieva aj k zabezpečeniu kvalifikovaných pracovníkov, čím sa stáva konkurenčným faktorom.

Spoločnosť Schaeffler na Slovensku neuvažuje v intenciách chránených dielní, ale inkluzívne nasadzuje zamestnancov do jedného pracovného prostredia. Cieľom spoločnosti je začleniť zdravotne znevýhodnených kolegov do výrobných procesov prostredníctvom podporného systému. Opatrenia sú vždy prijímané individuálne po konzultácii s konkrétnym zamestnancom. Môže ísť o úpravu pracovného času, prispôsobenie pracovného prostredia, zakúpenie pomôcok, či finančnú podporu pri potrebnej liečbe, či rehabilitácii.

Príkladom úspešnej inklúzie je príbeh kolegu skalického závodu, ktorého v roku 2017 postihlo zriedkavé autoimunitné ochorenie, ktorého následkom ochrnul. Vďaka opatreniam, ktoré spoločnosť zrealizovala, ako napríklad úprava podmienok práce, polovičný pracovný úväzok, finančná podpora na rehabilitáciu a zakúpenie pomôcok, či prispôsobenie pracovného prostredia potrebám zamestnanca, sa tento projektový manažér mohol opäť postupne zapojiť do pracovného života. „Som veľmi vďačný za podporu, ktorá sa mi dostala od môjho zamestnávateľa a tiež kolegov. Bez tejto pomoci by som sa cítil fyzicky, psychicky i zdravotne výrazne horšie a návrat do práce by bol pre mňa oveľa náročnejší, “ hovorí Jaroslav Dujsík, projektový manažér Schaeffler Skalica.

Skupina Schaeffler – We pioneer motion
Ako popredný svetový dodávateľ pre automobilové a priemyselné odvetvie, skupina Schaeffler už viac ako 70 rokov posúva priekopnícke vynálezy a vývoj v oblasti pohybu a mobility. Vďaka inovatívnym technológiám, produktom a službám pre efektívne CO2 pohony, elektrickú mobilitu, priemysel 4.0, digitalizáciu a obnoviteľné energie je spoločnosť spoľahlivým partnerom pre to, aby boli pohyb a mobilita efektívnejšie, inteligentnejšie a udržateľnejšie.

Táto technologická spoločnosť vyrába vysoko presné komponenty a systémy pre použitie v hnacích systémoch vlakov a podvozkov, ako aj v riešeniach pre valivé a klzné ložiská pre veľké množstvo priemyselných aplikácií. Skupina Schaeffler dosiahla v roku 2020 tržby vo výške približne 12,6 miliárd EUR. So zhruba 83 900 zamestnancami je Schaeffler jednou z najväčších rodinných spoločností na svete. S takmer 2 400 patentovými prihláškami v roku 2019 je Schaeffler druhou najinovatívnejšou spoločnosťou v Nemecku podľa DPMA (Nemecký úrad pre patenty a ochranné známky).

Najčítanejšie na My Kysuce

Inzercia - Tlačové správy

 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 5. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 8. Eurohub Rokycany posilňuje a zrýchľuje spojenie s Nemeckom
 1. Svalovice sa netreba obávať
 2. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 3. Study program MANAGEMENT in English language
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 6. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 6 317
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 495
 3. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 3 810
 4. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 291
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 714
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 515
 7. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 451
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 440

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 2. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 3. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 4. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Malá Mača
 5. Ivan Mlynár: Ficov nebeský mandát deň po predčasných voľbách
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie
 7. Elena Antalová: "Kecy a fakty o tzv.demokracii". Kniha Karola Ondriaša vyšla síce v roku 2004, no chcela by udávať smer Smeru.
 8. Anton Kovalčík: Afganské fiasko ZSSR 3.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 476
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 899
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 069
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 964
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 501
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 736
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 704
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 240
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Kysuce - aktuálne správy

Ilustračné foto

Od 5. februára sa mení cestovný poriadok v prímestskej autobusovej doprave v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.


1 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


21 h
Uvedenie nového člena Siene slávy kysuckého športu patrí k najväčším udalostiam podujatia. Milan Toman (štvrtý zľava) sa do nej už nezmazateľne zapísal, uviedli ho predstavitelia kysuckých športových organizácií, olympionik Peter Tichý (druhý sprava) a člen siene slávy Ľudovít Valárik (druhý zľava).

Výnimočný galavečer kysuckého športu sa blíži.


OKK 21 h
Rakovina ho posadila na vozík. Nevzdal sa, cvičil a teraz sníva o bezbariérovom fitku

Najprv sen mladého Kysučana brzdilo zdravie a neprajníci. Teraz sú to peniaze.


27. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Stáť bude pri kúpeľnom dome Choč.


Romana Vicianová 27. jan

Hasičom sa podarilo zachrániť majetok za pol milióna eur.


27. jan

Autá blokovali chodník.


27. jan

Za túto nezvyčajnosť vďačí dedina svojej lokalite v blízkosti okresného mesta.


17 h

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 2. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 3. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 4. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Malá Mača
 5. Ivan Mlynár: Ficov nebeský mandát deň po predčasných voľbách
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie
 7. Elena Antalová: "Kecy a fakty o tzv.demokracii". Kniha Karola Ondriaša vyšla síce v roku 2004, no chcela by udávať smer Smeru.
 8. Anton Kovalčík: Afganské fiasko ZSSR 3.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 476
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 899
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 069
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 964
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 501
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 736
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 704
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 240
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu