KRÁSNO NAD KYSUCOU. Možnosti trávenia voľného času s deťmi sa v tomto najmladšom meste na Kysuciach opäť rozrástli.
Desiate ihrisko v Krásne nad Kysucou sa môže pýšiť aj titulom „najväčšie drevené“ na Kysuciach.
Desať hracích prvkov, teda aj veľká loď Nina a menšia Pinta, ktoré sú vraj nazvané podľa lodí cestovateľa Krištofa Kolumba, je postavených z agátového dreva.
Najväčším hracím prvkom na území celého mesta a dominantou tohto ihriska je veľká loď Nina s dĺžkou cca 19 metrov, ktorá má dve paluby a dve rampy.
Nechýba ani obľúbený kolotoč, menšia loď Pinta (ozdobená dreveným vrabcom, symbolom mesta), fit dráha, pieskovisko v tvare člna, kolotoč pre telesne hendikepované detičky i hojdačka hniezdo.

Ihrisko je určené pre deti do štrnásť rokov, no nechýba ani oddychová zóna pre dospelých, odkiaľ môžu na svoje ratolesti dohliadať, pritom aj zrelaxovať. Zmysluplný čas tu tak môže stráviť celá rodina.
Hlavným cieľom projektu bolo vytvorenie priestoru na podporu socializácie a inklúzie detí, čo sa aj podarilo.
„Základné prvky sú inkluzívne, teda bezbariérové, čo ponúka možnosť trávenia času pri hre s rovesníkmi aj deťom s hendikepom,“ informoval primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

Oddychový areál je tak určený pre všetkých bez ohľadu na psychické a fyzické schopnosti, hmotnosť, vek či sociálny status alebo zdravotné postihnutie.
Atraktivitu ihriska zvýši aj zvolená lokalita, keďže je umiestnené kúsok od centra mesta, môže tak poslúžiť všetkým rodinám zo širokého okolia.
„Pokračujeme v zámere obnovy a výstavby detských a viacúčelových ihrísk a miest na trávenie voľného času pre celé rodiny. Deti dnes veľa času trávia pred displejmi mobilov a tabletov, preto je najväčším zadosťučinením vidieť, že tie deti sa hrajú na tomto ihrisku a majú z toho obrovskú radosť,“ doplnil Jozef Grapa.
Ihrisko poskytuje deťom podnetné prostredie na hranie, objavovanie a dobrodružstvo. Herné prvky ihriska zapájajú všetky zmysly dieťaťa a stimulujú popri motorickom aj jeho senzorický vývoj.
Peniaze na vybudovanie detského ihriska získalo mesto z dotácie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, zvyšok dofinancovalo zo svojho rozpočtu.
