KYSUCE. Nádherný región, pomenovaný podľa rieky Kysuca, ponúka naozaj veľké množstvo magických výhľadov. Či už máte radšej horskú turistiku a spoznávate pohoria Javorníky, Kysucké Beskydy či Kysuckú vrchovinu, alebo vás lákajú výhliadky či historické pamiatky ako Múzeum Kysuckej dediny, na Kysuciach si príde na svoje každý milovník turistiky aj rodinných výletov.
Láka vás stará železnica, vojenské kryty, nadrozmerné lavičky, ropný prameň či záhadné gule megoňky? Nech sa páči. Z množstva nádherných miest, ktoré na Kysuciach nájdete, vám prinášame sedem tipov na výlety v tomto regióne.
Slovenský orloj

Orloj, predchodca planetária, nie sú len obyčajné hodiny. Okrem času totiž ukazujú aj kalendárne údaje a polohu niektorých vesmírnych telies. V obci Stará Bystrica sa nachádza unikátna drevená socha, ktorej celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Unikátne dielo obsahuje šesť bronzových plastík významných slovenských osobností.
Nachádza sa tu plastika kniežaťa Pribinu, kráľa Svätopluka, plastiky kodifikátorov slovenského jazyka Antona Bernoláka a Ľudovíta Štúra a z 20. storočia je tu Milan Rastislav Štefánik a Andrej Hlinka.
Srdcom orloja je ciferník s astronomickými údajmi, ktorý je špeciálne vytvorený pre zemepisnú polohu Starej Bystrice. Okrem iného astroláb ukazuje polohu mesiaca na oblohe, fázy mesiaca a polohu slnka v znamení zverokruhu. Na vonkajšom okraji je tzv. kalendárna doska, ktorá má 366 dielov a každý deň sa otočí o jeden diel.

Významné slovenské sviatky a pamätné dni sú na kalendárnej doske označené červenou hviezdičkou.
Každú hodinu jeden zvon odbíja čas, druhý zvon vytvára zvukovú kulisu počas promenády apoštolov. Rozhodne sa teda príďte na orloj pozrieť o celej hodine.
Mikovčákova rozhľadňa na Kamenitom
Nachádza sa vrchu Kamenité medzi obcami Turzovka a Dlhá nad Kysucou a môžete si tu užiť nádherný výhľad na Beskydy, Malú Fatru, ale aj Tatry.