Kožené bundy, vybíjané opasky, čierne oblečenie. To je len malý náhľad do šatníka milovníkov motoriek. K tomu keď sa pridá neodmysliteľný stroj, tmavé okuliare, tvrdá hudba a dvojkolesový svet má človek ako na dlani. Azda každý vášnivý jazdec vám povie, že motorky sú mašiny, ktoré keď si raz zamilujete, už sa s nimi ťažko rozlúčite.
Dôkazom bola aj zaujímavá akcia, ktorá sa konala na Kysuciach v nedeľu 1. mája. Jubilejný 5. ročník prejazdu tromi štátmi za tri hodiny odštartoval motorkársku sezónu vo veľkom štýle.

Motorkársku sezónu na Kysuce do areálu Gajuz prišlo otvoriť 350 posádok z celého Slovenska na nádherných strojoch rôznych značiek bez rozdielu veku, národnosti, pohlavia a kubatúry. S takou veľkou účasťou organizátori nepočítali, aj Keď ich potešila. Veď pandémické opatrenia v minulých dvoch rokoch neobišli ani zrazy motorkárov. Svoje o tom vie aj Július Gánoczy, organizátor Prejazdu cez tri štáty, ktorý hovorí o rekordnej účasti.
"Mali sme z toho obavy, či po tej dobe ľudia prídu. Máme výhodu, že Kysuce sú v hraničnom kline. Preto vznikla myšlienka zorganizovať takéto netradičné stretnutie. Celú akciu treba hlavne dobre naplánovať a pripraviť, zmedializovať, aby ich prišlo čo najviac. Už podľa značiek vidíme, že sú tu nielen domáci z blízkeho okolia, ale aj východniari z Prešova či Záhoráci z Trnavy. Cestu musíme vždy prejsť, aby nás neprekvapili nepredvídané prekážky, rozkopávky, z ktorých by sme nevedeli vykľučkovať," vysvetlil Július Gánoczy.

"Pred piatimi rokmi sme začínali so stovkou motorkárov, minulý rok už ich bolo 250. Ľuďom sa to páči, veď prebrázdiť tri štáty za taký krátky čas sa dá snáď len na Kysuciach," povedal spoluorganizátor podujatia Vladimír Malík.
Jednou z možností prezentovať svojho miláčika je spoločná jazda. Rev mašín sa tak ozýval v uliciach okolitých obcí a miest, jazdci totiž tesne po dvanástej hodine vyrazili na spanilú jazdu tromi regiónmi. V obce Skalité ich už čakali desiatky zvedavých obyvateľov tejto pohraničnej obce. Nádherné bublajúce Harleye, rýchle cestné športy, skútre aj historické Jawy, tým všetkým sa mohli diváci pokochať.

"Jazda smerovala do Poľska cez Zwardoň, cez Istebnu sme prešli na českú stranu a cez Bukovec a Jablunkov sme sa vrátili späť na Slovensko cez pešiu zónu na Palárikovej ulici v Čadci do Oščadnice," upresnil smer spanilej jazdy Vladimír Malík.